Skocz do zawartości

Honda Civic 5D by bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:wink:

 

Michał co planujesz do kompletu z 5.16 ??  :hyhy:  :wink:

 

Jak na razie to co mam na półce czyli mały Wavecor tw022 i średniaki Intertechnika TPC80NV. Budżet liga ale chce spróbować z 3-way i sprawdzić czy rozwiążą się niektóre moje problemy.

Na subie niezmiennie MDS 10S. Może z czasem bym czegoś innego spróbował ale najpierw muszę postawić system, później będzie czas na kombinacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to co mam na półce czyli mały Wavecor tw022 i średniaki Intertechnika TPC80NV. Budżet liga ale chce spróbować z 3-way i sprawdzić czy rozwiążą się niektóre moje problemy.

Na subie niezmiennie MDS 10S. Może z czasem bym czegoś innego spróbował ale najpierw muszę postawić system, później będzie czas na kombinacje :wink:

 

Działaj  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie zaś życzę owocnej pracy z efektami.

 

 

A dziękuję :)

 

 

Pewnie Ci chodziło że dwie-drogi budżetowe też mogą zaskoczyć :)

 

 

Mogą, mogą :wink:

 

Dobra nie ma obijania się prace idą dalej.

 

Niestety nie dostałem już GMS-a tego, którego używałem i wziąłem to co było czyli STP Silver. Trochę cieńsza z cieńszym alu ale myślę że w bagarzniku nia ma to aż tak dużego znaczenia.

Z resztą i tak nie chciałem żeby było za dużo mat bitumicznych w bagażniku i bardziej się nastawiałem na pianki.

 

Tak więc po pracach z matami alu bagażnik wyglądał tak:

 

post-4176-0-54078600-1434028909_thumb.jpg

 

Do tego były jeszcze kawałki maty od wewnętrznej strony błotników.

 

Następnie poszły gąbki Gladena, w sumie pięć arkuszy. Powiem szczerze, że bardzo fajnie się pracuje z ta gąbką mimo jej grubości. Klej bardzo dobrze łapie.

 

 

post-4176-0-87529000-1434028985_thumb.jpg

 

post-4176-0-34083400-1434029053_thumb.jpg

 

post-4176-0-99254700-1434029122_thumb.jpg

 

Następny etap to będzie wkładanie zabudowy i kabelkologia do wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Prace nad autem trochę przystopowały, ale małymi kroczkami idzie do przodu.

 

Zająłem się mocowaniami tweetera i średniaka.

 

Dzięki koledze nubi3 mam wyfrezowane mocowania z MDF-u ( jeszcze raz dzięki za profi robotę :ok: )

 

post-4176-0-36061200-1436213148_thumb.jpg

 

Do tego w robocie wyciąłem fronty z aluminium

 

post-4176-0-21992400-1436213089_thumb.jpg

 

Do mocowania tulejki gwintowane

 

post-4176-0-90010200-1436213351_thumb.jpg

 

Mniej więcej tak to bedzie wyglądać

 

post-4176-0-63333100-1436213295_thumb.jpg

 

post-4176-0-78003000-1436213244_thumb.jpg

 

post-4176-0-00697900-1436213202_thumb.jpg

 

Teraz trzeba by to jakoś do słupka przymocować, ale tym będę się zajmował na końcu jak już będzie sprzęt odpalony żeby jakieś ukierunkowanie złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, a nie myślałeś o tym by element z MDF miał taki sam wymiar jak ów front aluminiowy?

Całość byłaby smuklejsza i mniej ograniczała widoczność.

Chyba, że stoi za tym jakiś inny powód?

 

Chcę żeby finalnie blaszka nie wystawała na zewnątrz i żeby była wpuszczona w materiał. Myślę że jeszcze podczas obróbki trochę zdejmę togo materiału, zaokrąglę krawędzie i będzie to lżej wyglądać.

Wbrew pozorom nie jest to duża konstrukcja i myślę że nie będzie zbyt wiele zasłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, to co ląduje na słupku nigdy nie jest tak małe, by nie było lepiej gdyby nie było jeszcze mniejsze :)

 

Racja ale myślę, że nie będą za bardzo zasłaniać. Zwłaszcza, że chcę je zamontować tak aby średniak był na wysokości osłony lusterek lub delikatnie wyżej.

 

 

Widzę że coś drgnęło. Fajnie się spasowały dystanse i metalowe fronty. Można by zmienić śruby na takie z łbem soczewkowym np. z nierdzewki. Chyba by wyglądało delikatniej.

 

Niestety tylko drgnęło bo znowu w miejscu stanołęm :wsciekly: Co do śrubek to zostawię to sobie na koniec jak już bedą wyrzeźbione słupki.

 

A tak z innej beczki ma ktoś może namiar na taniego tapicera z okolic Warszawy? Muszę obszyć boczki bo już nie mam nerwów żeby to robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co chcesz obklejać?

PS. na ul. kanałowej(brudno) jest niedrogi tapicer.

 

Nie jest to jakiś skomplikowany element ale kilka razy podchodzilem do tego tematu i zawsze bylo coś nie tak. Finalnie jak już było zrobione to klej puscił i moja cierpliwosć się skończyła. Dlatego szukam kogos kto mi to ogarnie.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/543/20111019230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Druknij sobie naklejkę na blaszkę, będzie wyglądał jak drugi.

Tapicerki ogarnięte?

 

Pewnie na koniec zrobię tak jak mówisz i ogarnę jakieś naklejki.

 

U tapicera byłem ale na płocie wisiała kartka, że do 03.08 ma urlop więc pewnie podjadę jeszcze raz w tym tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tapicerki w końcu obszyte. Niestety Raadek Twój tapicer nie chciał wziąć roboty. Coś tam tłumaczył że nie ma elastycznego materialu, a z przeszyciem to nie zrobi, wiec generalnie spuscił mnie na drzewo mimo że ceny jakie podawal były bardzo dobre.

 

Można powiedzieć, że drzwi skończone.

 

post-4176-0-12662400-1441389127_thumb.jpg

 

Strasznie powolnie idzie odbudowa tego systemu, ale mam wolny weekend to może coś nadrobię.

Juro wrzucam radio, może w końcu Honda wyda z siebie jakieś dźwięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...