Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoje preferencje, do kobiet, aut i CA. Nie ma co wzajemnie jechać na argumenty, myślę ,że kolega szukający auta już ma w miarę określone czego się spodziewać tak po hondzie jak i golfie.

Sam sobie wybierze. Ja natomiast polecam (bo to nie mała kasa) pojechać gdzieś w okolicy obejrzeć auta wystawione na sprzedaż(nondę i GTI) i przejechać się nim, wolno, szybko, trochę ostrzej, poheblować,pomacać plastiki, posłuchać gangu motoru i wybrać świadomie.

 


Ty chyba na prawdę nigdy się hondą nie bawiłeś :wink:

 

Jeżdziłem CRX, Prelude, miałem okazję używać, hondę kolegi (to takie śmieszne ufo) z silnikiem 1,8, co prawda to nie type-R, ale mimo wszystko raczej wiem czego się spodziewać po Civiku, tylko z trochę mocniejszą szlifierką, bynajmniej jechać to to 1,8 nie chciało, a wachlowania wajchą przy tym jak by to była łódka a nie samochód... 1 wiiii 2 wiiii, 3 wiiii patrzysz na licznik a ten dalej na dole,tylko obrotomierz szaleje, no o dalej 4wiiii czerwone pole, 5 czerwone pole, głowa boli a wycia, kręcenia i szlifowania tym wolnossakiem więcej niż to warte... Ale jak ktoś lubi...




Mamy w domku subarke 2.0 165 PS to sorry ale ona poniżej 3.5 tysięcy nie wyprzedza dynamicznie.

A na co dzień jeżdżę 1650 kg cegłą z 2 litrowym dieslem... I jemu to sprawniej idzie.

 

Mam dość podobnie na co dzień turbośmierdziel i już przyzwyczaiłem się do jego zbierania od niskich obrotów i sporej dawki niutków, a co za tym idzie elastyczności w jeżdzie a nie czystego masturbowania się samymi suchymi KM.

Na podorędziu stoi również 530i wolnossące i także jest efekt taki jak piszesz, czyli jak jej nie sypniesz w okolice 4-5 tysi albo lepiej, to jechać nie ma ochoty i drze mordę jak opętana, że kury po wioskach przez miesiąc nieść się nie będą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki


Sorry ale ile będziesz redukował wyprzedając dynamicznie 2 litrową wiertarką, jadąc na 4 biegu 60 na godzinę

 

Nie no śmiech. Lekka buda czyni cuda.

 

 


Z resztą, 2 litry VS 2 litry turbo to wolnossący tyłka nie urywa. Trzeba kręcić żeby jechać dynamicznie.

 

Całkowicie seryjna + audio w środku preluda 2.2 v-tec opierdziela tego 200konnego turbo-golfa jak chce. Jest taki jeden nawet na forum co tak robi.

 

 


Mamy w domku subarke 2.0 165  PS

 

Przepraszam, wiesz w ogóle co piszesz? Nie masz pojęcia jak przekłada się moc na koła w napędzie FWD, RWD i AWD. 

 

 


Każdy ma swoje preferencje, do kobiet, aut i CA. Nie ma co wzajemnie jechać na argumenty, myślę ,że kolega szukający auta już ma w miarę określone czego się spodziewać tak po hondzie jak i golfie.

 

Napisałem to na samym początku dyskusji.

 


Może civic tajper nie jest najszybszym autem, ale jeśli chodzi o emocje to nie ma sobie równych!
Drogie są właśnie dlatego, że to nie jest zwykłe auto. Ono żyje.

 


Zależy czego się szuka. Osiągów, emocji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Całkowicie seryjna + audio w środku preluda 2.2 v-tec opierdziela tego 200konnego turbo-golfa jak chce. Jest taki jeden nawet na forum co tak robi.

