Skocz do zawartości

Mocne Woofery do komory zamkniętej 11,5 - 12 Litrów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmianą objętości dla "ideału" ?

objętość ta sama , problemem może być sztywność, kształt , charakterystyka samochodu , ale nie objętość :)

 

Pizdraczysz... :)

Jest w 2 samochodach , w jednym słuchałeś całkiem długo tej aplikacji , komora ma kształ jak w domowej kolumnie , problem jest tylko jak jeździć tym autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego Marcin napisałem że na nasze test idzie więcej kasy niż porządny montaż , przeczytaj jeszcze raz co napisałem :)

 

No chociaż z tym mogę Ci przyklasnąć, wbrew pozorom W/W panowie więc nie wychodzą tak drogo a efekt raczej gwarantowany.

Więc każdy niech sobie sam wyciąga wnioski, jednego będzie jarać pół szafy leżaków sprzedawanych potem na ułamek wartości( coś o tym wiem) a drugi od razu uderzy pod odpowiedni adres(znowu ja, po wyciągnięciu odpowiednich wniosków na własnej skórze).

 

Jest w 2 samochodach , w jednym słuchałeś całkiem długo tej aplikacji , komora ma kształ jak w domowej kolumnie , problem jest tylko jak jeździć tym autem :)

 

Weee tam, wcale nie było tak żle z tą praktycznością a robiło robotę oj robiło... :)

Ale słusznie zauważyłeś ,że komora była mega masywna sztywna i głośnik miał inny oddech z tyłu niż w standardowej z wooferem na płasko.

Także mnie to trochę martwi w moich boczkach takich nie można zrobić, więc każdy głośnik nie będzie miał za wiele, przestrzeni za układem magnetycznym, na boki owszem, i czy nie wyjdzie efekt "duszenia" go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objętość ta sama , problemem może być sztywność, kształt , charakterystyka samochodu , ale nie objętość :)

Tak to sobie możesz w domciu , chyba , ze twoje ucho analizuje w czasie rzeczywistym i słuchasz sobie wybiórczo w trzech formach z pominięciem tego , tego lub tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło też o wnętrze komory 15L którą zaprojektował Nakamichi? Czyli specjalne przegrody(pułapki rezonansowe) oraz wytłumienie jakie również w domu się stosuje. Tylko że takie testy mogą być nieustanne jeżeli chodzi o małą wiedzę w tej sprawie, no i rzecz jasna nieustanne w próbach na które trzeba mieć czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło też o wnętrze komory 15L którą zaprojektował Nakamichi? Czyli specjalne przegrody(pułapki rezonansowe) oraz wytłumienie jakie również w domu się stosuje. Tylko że takie testy mogą być nieustanne jeżeli chodzi o małą wiedzę w tej sprawie, no i rzecz jasna nieustanne w próbach na które trzeba mieć czas.

 

Może ....

Przez sporą część ubiegłego sezonu Truck jeździł identycznym samochodem z identycznym sprzętem , ale pomimo wielu prób modyfikacji objętości czy kształtu komory, różnych nastaw sprzętu nigdy nie zbliżył się do tego co miałem w ubiegłym roku u siebie. Miałem i niżej i mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sporą część ubiegłego sezonu Truck jeździł identycznym samochodem z identycznym sprzętem , ale pomimo wielu prób modyfikacji objętości czy kształtu komory, różnych nastaw sprzętu nigdy nie zbliżył się do tego co miałem w ubiegłym roku u siebie. Miałem i niżej i mocniej.

 

Więc o czym Truck zapomniał? Co musiałby uczynić żeby zbliżyć sie do optimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o czym Truck zapomniał? Co musiałby uczynić żeby zbliżyć sie do optimum?

Pamiętaj że dostaniesz wędkę i program typu "zgaduj zgadula" :)

 

Mi się wydaje że to o sam kształt chodzi oraz to co jest w środku komory. Użyte elementy wytłumiające, elementy łączenia w środku ścianek tak aby nie rezonowały i rezonans nie znosił danej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie mogł ogłosić to na forum? :wink:

 

Nie zwykłem ze zwykłego szacunku dzielić się nie swoją wiedzą.

