Skocz do zawartości

Honda Civic 5D by bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bonless

 

Wyklejałeś od środka blachę drzwi od strony tapicerki ?

 

Jak patrze na taką pracę to też mnie ochota nachodzi żeby coś u siebie zacząć.

Niestety postawiłem sobie za cel zrobienie całego samochodzu od środka :wsciekly:  więc trochę się zejdzie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz nie ma odwrotu, będę musiał też tak swoje drzwi zrobić

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 Działaj, działaj :)

 

 

 

Michal dzialaj dzialaj mam nadzieje ze jeszcze w tym roku uda mi sie wybrać na spota i poslucham Twojej hondy :)

 

W tym roku może zacznie wydawać dźwięki, mam kilka pomysłów do przetestowania więc finalna wersja raczej w przyszłym roku.

 

 

 

Wyklejałeś od środka blachę drzwi od strony tapicerki ?

 

Nie całe, tylko w okolicach głośnika.

 

 

 

Jak patrze na taką pracę to też mnie ochota nachodzi żeby coś u siebie zacząć.

 

Trzeba się przełamać, ja też się trochę do tego zbierałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, żebym ja był na tym etapie prac :hyhy:

Co nie zmienia faktu że jeszcze długa droga aby zagrało :)

 

Ślimaki w drzwiach będą?

Powodzenia w grzebaniu.

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Tylko ślimaki nie widzę innej opcji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko ślimaki nie widzę innej opcji :D

Też miałem na nie chrapkę, ale dystans przerabiac bym musiał a mam na sztywno zazywicowany i lipa :(  Powodzonka, zdaj relację jak tym wszystkim rusza Xetec :) Ja byłem zaskoczony naturalnościa brzmienia tego pieca, naprawdę nie dodaje nic od siebie praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na nie chrapkę, ale dystans przerabiac bym musiał a mam na sztywno zazywicowany i lipa :(  Powodzonka, zdaj relację jak tym wszystkim rusza Xetec :) Ja byłem zaskoczony naturalnościa brzmienia tego pieca, naprawdę nie dodaje nic od siebie praktycznie.

 

Z tego co pamiętam wystarczy nieznacznie zeszlifować wewnętrzną część dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.16 wpasowują się idealnie w moje preferencje i byłyby ostatnią rzeczą którą bym zmienił w moim systemie. Nie każdemu się muszą podobać ale moje wymagania spełniają  w 100%

 

 

Też miałem na nie chrapkę, ale dystans przerabiac bym musiał a mam na sztywno zazywicowany i lipa :(  Powodzonka, zdaj relację jak tym wszystkim rusza Xetec :) Ja byłem zaskoczony naturalnościa brzmienia tego pieca, naprawdę nie dodaje nic od siebie praktycznie.

 

Zawsze można drzwi przebudować :P , a co do xeteca to wszystko w swoim czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę był dalszy ciąg walki z drzwiami.

 

Tutaj dosyć problematyczny podnośnik do którego trzeba było wyprofilować blachę żeby szyba się otwierała i wygłoszony boczek zapinał na drzwiach:

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0053_zpsbec212a6.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0056_zpsc083649d.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0069_zpsa3793f19.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0067_zpsf1209107.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0071_zps48e8d23f.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0073_zpsd438d1a3.jpg

 

http://i826.photobucket.com/albums/zz189/bonless/th_DSC_0079_zps581aac76.jpg

 

Ogólnie poszedł kawałek maty 0,5m x 5,5m więc niecałe 6kg mat na stronę.

 

Teraz muszę tyko przykręcić dystans z MDF-u (dzięki nubi3 :ok: ) żeby się spasować z boczkiem i dokręcić pierścień z 5mm kwasówki.

Do tego muszę obkleić nowym materiałem boczki i drzwi będzie można uznać za skończone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

jeśli można troszkę odkopać temat... :)

Walczę z drzwiami w dokładnie takim samym autku. Ciekawie rozwiązałeś problem z wajchą od klamki. 

Swoje drzwi poprawiałem już 5-6 razy, cały czas coś :D Na następny week przymierzam się do kolejnej próby, tym razem bez lipy. 

