Skocz do zawartości

Honda Civic 5D by bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

civic z tym silnikiem to masakryczny ciąg

 

tzn. przekracza prawa fizyki, czy co? ;) 

 

Poza tym, nie łapie się po to żeby wygrywać tylko ;) "Lubię" dostawać po dupie (coś jak w car-audio, fajnie słuchać lepszych aut), bo cywilne auta objeżdżam zawsze, a i parę ciekawszych się znalazło w kolekcji, teoretycznie mocniejszych - więc każdy lepszy ode mnie, to wyzwanie :)

 

Pomijam już kwestię kierowcy i danego startu, ja np. jak trenowałem starty z g-techem miałem bardzo kiepską powtarzalność dobrych wyników (duża amplituda ;) ), ale to jeszcze na cywilnych oponach ;) 

 

Złapiem się dla przyjemności, co do grania to ja już teraz mogę udostępnić do odsłuchu ;) 

 

Tyle razy widziałem Hondę, w różnych garażach i fabrykach, a nigdy nie słyszałem i właściciela nie poznałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dlatego zapytuję czy bardziej, Danielu.

 

Mam nadzieję, że bardziej z klasą :wink: Myślę, że już wystarczająco murzyńskie brzmienie jest u mnie i już bardzij nie musi :D

Masz może jakąś wiedzę, na ile takie malowanie wpłynie na skuteczność odprowadzania ciepła przez radiator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytuję czy bardziej, Danielu.

 

Masz może jakąś wiedzę, na ile takie malowanie wpłynie na skuteczność odprowadzania ciepła przez radiator?

Właśnie nie do końca, więc dopiero się przekonam w lato. Według niektórych opinii nie powinno to mieć znacznego wpływu na chłodzenie.

Wiem że najlepiej byłoby anodować (oryginalnie są anodowane), ale trudniej było by uzyskać podobny efekt i na pewno nie za 20zł :D

Poza tym mimo, że piece mocno się grzeją to przez 1,5 roku jak je używam nie udało mi się ich "termicznie wyłączyć" mimo, że czasami jeździły bezpośrednio przykryte dywanem bagarznika i nawet przez kilka godzin głośniejszego grania nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmian, to Piccolo mają już nowego właściciela. W ich miejcach jak na razie w starych słupkach siedzą Wavecory z tym, że jeszcze nie grają bo piece leżą w domu.

Najbliższe plany to złożenie wszystkiego do kupy, pomiary z nowym tweeterem i ewentualne zmiany ukierunkowania. Zobaczymy co pokażą wavecor-y, jak beda ok to i zostanie już wszystko względnie zestrojone to będę kombinował z konfiguracją pieców. Będę próbował żeby może został jeden piec na przód. Zobaczę czy lepiej wypadnie 924 w biampie czy 922 na zwyklej zwrotce.

Czas pokaże, jest co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boneless - fajny kolor tego pionka :) choć mi bardziej odpowiada oryginał - tez mam 924 i teraz podpinam go aktywnie, czyli kazdy glosnik pod osobny kanał i jestem ciekaw jak to zagra.  Wzmak w dobrej cenie, ładne i naturalne jasne brzmienie. Myslisz, że 924 i 922 zagrają inaczej, to chyba bliźniacze konstrukcje. U mnie póki co pod pionkiem podpiety mam przód na zwrotkach pasywnych i tył w mostku mały sub. Powiem Ci, że jak odłączyłem suba i podpiąłem sam przód pod dwa kanały a dwa pozostałe pozostawiłem wolne, gra nabrała jakby powietrza, jak odciążyłem ten tył z mostka. 922 może z kolei jednak wypaść lepiej pod pasywna zwrotką jesli jest dobrze skrojona, bo wzmak ma więcej mocy niż 924 a co za tym idzie napewno większa kontrola. Swoja droga chyba były rózne mocowe wersje 922 100w na kanał i wiecej...która wersje masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...