 

co z tego że koni kupa, jak kierowca du** :) Powinny jechać podobnie :) Ot co :)

W ogóle dyskusja zmierza do tonu - nie moja racja jest lepsiejsza niż twejsza :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już oceniacie Type-R na podstawie beznadziejnego 1.8, to znaczy że czas spać i przestać pitolić ;) sorry Truck, ale brzmi to przynajmniej niepoważnie... To tak jakbyś się wypowiadał o graniu i możliwościach H700 słuchając kiedyś u kolegi H600 (niby literki podobne, ale w środku zupełnie co innego)... 

 

Poza tym stereotypów i głupot padło tu tyle, że hoho :D Jak ktoś szuka jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze tj. Honda czy Golf, to wiadomo nie ma się co z takim przekrzykiwać. To dwa różne samochody, każdy ma swoje wady i zalety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, porównanie 1.8 do 2.0 z Type-R jest niezbyt szczęśliwe.

 

Tak zmieniając silniki ja przymierzam się do Accorda VII 2.0 155KM (nie miałem okazji jechać) lub Mazdy 6 również 2.0 benz. Szukam komfortu jazdy (czyt. wygodne fotele; dużo miejsca; dobre zawieszenie; solidne wykonanie - nie chodzi o skórę, ale nic ma nie trzeszczeć w desce; Wyciszenie kabiny?) i silnika, który ma odpowiednie rezerwy przy wyprzedzaniu ciężarówki.

 

Może byłby ktoś w stanie jakoś porównać te auta? Dlaczego akutat te? Preferuję coś bardziej wyróżniającego się w tłumie niż Passat, A4, Mondeo itp oraz warunek to sedan klasy śreniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szybko , szybciej , mocno , mocniej , a za niedługo strach będzie pojechać szybciej niż znaki nakazują , bo jedna , krótka jazda może się skończyć odebraniem prawka i zostawieniem wypłaty w Urzędzie Wojewódzkim ;)

 

Kilka dni temu reporterka TVN udała się w podróż z Radomia do Wawy, po ujechaniu 80 km od Radomia średnia fotoradarów wynosiła jeden na 12 km, plus dwa patrole drogówki po drodze... :)

Niech moc będzie z Wami chłopaki i szybki refleks przed "szkiełkiem" na poboczu. :wink:

 

ps. Rmf zaś policzył, ze wliczając dziadków po 80 lat, którzy posiadają prawko, ale już z 15 lat nie jeżdżą, przebywających za granicą, oraz tych , którzy mają prawo jazdy ale nie posiadają obecnie samochodu, czyli reasumując wszystkich kierowców, którzy są zapisani w ewidencji jako posiadacze prawa jazdy. Rostowski zakładając wpływ do budżetu w kwocie 1.5 mld złotych z mandatów, narzucił harmonogram służbom typu ITD, Policja, aby każdy posiadacz prawa jazdy w PL dopłacił do interesu po 85 zł, jeśli odjąć powiedzmy 20% tych mających, lecz nie jeżdżących codziennie wyjdzie przeszło 100ka, czy stoisz, czy wisisz, czy pędzisz, czy jedziesz na 30ce 30ką. Każdy z Nas ma w tym roku wyłapać co najmniej stówkę.

 

To wyliczenie zaś nie obejmuje przecież fotoradarów wystawianych przez Straże Miejskie, gdyż te zasilają z kolei budżety danego miasta/gminy/powiatu.

W zasadzie współczuję chłopakom z policji, gdy przełożony będzie go rozliczał ile z "bloczka" mu ubyło po służbie i czy wyrobił "normę", w zasadzie wyjdzie na to ,że są zmuszeni sypać za każdą głupotę i nie ma co liczyć na "pouczenie".



