Skocz do zawartości

Mocne Woofery do komory zamkniętej 11,5 - 12 Litrów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz na myśli buczenie woofera czy rezonanse komory? Bo ja się sporo namęczyłem, aby pozbyć rezonującej komory, aż dziw bierze co taki aluminiowy wariat tam z nią wyprawia. :)

 

Rezonans po pierwsze, po drugie kłopoty z zejściem, po trzecie kopniak choć tutaj najmniej było do roboty. Jeszcze jest kilka opcji które muszę przetestować, bo zmian w systemie już nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej luźna rozmowa , mój gust , moja muza .

 

O! I w końcu padło sedno całej sprawy, odnośnie , nie słyszałem lepiej grających...

Każdy kroi auto pod siebie, swoje preferencje i oczekiwania, tak doborem głosników jak i strojenia.

Każda sójka swój ogonek chwali, jeden będzie zachwycony średnicą i twierdził ,że jego wf grają najlepiej, drugi kocha jak mu piszczel złamie i powie ,że te pierwsze to jakieś nieporozumienie dobre na prywatkę w Ciechocinku... :wink:

Dlatego tak ważne jest aby jako klient umieć w miarę klarownie przekazać swoje oczekiwania wobec instalatora, bo jeśli nie to 8 na 10 aut wyjeżdża zestrojone i skrojone tak jak lubi... Instalator :rotfl:

 

Nie ma czego się bać, a zdecydowanie warto próbować.

 

Zdecydowanie popieram, roboty może na początku więcej z komorami, ale zdecydowanie warto, choćby ze względu na otwartą drogę do eksperymentów z domówką (sucho, szczelnie).

 

Jeszcze jest kilka opcji które muszę przetestować, bo zmian w systemie już nie przewiduję.

 

A to mnie zaciekawiłeś... Muszę na wiosnę ruszyć tyłek na Lublin choćby jako widz i posłuchać.

Ale jajca by były jak bym wrócił znowu do Kapiszonów ( w sumie może i dobrze ,że lezą grzecznie na półce i ich nie pożeniłem za jakieś kopiejki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I w końcu padło sedno całej sprawy, odnośnie , nie słyszałem lepiej grających...

Każdy kroi auto pod siebie, swoje preferencje i oczekiwania, tak doborem głosników jak i strojenia.

Każda sójka swój ogonek chwali, jeden będzie zachwycony średnicą i twierdził ,że jego wf grają najlepiej, drugi kocha jak mu piszczel złamie i powie ,że te pierwsze to jakieś nieporozumienie dobre na prywatkę w Ciechocinku... :wink:

Dlatego tak ważne jest aby jako klient umieć w miarę klarownie przekazać swoje oczekiwania wobec instalatora, bo jeśli nie to 8 na 10 aut wyjeżdża zestrojone i skrojone tak jak lubi... Instalator :rotfl:

 

W jednym i drugim nie ma zbyt wielu róznic , przy założenie ze każdy z nich zna i potrafi przekazać jakiś kanon , ogólnie przyjmowana normę np zrównoważenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaciekawiłeś... Muszę na wiosnę ruszyć tyłek na Lublin choćby jako widz i posłuchać.

Ale jajca by były jak bym wrócił znowu do Kapiszonów ( w sumie może i dobrze ,że lezą grzecznie na półce i ich nie pożeniłem za jakieś kopiejki :) )

 

Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia "słuchu" danej osoby. Teoria to jedno, ba nawet wiedza jak ją użyć, ale według mnie b.ważnym aspektem a często pomijanym jest "słuch" instalatora , tak często obwieszony psami przy okazji zawodów (nawet przeze mnie :zawstydzony: ale cóż ferwor walki :D ) zaś przy robieniu auta pod prywatny użytek bardzo rzadko poruszany.

 

Z komorami jak ze skrzynkami do subwooferów.Niby proste i każdy potrafi ale mało który subwoofer zagra jak trzeba.

 

Fakt, ale w obu przypadkach gdy się uda je okiełznać potrafią się odwdzięczyć efektem. Więc chyba gra warta świeczki, choć czasami pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komorami jak ze skrzynkami do subwooferów.Niby proste i każdy potrafi ale mało który subwoofer zagra jak trzeba.

