Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego kibicuje i czekam na rozwój

 

mam pytanko

 

czy robisz na stałe zywica i dystans z blachą (pozniej moga byc problemy z tapicerka spasowanie i wykonczenie)

 

kilka warstw zywicy z włoknem bym dał i dopiero szpachlował

 

ja wyciagnołem głosnik bez ukierunkowaniaale w łatwy sposób moge je jeszcze ukierunkować

jestem w trakcie i jedna strona juz jest w 90 % zrobiona

ja wykonałem to tak

ten dystans co jest dedykowany do omy + krazek o srednicy tego dystansu czyli 177 na 144 jeśli sie nie myle, grubość 18 mm

to razem sklejone i skrecone

nastepnie poszła tapicera i nadmiar wyciety tak aby dystans nie wadził i wyszło mi po skreceniu na zero

maskownice to co jest w tapicerce połozyłem i obrysowałem z naddatkiem tak po 2 cm i wyciołem otwór na głosnik i wszystko razem skręciłem

po wszystkim wyglada tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3175b5df2dbae82c.html

i na to skóra w kolorze jak mi sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem już tak że było jak oryginał ale okazało się to błędem. Dlaczego. Z jednej strony wina głośnika który nie ma tak szerokiego kąta przesyłu danych a jest dość głęboko i na pomiarach wyszła dziura w paśmie średnim. Następnie markownica w standardzie ma małe oczka i też gubi dźwięk. Było to wymuszone w moim przypadku i będzie problem z tapicerką...ale mam pomysł na przeróbkę już w głowie i w wstępnym przyglądaniu jest ok. Dla mnie nawet fajnie będzie. Będzie na zasadzie odstającego elementu który przy otwartych drzwiach będzie zauważalny a po zamknięciu wejdzie w harmonię z progami i innymi elementami wnętrza. Nie chce na sucho opisywać. Zrobię i pokaże. Dodam tylko że będę robił w czarny mat i celem jest uzyskać harmonię z plastykiem od klamki a nie z futrem od reszty poszycia. Może jutro przy wolnej chwili pokaże gdzie i co planuje. Teraz już pisze z tel i mało widzę. Kilka nocy nie spałem to chociaż 1 złapie całą by praca jutro była bardziej efektywna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak. w miejscu (pole w czerwonym obrysie :rotfl: )

http://images43.fotosik.pl/1519/2d02322a6191bef8.jpgchcę zrobić jak mówiłem w czarny mat i wpasować się w kolor zaznaczony strzałką, czyli część drzwi i progi. mam ten plus że kolorystyka jest jednej linii nie jak u Ciebie z dodatkiem jasnego koloru. jak się uda drzwi będą wyglądać jakby tak było od zawsze:) taki cel a jak będzie zobaczymy.

myślę, że w tej kolorystyce będzie ładnie i łatwo się wpasować.

pozdrowionka

 

oczywiście nie wiem jeszcze jaka część boczka pójdzie w zmiany. wszystko wyjdzie w praniu, a obrys to tylko zarys sytuacji jaką chcę wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak. w miejscu (pole w czerwonym obrysie :rotfl: )

http://images43.fotosik.pl/1519/2d02322a6191bef8.jpgchcę zrobić jak mówiłem w czarny mat i wpasować się w kolor zaznaczony strzałką, czyli część drzwi i progi. mam ten plus że kolorystyka jest jednej linii nie jak u Ciebie z dodatkiem jasnego koloru. jak się uda drzwi będą wyglądać jakby tak było od zawsze:) taki cel a jak będzie zobaczymy.

myślę, że w tej kolorystyce będzie ładnie i łatwo się wpasować.

pozdrowionka

 

oczywiście nie wiem jeszcze jaka część boczka pójdzie w zmiany. wszystko wyjdzie w praniu, a obrys to tylko zarys sytuacji jaką chcę wprowadzić.