Mam do Ciebie pytanie - czy nie sprawia Ci problemów mechanizm szyby (nie rezonuje)? Mam mieszane uczucia żeby to ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamkniętą szybę to nie powinno rezonować. Inna sprawa to w jakim stanie masz podnośnik ma jeden newralgiczny punkt (sworzeń łączący nożyce), który może powodować problemy między innymi wypadanie szyby z uszczelki przy zamykaniu. Warto się tym zainteresować przed wygłuszaniem bo szkoda później pruć maty żeby się do niego dostać (kiedyś już to przerabiałem :) ).

 

Poza wygłuszeniem drzwi polecam wygłuszenie boczka i zainteresuj się dolnymi listwami uszczelniającymi szybę wewnątrz i na zewnątrz bo potrafią się robić spore szpary, które strasznie dużo kaszanią w późniejszym strojeniu.

Kilka osób miało okazję posłuchać efektu rozjeżdżania się sceny w zależności od ustawienia szyby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I bądź tu mądry i pisz wiersze. Jaki motorek? Jak 2 wałkowy VTEC to miałbym dylemat, czego tu słuchać.

 

2 litry, 2 wałki i vtec ;) I na razie oprócz tego to nie ma co słuchać bo w szafie jakoś klocki nie chcą grać :)

 

Co to za końcowy jakiś oem look?

 

M-tech oem-look czyli to samo co wcześniej tylko w większym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trzeba by trochę odkurzyć temat :)

 

Zmotywowany ostatnimi spotami wziąłem się za robotę bo trzeba coś w końcu zagrać :wink:

 

Więc na pierwszy ogień idzie dokańczanie furtek.

 

Dystanse przykręcone do dystansu dedykowanego do Hondy.

 

post-4176-0-26396800-1433874417_thumb.jpg

 

Wyszlifowane żeby były na równo, a nie ze zmniejszeniem średnicy.

 

post-4176-0-49999100-1433874611_thumb.jpg

 

Na koniec za żywicowane z jedną warstwą maty szklanej od wewnątrz.

 

post-4176-0-71879300-1433874798_thumb.jpg

 

Z drugiej strony jest analogicznie.

Zostanie jeszcze przymocowanie pierścienia z kwasówki, dołożenie kilku kawałków maty dla usztywnienia blachy przy otworze woofer-a i obicie dystansów materiałem.

 

Do tego dochodzi kolejny raz :wsciekly: obić boczki, więc jak ktoś ma taniego tapicera z okolic Warszawy to prosiłbym o namiar bo jak znowu samemu będę miał to robić to mnie szlag trafi.

 

Więc jeszcze muszę "tylko" wygłuszyć bagażnik, poskładać z powrotem zabudowę, przerobić przewody i ich ułożenie pod piece Xetec-a, sklepać słupki pod trzy drogi, zamontować radio, wystroić no i już będzie można się cieszyć muzyką :D

 

Żeby nie było że jestem zwolennikiem jednej firmy mat to do bagażnika pójdzie reszta rolki GMS-a 07 Luxury, która mi została z drzwi i na to gąbki Gladen-a. Może się nie pogryzą :P

 

post-4176-0-88359200-1433875747_thumb.jpg

 

Tak więc szykuje się pracowita końcówka urlopu :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo motywujące, muszę sobie opisy ściągnąć bo jak na razie klamoty po piwnicy tylko się walaja

 

Nie ma co kopiować wszystko masz dostępne w tym temacie :wink:

 

Dobra dzisiaj też coś tam powalczyłem.

 

post-4176-0-79972700-1433954968_thumb.jpg

 

Pierścienie z kwasowki 5mm fazowane i gotowe do montażu.

 

post-4176-0-74605400-1433955172_thumb.jpg

 

post-4176-0-12761300-1433955384_thumb.jpg

 

No i woofery  po długiej przerwie w końcu na swoim miejscu :D

 

post-4176-0-12698300-1433955556_thumb.jpg

 

Pozostaje tylko zająć się tapicerowaniem i drzwi będzie można uznać za skończone.

 

Zacząłem wygłuszanie bagażnika ale niestety skończyły mi się maty więc trzeba dokupić i dokończyć jutro.

 

post-4176-0-09576300-1433955658_thumb.jpg

 

Stay tuned :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...