Skocz do zawartości

Audi A6 -> czyli Kwiat Polskiego Car Audio :) v2


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sygnał trafia do procy po optyku, pliki idą z usb - zwykły pendrive, chwilowo problemy z zasilaniem (po usb są duże spadki) więc hdd nie obsłuży jeszcze - zresztą w zimę hdd i tak nie zda egzaminu.

 

 

A jakiś sensowny SSD, mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż zwyklas, pojemność większa niż pen. ? A kurczę sorry :rotfl:  przeczytałem Twojego posta nie czytając co reszta odp poniżej. Sorry za dubla. :D:mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może SSD ? Dziś kupisz zarówno pendraka jak i SSD o wystarczającej pojemności, łatwiej będzie to wykarmić niż HDD.

 

 

więc może pora na dysk ssd?

 

SSD - szkoda zachodu - jego wydajności i tak się nie wykorzysta, pendrive 64gb powinien zdać egzamin, zresztą - nośniki ciągle tanieją.

 

 

Miałem w samochodzie HDD 2,5" Hitachi HTS722012K9A300 120GB 7200RPM przez cały rok w schowku pod KD-BT22. Gdy go sprzedawałem, to robiłem mu rozmaite testy do ogłoszenia, sam oceń.

raz się uda, raz się nie uda :) Temperatury ujemne nie robią za dobrze dla dysków twardych, do tego dochodzą nasze drogi i zawieszenie w każdym aucie inne. Wystarczy jedna dobra dziura w drodze, żeby głowica uderzyła o talerz i po dysku.
Miałem lapka, którego raz źle położyłem na biurku i dysk się wywalił, inny znosił to bez problemu. Wala się po domu jakiś hdd 320gb - zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał trafia do procy po optyku, pliki idą z usb -

 

Trafia z czego , skoro nie navi? Coś na androidzie, jakiś mini atx etc? Prosiłem o rozwinięcie kwestii a nie wyciąganie pytanie po pytaniu jak ogarnąłeś ten temat. Chyba ,że uważasz ,że wolisz zachować szczegóły dla siebie to ok. Wiesz ,że także mam stację stąd zainteresowanie tą tematyką, skoro wcześniej o tym wspomniałeś a dziś pokazałeś Paweł efekty.

Uważam to za dobry kierunek jeśli chodzi przechowywanie jakiejś biblioteki muzycznej w aucie, a jeśli jeszcze wykorzystać to:

"Mając dostęp do materiału multimedialnego (film, serial, muzyka) XBMC potrafi w Internecie odnaleźć dodatkowe informacje o nim (obsada, zwiastun, okładki itp.) i zapamiętać je w wewnętrznej bazie danych oraz zaprezentować w cieszący oko sposób."  W XBMC po wi-fi skoro program daje taką możliwość, to już w ogóle bomba.

Wrzucasz flacka, a on sobie doda okładeczki etc z sieci. Lepiej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie z praktycznie dowolnego urządzenia, na którym pójdzie Xbmc. Możesz odpalić na androidzie (tablet), możesz na pc(mini, micro, obojętne), możesz na boxach dvbt (androidowych). Obecne rozwiązanie jeszcze testuję, stąd brak szczegółów. I tak - wifi śmiga - okładki, teksty, etc, streaming po wifi też powinien działać - choć nie testowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to baw się, jak ogarniesz temat to napisz efekty. Szkoda aby, poświęcony czas został tylko w jednym aucie, bo dopracowywany pod Alpine, a tych stacji u Nas na forum co kot napłakał, więc w zasadzie i tak wyjdzie ,że nawet jeśli wykorzystać koncepcję to sprawdzi się w zasadzie w przypadkach liczonych na palcach jednej ręki. Ciekawi mnie natomiast , jak cholera miałbym niby u siebie rozwiązać kwestię wprowadzenia wizji do stacji z tego urządzenia skoro mam tam wpięty tuner dvb?

Jak to rozwiązałeś przecież masz kamerę cofania a wejścia są tylko dwa albo po rca, albo pod tą ori kamerkę z alpine po kostce do tego przeznaczonej.?

Procek sam się przełącza na światełko gdy załączy się to z urządzenia czy musisz coś przestawiać? Bo rozumiem ,że w tej chwili masz 2 toslinki, do stacji i to z boxa wpięte w procka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może gdzieś jakiegoś linka? Byłoby ciekawie :) Nawet oryginalne ustrojstwo dedykowane do usb ma osobnego pilota na irdę

 

Winda jest zblokowana, można odblokować, ale nie na wiele się to przydaje. Na winde ce nie ma xbmc, ani żadnego innego sensownego odtwarzacza, sam system obsługuje tylko partycje fat16 (małe partycje i pliki). Łyka natomiast wav'y, ale ograniczenie pojemności nośnika przesądziło - navi to navi i tak zostanie.

Sygnał trafia do procy po optyku, pliki idą z usb - zwykły pendrive, chwilowo problemy z zasilaniem (po usb są duże spadki) więc hdd nie obsłuży jeszcze - zresztą w zimę hdd i tak nie zda egzaminu.