Druga kwestia ,że podchodzę pragmatycznie do tematu, w zasadzie po co mi to wiedzieć? J

Nasiedzialem się już setki h w autach budując je, szlif im nada Nakamichi i tyle, mają mi sprawiać frajdę słuchaniem, to jedyny priorytet, nie mam zamiaru wnikać za pomocą czego to zostało osiągnięte, bo w zasadzie po co mi to skoro zagra?

Gdy boli ząb i idziesz do stomatologa to zasypujesz go gradem pytań, dlaczego takie a nie inne wypełnienie ubytku, czy interesuje Cię aby ząb wrócił do pełnej formy i przestał boleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na home audio możemy dojść do jeszcze jednego wniosku na temat mocowania samej paczki jak i kącie i umiejcowieniu głośnika.

 

Ogólnie wątpię żeby tu padło jakieś stwierdzenie, tak to o to chodzi czy coś podobnego, ktoś kto dochodził do tego latami nie poda nam tego na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłeś na pomysł, że innym mogłoby sie to przydać? Chwalenie sie na forum że mam że wiem to niestety nie "tędy droga"

 

Wiesz ,że nigdy taki nie byłem, wręcz potrafiłem nie raz się ostro poróżnić o takie podejście ale...

To chyba nie do mnie należy kierować te słowa.

Ja jeśli coś się sam dowiem, lub sam do czegoś tam dojdę moge podzielić się swoimi spostrzeżeniami( masz najlepszy przykład z podesłanym Ci tutorialem jak szybko i efektywnie zrobić słupki pod 3 way), więc nigdy nikomu nic ,nie żałuję.

Natomiast nie oczekuj ode mnie ,że jeśli np Nakamichi mi zrobi powiedzmy zwrotnice to wrzucę na forum ich rozpiskę z komponentami i cięciami dla każdego z głośników, bo to nie moja wiedza i nie moja robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck nie piję do Ciebie:) na pewno o tym wiesz. Do nikogo. Po prostu nie rozumiem o "so tu chosi"

 

Ogólnie wątpię żeby tu padło jakieś stwierdzenie, tak to o to chodzi czy coś podobnego, ktoś kto dochodził do tego latami nie poda nam tego na tacy.

 

Może padnie. Nie chce jako takiego podawania na tacy bo sam tez nie lubię tego robić. A tej Twojej :wink: jak to nazwałeś wędki też nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłeś na pomysł, że innym mogłoby sie to przydać? Chwalenie sie na forum że mam że wiem to niestety nie "tędy droga"

Przez X lat bytności tutaj , nie zauważyłem aby użytkownicy podjęli próbę samodzielnego rozpracowania tematu dla dobra wspólnego.

A może zbierzecie się w 6 - 8 osób zainteresowanych , każdy opracuje i sprawdzi stosowny mu wycinek . Pierwszy wpływ objętości , drugi wpływ wytłumienia w określonej pojemności , trzeci wpływ sztywności , czwarty wpływ wewnętrznych rezonansów i sposoby ich ograniczania , piaty .... i tak dalej . To nie jest sprawa której nie da się wymyślić , tylko po co ................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naście osób zrobiło komory pojemności identycznej jak moje, ale nikomu nie zagrały tak samo , w tym tez nie brakowało buczących i bez zejścia .

A ilu udało się zrobić lepiej grające? To zrozumiałe że identycznych to nawet ten sam montażysta nie zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę miałem złudną nadzieję, na rozwiązanie problemu drzwi, a widzę że to po prostu wyższy poziom schodów ;)

 

Eee... tam bez przesady, nie ma tutaj nic z wiedzy voo doo zrób sobie komory solidnie , odpowiednio sztywno, połącz ścianki równoległe do siebie klockami aby znieść ich wzajemny rezonans,a potem poćwicz trochę piruety jeśli chodzi o wypełnienie, komór pod dany głośnik (pusta, wełna, może pianka w trójkąty jak w kolumnach, a może mech... :wink: ) .

Mehow wskazał Ci odpowiedni głośnik, dobrze się sprawdzający w kickach, podobnie jak kappa czy LS 155 dobrze się do tego nadają , więc myślę ,że całkiem sporo odpowiedzi już jest uzyskana.

Pytanie czy chcesz się tym zajmować sam?( z tego co wiem nie grzebiesz sam w swoich autach) a skoro tak to dlaczego Mehow czy Naka ma uczyć innego instalatora jego roboty, przecież to "fachowiec"? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...