 

Cos w tym jest ale czy producenci nie testuja ich w dpowiednich paczkach ??? Przeciez kazdy sub ma podany litraz w ktorym zagra najlepiej..Czy chodzi tu o kubature bagaznika badz auta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia "słuchu" danej osoby. Teoria to jedno, ba nawet wiedza jak ją użyć, ale według mnie b.ważnym aspektem a często pomijanym jest "słuch" instalatora , tak często obwieszony psami przy okazji zawodów (nawet przeze mnie :zawstydzony: ale cóż ferwor walki :D ) zaś przy robieniu auta pod prywatny użytek bardzo rzadko poruszany.

Jeden koniec Świata na miesiąc wystarczy :) , nie masz bezpieczniejszych tematów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden koniec Świata na miesiąc wystarczy :) , nie masz bezpieczniejszych tematów :wink:

 

Oj tam, oj tam, koniec świata to będzie jak mi zielona w końcu się odezwie. :wink2:

Chyba zamówię z tej okazji okolicznościowy hymn u tych babci w czepkach "koko, koko audi spoko, jak mi scena gra szeroko..." :D:hurra:

 

siakieś 6-7L

 

To praktycznie do realizacji w każdym aucie, skoro tak skromna paczuszka im wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naście osób zrobiło komory pojemności identycznej jak moje, ale nikomu nie zagrały tak samo , w tym tez nie brakowało buczących i bez zejścia .

 

Potwierdzam ! Znam co najmniej 5 aut z Kappami i w każdym grają inaczej , a porównanie 2 Audiczek z identycznymi komorami pokazuje że objętość , kształt , ba nawet ich obicie nie ma się nijak do teoretycznego identycznego grania . Niby to samo, a nie to samo ...

 

PS: "buczące" to o moich :rotfl: ale będą poprawki i to teraz już bankowo , bo właśnie central przestał współpracować ze mną w drzwiach i chyba to w końcu zmusi mnie do tuningu od razu komór :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ! Znam co najmniej 5 aut z Kappami i w każdym grają inaczej , a porównanie 2 Audiczek z identycznymi komorami pokazuje że objętość , kształt , ba nawet ich obicie nie ma się nijak do teoretycznego identycznego grania . Niby to samo, a nie to samo ...

 

 

A czy w tych 5 autach reszta klocków tez była taka sama ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck - dzięki za cenne rady, tym razem działam sam tzn. może pod okiem czyimś, ale robota samemu :)

 

Mehow - a czy zestawiałeś je może z p203 i ssd3004/60200 na górze, bo wiem że miałeś taki zestaw?

 

Radek - z subem nie jest trochę prościej? Z racji tego, co ma grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde idąc tym tokiem myślenia "wszystko" ma znaczenie więc i same głośniki warto pomierzyć i zobaczyć jak z ich parametrami :) Komory to wyższa zabawa ale czasem myślę że moje kulawe drzwi też by takich wymagały, w swoich jestem w stanie upchać 9-10 litrów tylko że zrywać mate z drzwi znów... wole chyba woofersy zmienić na coś mniejszego i mniej wymagającego objętościowo...

 

Co do instalatora, to i Siwy mówił że miał przeboje z kimś kto chciał żeby sub buczał i grał w bagażniku więc "ludzie jakieś pojęcie mają" na temat "swojego grania" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoich jestem w stanie upchać 9-10 litrów tylko że zrywać mate z drzwi znów...

 

A w jakim celu? Komora i tak przecież nie będzie mocowana do zewnętrznego poszycia drzwi, a ile masz do usunięcia od strony boczka? Przecież nie musisz wyciąć do samej góry tylko z 20 cm tyle ile potrzebujesz by dopasować komorę w głąb drzwi.

 

Co do instalatora, to i Siwy mówił że miał przeboje z kimś kto chciał żeby sub buczał i grał w bagażniku więc "ludzie jakieś pojęcie mają" na temat "swojego grania" :P

 

Oglądałeś Ani Mru Mru "Chińska zupka z... Radomia"? Nasz klient Nasz pan.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu? Komora i tak przecież nie będzie mocowana do zewnętrznego poszycia drzwi, a ile masz do usunięcia od strony boczka? Przecież nie musisz wyciąć do samej góry tylko z 20 cm tyle ile potrzebujesz by dopasować komorę w głąb drzwi.

Mówie o wycięciu własnie boczka i delikatnym osadzeniu komory w drzwiach

DSC06206.JPG

 

I zdjęcie boczka:

DSC06681.JPG

 

Ogólnie da radę coś tam upchać. Nie wiem czy słuchałeś u mnie tych 18nastek ale wydaje mi się że są one do tych drzwi za duże. Drzwi są beton co potwierdzi nie jeden. Myślę że wypożyczę od Ciebie 15nastki i zobaczę co one zagrają :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...