Coś w ten deseń:

 

http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=N&biw=1745&bih=834&hl=pl&tbm=isch&tbnid=ZEvansqxWRcscM:&imgrefurl=http://www.fullsizechevy.com/forum/archive/index.php/t-197926.html&docid=PUlWywN_tQvc9M&imgurl=http://akamaipix.crutchfield.com/products/2005/500/h500KCA410C-f_LD.jpeg&w=600&h=643&ei=zQ0TUvKREoaphAfWiYHYBg&zoom=1&ved=1t:3588,r:7,s:0,i:102&iact=rc&page=1&tbnh=181&tbnw=169&start=0&ndsp=34&tx=92&ty=72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejdzie :/ to rozgałęźnik do zmieniarki, a z tego co się orientuje przekazuje tylko info na zasadzie utwór dalej, play, pauza, numer płyty - nie ma fizycznie informacji o dotyku. Z kolei te guziki to za mało - potrzebne jest minimum 6 (optymalnie 7 i więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alpine jest dedykowana wtyczka do navi, przypomina zupełnie nic ;)

na dole po lewej (spoko, że zdjęcie ze znakiem wodnym - nie trzeba podawać źródła ;))

http://www.bartex-caraudio.pl/images/kostki/radia/PCD-968_rearD106.jpg

 

po nim idzie dźwięk analogowy, obraz i dotyk. Jedno to kwestia rozdzielenia (wątpię czy możliwe), druga to kwestia sterowania (choć może coś by się znalazło z gotowców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alpine jest dedykowana wtyczka do navi, przypomina zupełnie nic ;)

na dole po lewej (spoko, że zdjęcie ze znakiem wodnym - nie trzeba podawać źródła ;))

http://www.bartex-caraudio.pl/images/kostki/radia/PCD-968_rearD106.jpg

 

po nim idzie dźwięk analogowy, obraz i dotyk. Jedno to kwestia rozdzielenia (wątpię czy możliwe), druga to kwestia sterowania (choć może coś by się znalazło z gotowców)

Przypomina złącze iPod  Pioneera  :rotfl:

A sterowanie navi idzie również tą wtyczką, czy navi steruje się przez Ai Net?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz 2B w peaku :O

Ja mam tyle koni Co ty i ok 320 Nm i powiem Ci tak. Masz coś zepsute chyba :) u mnie ładuje 1.25B w peaku. Jak chcesz, to Ci zrobię fotkę zegara AG

ilość B, a koników i niutów nie jest proporcjonalna - po drodze jest jeszcze wydajność sprężarki, a hybrydy... no właśnie wysoka nie jest - bar barowi nie równy.

w każdym razie - wartość ze wskaźnika. Jak wcześniej był hamowany podpinali go pod zewnętrzny osprzęt na hamowni i wyniki się praktycznie pokrywały (wtedy max. około 1,5 bar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt Car Pc ogólnie prawie skończony - działa :D Poniżej szybkie demo (repertuar mogłem lepiej dobrać):

 

http://www.youtube.com/watch?v=btcciCBBfa0&feature=youtu.be

 

a poniżej jak to wygląda "od kuchni" - szybka wrzuta ;)

Udało się wyprowadzić hub'a usb do schowka i w miarę ładnie go wkomponować. Do dyspozycji 320gb dysk twardy - miejsca na muzykę pod dostatkiem :)

 

post-3253-0-33055500-1378498004_thumb.jpg post-3253-0-49843400-1378498014_thumb.jpg

 

Było bardzo dużo zabawy z konfiguracją np. edytowanie rozmiarów czcionek w skórkach przez ssh, oprogramowanie obsługi pilota, parę fixów wydajnościowych czy chociażby głupie wznawianie odtwarzania po uruchomieniu. Całość na chwilę obecną startuje poniżej 1 minuty (+/- 50 sekund). Myślę, że realne jest urwanie startu do jakiś 35 sekund, ale to już bardziej sztuka dla sztuki.

 

Oczywiście po światełku trafia do procy, więc jakość sygnału (przynajmniej w teorii) taka jakiej się oczekuje.

 

Mam jeszcze pomysł na jeden ficzer - modem 3g + karta aero + Spotify - zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 -> czyli Kwiat Polskiego Car Audio  :) v2  rozwala mnie to jak tylko to zobaczę  :)

 

A tak poza tym good job  :)

Na pikniku SCA u Raadka się to pojawiło po raz pierwszy o ile dobrze pamiętam

 

Jeśli mogę zapytać jaki jest koszt takiego zestawienia? Mam car PC nie wliczając samej IVY? Swoja drogą mega fajny pomysł na takie rozwiązanie a tym bardziej, że udało się to osiągnąć  :)

Wszystko zależy od gadżetów (a tych trochę wychodzi) - sam box do odtwarzania nie całe 200zł :) Całość mając odpowiednio dużo samozaparcia w konfigu jak u mniej wychodzi około 500zł + dysk, choć pewnie jak się poszuka - można i taniej. No i godziny rozgryzania softu.

 

Dziś nawet widziałem i słyszałem że to działa.

wymaga dopracowania, ale już niewiele brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...