Ja kilka dni temu wyłapałem już 100kę , przy poczcie w mlim mieście jest jednokierunkowa dwupasmówka, owszem na początku jest zakaz postoju, ale nikt wcześniej na to nie zwracał na to uwagi i każdy się przyzwyczaił, ze jak parking zawalony to idąc na pocztę parkujesz przy chodniku po prawej stronie na kilka chwil. Ale przyszła kryska na Matyska, wychodzę z poczty a tam... Suka prewencji na bombach sobie stoi za babcią i panowie czekają grzecznie by wypisać mandacik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o mnie to ja chętnie im zapłacę roczny abonament 100zł :wink:

 

Hahahah dobre.. :)

W zasadzie, wyjdzie na to samo , tyle ,że bez stresu, o flesze co drugie skrzyżowanie czy smutnych panów z suszarką kryjących się za co trzecim przystankiem autobusowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Funkcja fotoradaru z trybu bezpieczeństwa płynnym ruchem została przerobiona na maszynkę do robienia kasy.

 

A najlepsze są opcje dawane przez ITD oraz Straż Miejską na foto:

-przyjmujesz punkty i mandat na siebie

-wskazujesz innego kierującego i on przyjmuje ww.

-płacisz więcej niż wynika z mandatu, lecz nie wskazujesz winowajcy i punkty nie są przypisywane

 

Więc gdzie tutaj jest aspekt prewencji? Nawet się nie kryją ,że chodzi o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny jechać podobnie

 

 

Znów gdybanie... Do Twojej wiadomości Tola, golf i pralka cięli sie kilka razy i wychodziło tak samo.

Czyli mam rozumieć, że srejczęto 1.1 55KM nie ma wogóle szans z np. astrą 1.6 100KM, bo astra ma ich więcej? Śmigaj dalej tym swoim traktorem w niewiedzy :D

 

 

 

jak już oceniacie Type-R na podstawie beznadziejnego 1.8, to znaczy że czas spać i przestać pitolić

 

 

Nie kupie focusa RS, bo jeździłem takim z 1.6 i w ogóle to to sie nie zbiera... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak zmieniając silniki ja przymierzam się do Accorda VII 2.0 155KM (nie miałem okazji jechać) lub Mazdy 6 również 2.0 benz. Szukam komfortu jazdy (czyt. wygodne fotele; dużo miejsca; dobre zawieszenie; solidne wykonanie - nie chodzi o skórę, ale nic ma nie trzeszczeć w desce; Wyciszenie kabiny?) i silnika, który ma odpowiednie rezerwy przy wyprzedzaniu ciężarówki.

 

Akurat niecay miesiac temu nabylem takiego Accorda. Auto calkiem wygodne, duzo miejsca silnik oszczedny jak sie jedzie spokojnie, ale jak sie szybko wyprzedzac to trzeba redukowac. Powyzej 4500 obr ciagnie bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znów gdybanie... Do Twojej wiadomości Tola, golf i pralka cięli sie kilka razy i wychodziło tak samo.

Czyli mam rozumieć, że srejczęto 1.1 55KM nie ma wogóle szans z np. astrą 1.6 100KM, bo astra ma ich więcej? Śmigaj dalej tym swoim traktorem w niewiedzy :D

 

wszystko zależy od kierowcy o czym pisałem ... ja widziałem jak Civic 125KM objeżdża 160KM w tej samej budzie ... 

Traktor, traktorem, nie zapominaj że jeszcze mam ukrytą japońską szlifierkę w garażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kierowcy o czym pisałem ... ja widziałem jak Civic 125KM objeżdża 160KM w tej samej budzie ... 

 

 

to chyba nie tylko kierowca, ale i faktyczna moc silników(hamowane, czy domysły?)/stan sprzęgła, skrzyni etc. miały znaczenie... a jeśli kierowca, to ten w 160KM jest wyjątkowo dziwny. 

 

Koła takie same? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt wiele czynników ma znaczenie. Rozmiar i waga kół jak najbardziej, stan opon i amortyzatorów przy przyspieszaniu również wiele znaczy.

 

Hellsin miałeś na myśli silnik B16A2 160KM? Jeśli tak to faktycznie kierowca mało gramotny, a może miał protezę zamist nogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...