Skocz do zawartości

Audi A6 -> czyli Kwiat Polskiego Car Audio :) v2


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taka butla to bardzo dobry pomysł. Też o takiej myślałem w momencie montażu lpg w koło. To co wystaje schować w zabudowę. Jest miejsce na piece jak i spory zasięg.

 

Ale tak to pomyślą głównie fani car audio, którzy kupując auto, przeglądając ogłoszenia już rozmieszczają głośniki w słupkach, wzmacniacze w podłodze i inne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne Marcyś - świetna sprawa bo piece i tak trzeba gdzieś upchnąć a podłoga w kombi jest jak znalazł :)

Szkoda, że butle tych rozmiarów są bardzo ciężko osiągalne. Ja tej konkretnej szukałem kilka tygodnii.

 

@ Damian - wielozawór na zewnątrz, dzięki temu kilka litrów więcej wchodzi, a dziurę w podłodze i tak trzeba robić czy wielozawór w środku czy na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawik jak zamierzasz magazynek wyjmować ze zmieniarki?

 

dość prosty i ciekawy patent już na to jest, jak się uda jutro wrzucę foto ;)

 

A nie mogłeś zamontować butle zewnętrzną pełną, 630x200/220 powinna wejść bez problemu.

 

to jest zewnętrzna pełna, z tym, że zamontowana wewnątrz. Chciałem największą możliwą i siedzi obecnie właśnie taka - 650x300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z odbijania przy 80%, jak jadę w trasie napełniam po korek, po 1.5h i tak już 20% nie ma.

Powiem szczerze że dla mnie masakra trochę, wolałbym przejechać bezpiecznie mniej niż dostać strzała w dupsko od ciężarusa i zbierać jelita z asfaltu... A po 2 nie tylko to powoduje wybuch. Mam co prawda podstawowe uprawnienia gazowe, ale już na podstawach dowiadujemy się, że zmiana temperatury wpływa na zmianę objętości gazu, w lato powiedziałbym że jest to mega niebezpieczne - mieć 100% napełnionej butli z gazem...

 

Kwiatuszku to do jakiego setupu wracasz wreszcie ? :) Morelowo będzie ? :P

 

No i ciekaw jestem jak teraz będzie audiczka jeździć :) Chociaż pierwsza jazda automatem dla mnie i na manual już się przesiadać nie chciałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niż dostać strzała w dupsko od ciężarusa i zbierać jelita z asfaltu...

 

I co to ma za znaczenie z butlą? skoro jakikolwiek ciężarowy ma zderzak na wysokości tylnej szyby, chyba że woziłbyś butle na dachu....

 

Mam co prawda podstawowe uprawnienia gazowe,

 

To na pewno wiesz co oznacza słowo "wielozawór" który montowany jest w butli, i dlaczego stosuje się własnie wielozawory a nie zawory, dodatkowo "wielo" to nie oznaka ich liczby mnogiej a raczej kilku zadań jakie ma to spełniać :)

 

pierwsza jazda automatem dla mnie i na manual już się przesiadać nie chciałem

 

Bo tu wyjaśnia się pierwsza zasada skrzyni automatycznej - do automatu nalezy się przyzwyczaić a manualem nauczyć się jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wiesz co oznacza słowo "wielozawór" który montowany jest w butli, i dlaczego stosuje się własnie wielozawory a nie zawory, dodatkowo "wielo" to nie oznaka ich liczby mnogiej a raczej kilku zadań jakie ma to spełniać

Tak wiem. W sumie Twoja sprawa co robisz z swoim gazem.

I co to ma za znaczenie z butlą? skoro jakikolwiek ciężarowy ma zderzak na wysokości tylnej szyby, chyba że woziłbyś butle na dachu....

Tomek nie przesadzaj, mało wypadków chyba widziałeś skoro mówisz o tylnej szybie tylko.

 

Ale jak mówiłem, Twoja sprawa co z gazem robisz, wielozawór też urządzenie i też może nawalić. Po to ktoś wymyślił te 80% butli napełnionej żeby było bezpieczniej. Sory nie chce oftopowac już koledze w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem troszkę wypadków, w kilku sam uczestniczyłem, ale przyrównywanie wybuchu gazu w butli przy najechaniu przez ciezarowy samochód troszkę mnie zdziwiła - dziwne porównanie znalazłes ;)

Tak na marginesie, widziałeś wypadek opla kadeta z którego wylatuje pełna butla z lpg i leci za nim kilkadziesiąt metrów na samych miedzianych rurkach z snopem iskier ? nic tam nie wybuchło, a dlaczego.... gdyz butla była odpowiednio zrobiona (tak jak powinna) oraz wspomniany wielozawór zadziałał jak należy. A te wybuchające samochody to w 99% auta z instalacją 1gen od 15 lat nie serwisowaną, dłubaną przed domorosłych gazowników w osiedlowych garażach. Oczywiście mam świadomość takiego postępowania, jak i dlaczego powinno się napełniać w 80%.