witam.obserwuje temat.drzwi nie beda wygladac jaby byly tak zawsze :) ja poznam co zrobiles.. a temu bo mam juz trzecia omege :) i iwem jak wyglada.pozdrawiam i zycze obfitych modow :) a cha teraz mam omege 2.6 v6 juz po lifcie bfl :)narazie u siebie drzwi wytlumilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle dałem do myślenia lub źle skojarzyłeś:) nie będzie wyglądać jak z fabryki bo będzie modyfikacja. ale chodzi o to że gdybyś wsiadł do auta (nie znając go) myślałbyś, że tak było zawsze. taki cel a zobaczymy jak wyjdzie:)

 

tak więc małym krokiem do przodu. dokończenie żywicowania i szpachlowanie (szpachlówka z żywicą także by było mocno-ale będzie więcej szlifowania)

http://images42.fotosik.pl/555/22a379a6e165be4fgen.jpg

http://images48.fotosik.pl/382/c38b99bd69c221d4gen.jpg

http://images49.fotosik.pl/1586/a0a9244fedba3558gen.jpg

a tu boczek lekko docięty.

http://images50.fotosik.pl/1640/dcbe8fe8d55c264cgen.jpg

jutro doszlifuje i na nowo osadzę głośniki no i zobaczymy jak zagra. potem zostaną boczki do zrobienia i wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle niezle :D

 

Koncepcja zaaaajeeebista :D

 

Tylko ja przy zywicowaniu i zbrojeniu jej podjechał bym mocniej mata do środka drzwi i złapał na zewnątrz i wewnątrz dystans wtedy by była pewność ze będzie trzymać i będzie sztywno. Pózniej zywica z wypelniaczem (mogą być wiorki z mdfu lub włókna szklanego) i dopiero na to do wykończenia szpachla. Było by mniej szlifowania a bardziej sztywno i mocniej przymocowany dystans. A tak to on bardziej na szpachli się będzie trzymać niż na żywicy i zbrojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziękowanie :wink:

żywicy i maty jest kilka warstw. zdjęcia nie obrazują tak do końca. tak więc nie widzę możliwości :wink:

a szpachla z włókna też jest mocna i mocno szczeliny wypchałem nią więc całość tworzy solidne mocne mocowanie:) a jak będzie nie tak wyspawam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sam czekam na efekt by zobaczyć czy faktycznie

Koncepcja zaaaajeeebista :D

:rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie nie tak wyspawam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

No chyba ze tak :rotfl:

 

Skoro kilka warstw dałeś to ok, bo na zdjęciach lichutko to wyglądało :D

 

Ja i tak nie lubię szpachli z wlóknem bo jest gówniana w obróbce, zle się układa, sztywn to ona może jest ale są latwiejszym i mniej pracochlonnym a równie sztywnym sposobem jest zywica z wypelniaczem.

 

Ale każdy robi tak jak lubi.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia były w trakcie prac-nie finalna opcja:) a żywicy nie lubię mimo że nią pracuje bo denerwuje mnie że spływa a jak robi się gęsta to tak szybko że nałożyć już się nie da...chyba że są jakieś inne:) ale powoli sobie radzę:D

 

a szlif z grubsza pojadę szlifierką:D ewentualnie potem dam szpachle wykończeniową i będzie "git"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie próbę np na 100ml żywicy wrzuć 1-2 garści pyłu z mdfu do osiągnięcia odpowiedniej gęstości i wtedy nie spływa bo jest wystarczająco gęsta i fajnie się ja nakłada i zagładza zwykłym pędzlem. Po stwardnieniu tylko przematowac wystarczy i szpachla wyrownójaca dla estetyki. :)

 

( ja jak coś wycinam, frezuje itd w mdfie to zgarniam czysty pył do wiadra a pózniej stosuje go jako wypelniacz) drugi plus to to ze mniej żywicy wychodzi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :D

 

Tylko najpierw podstawa do dobrze zbrojona wlóknem lub rowingiem czysta zywica a ten kit to dopiero jako wypelniacz..

 

:D

 

Poza tym szpachla poliestrowa nawet ta z wlóknem miesza się dobrze z zywica poliestrowa więc wszystkie kombinacje są dozwolone byle do celu..

 

Miłej zabawy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlif z grubsza pojadę szlifierką:D

 

Najlepiej i najszybciej z grubsza obskoczyć szpachlówkę włóknista i jakieś zacieki z żywicy szlifierką a dopiero dopieścić wykończeniówką i papierem.

Dłub, dłub , widzę ostro idziesz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi zostało??zakupiłem auto, znalazłem klocki, jakoś to połączyłem i na koniec okazuje się brak średnicy. Masz w głowie świadomość że to nie wina głośnika bo pomiar głośnika wychodzi pięknie a w aucie gubi dźwięk...więc robisz się zły bo wiesz że masz coś co może być dużo lepsze a nie możesz nic z tym zrobić...więc po godzince po dwie i do przodu iść muszę. Tylko żona ma gorsze dni przez to :-) ale jakoś jej to wytłumaczę he he jutro zamierzam skończyć i może nawet boczek zrobić. Wtedy zostałby tylko tapicer i założyć boczek.fajnie byłoby do finałów się wyrobić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.dlatego że po zdjęciu maskownicy nie zasłaniało go a dalej nie grał. Może inny głośnik by grał ale ten nie grał jak należy dalej.można było robić 3drogi lub kierunek temu. Wybrałem taki kierunek i zobaczymy co będzie.jest trochę pracy ale nie jest trudna.

 

Mega poprawa. Podłączyłem jeden głośnik i nie wierzę że ten system tak gra. Zupełnie inny poziom gry...idę robić drugie drzwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc witam po robocie...

doznania... brak słów...nie wierzę, że taka poprawa!! szczęka w dół totalnie... średnica rewelacyjna, o niebo lepiej to za słabe słowo... bębny perkusji, dynamika bez porównań... mam wrażenie że kick poprawił się o kolejne niebo, jego tempo i wyrazistość, głębia zupełnie inna... nie ten system... nie do poznania... to są pierwsze wrażenia:) na razie grają i osadzone na dystansie i zostanie zrobić boczek i posprzątać po obiadku autko. boczek nie wiem kiedy będę robił:) trochę przemyśle go jeszcze odpocznę, posłucham i któregoś dnia wymyślę coś i zrobię:D chwilowo delektuje się graniem:D:D

http://images46.fotosik.pl/1743/b7165606d13c7abagen.jpg

http://images46.fotosik.pl/1743/90e320f8ae239be6gen.jpg

ukierunkowane są na drążek zmiany biegów. zdjęcia może nie do końca to obrazują:) wina zdjęcia:) robione na szybko... bo głód dusi i szybko uciekałem:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękowanko. chwilowo nie myślę o tym:D wczoraj jeszcze tak:P teraz euforia efektem:D

 

a teraz pytanie do mich przemyśleń:)

mianowicie w tej chwili system gra na wzmaku 4ch - 2ch na przód i 2 na sub.

chciałbym dołożyć wzmacniacz by przód dać oddzielnie i ułożyć sobie scenę odpowiednio. słyszałem odpowiedzi kup 2ch na suba...

ale mój PPi dobrze radzi sobie z subem, świetnie grają woofery więc może 2 ch ale jakieś wysoce jakościowe (nie koniecznie mocne) na tw??!!

zalety:

- mały wzmak, a w pełni rozwiązuje problem.

zostaje tylko jedno... jaki to ma być wzmacniacz by dał mi więcej radości w graniu TW niż obecnie pędzący PPi??

mimo wszystko taki zakup opatrzony będzie wcześniejszymi testami bo chyba ciężko będzie coś dobrać w ciemno...

ale w jakiś cenach i jakie marki/modele obserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!!

darus627 właśnie mnie "zabiłeś":D

 

już Ci mówię dlaczego... żeby iść w zmiany nie można się cofać... jednak budżet zawsze sobie cenię... ale co ja mogę gdy podsyłasz mi temat o sony m1... no co... mogę tylko zwariować na jego punkcie, zacząć odkładać i wierzyć że jakimś cudem przytulę go szybciutko:)

wielkie dzięki... moja kobieta jak zacznie czytać to forum i zobaczy (przyswoi) do siebie co już mam a co jeszcze chcę to poszuka sobie chyba innego:D

ale jeszcze raz dzięki... bo to moja druga miłość chyba teraz:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...