 

Mam gdzieś zdjęcia kolegi Acury która kompletnie spłoneła od chińskich xenonów, płomienie sięgały kilku metrów, auto spłyneło na drogę, a butla z gazem cała - nic nie wyleciało w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a butla z gazem cała - nic nie wyleciało w powietrze.

 

Mój instruktor od prawka na "C" był strażakiem z wieloletnim doświadczeniem... Nie raz im się zdarzało gasić auto z LPG, raz chyba tylko pierdyknęło( tak jak Tomek mówi, jakiś staroć), natomiast w pozostałych przypadkach albo było bez efektów albo co jakąś chwilę większy płomień kiedy wielozawór upuszczał ciśnienia, natomiast nie było mowy o typowym wybuchu.Gdzieś nawet w sieci był filmik jak walą z karabinu pociskami smugowymi(zapalającymi) w butlę z gazem, podziurawili ją, ale nie wybuchła i gaz się nie zapalił.

 

Mam gdzieś zdjęcia kolegi Acury która kompletnie spłoneła od chińskich xenonów

 

To chyba nie tyle wina Xenonów od ryżyków, tylko nie fachowej instalacji? Gdyby była zabezpieczona przy montażu bezpiecznikami za 5 zł ( w tym koszt oprawki) to nawet jak się coś w chińszczyżnie zaczęło fajczyć(musiało być zwarcie) to po przepaleniu bezpiecznika skończyłoby się na sfajczonych przetwornicach a nie całej Acurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na święta wielkanocne będzie gotowe :D ale widzę, że nie odpuszczasz i napierasz ostro :)

 

w tym roku ma znowu grać... 2gi dzień nie gra ;)

 

Ale fakt - koniec z straszeniem LPG :)

 

wybuchnąć nie wybuchnie, auto się nie spali jeżeli instalka jest serwisowana. Naprawdę trzeba się przyłożyć, ale o tym użytkownicy LPG wiedzą ;)

 

Niemniej obciążenie dodatkowe jest, zastanawiam się jak taka butla zachowa się przy np. wjeździe w tyłek - zgnieść gdzie się już nie ma, zabudowa też nie...

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

a tak przy okazji:

 

Doszedł stary/nowy (z gwarancji wymieniony na drugi) akumulator, pryz okazji doszły "hajendowe" klemy i upięcie kabelków. Instalacja doczekała się w końcu masy "nie z budy" tylko normalnie 50mm^2 :)

 

post-3253-0-51469900-1356735797_thumb.jpg

 

Obiecane fotki zmieniarki i prostego patentu na wymianę magazynka (ojciec wymyślił i zrobił w wolnej chwili):

post-3253-0-40179700-1356735798_thumb.jpg post-3253-0-88347900-1356735798_thumb.jpg post-3253-0-48360500-1356735799_thumb.jpg post-3253-0-96248000-1356735799_thumb.jpg post-3253-0-61398500-1356735800_thumb.jpg

 

A ostatnie dwa dni to ogarnianie dalej zabudowy - widać światełko w tunelu:

 

autorski montaż kondenatorów (będą 2 sztuki)

post-3253-0-48673100-1356735801_thumb.jpg post-3253-0-01183400-1356735802_thumb.jpg post-3253-0-51442200-1356735802_thumb.jpg

 

i reszta gratów ;)

post-3253-0-07368100-1356735803_thumb.jpg post-3253-0-66488400-1356735869_thumb.jpg post-3253-0-22592700-1356735870_thumb.jpg post-3253-0-14864200-1356735871_thumb.jpg post-3253-0-66278300-1356735871_thumb.jpg post-3253-0-20214900-1356735872_thumb.jpg post-3253-0-80630600-1356735872_thumb.jpg

 

zdjęcia jak zawsze - robione tym co pod ręką :) na żywca wygląda dużo lepiej ;)

jutro spinanie i układanie kabli, podświetlenie i może plexi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynier idziesz jak burza... Śrutuj, śrutuj, mnie także za tydzień dwa zabudowa czeka to trochu Ci się tel zagotuje po parę porad... :wink2:

 

Aha, miałem spytać, po cholerę Ci te dwa kondzioły? Nie wystarczyłby jeden przeznaczony dla pieca od suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczyłby jeden przeznaczony dla pieca od suba?

 

możliwe, że by wystarczył, z zasilaniem ma być grubo, ale też bez przegięć: Aku 95ah (agm); altek 180a, kable do altka 35mm^2, kable do rozdzielacza 50mm^2, z rozdzielacza do piecy, z tego na sub i kicki 2 osobne kondki + na tw i mid bez kondka.

 

Poza tym dobrze wygląda i lepiej się z tym czuję :)

 

Tej części najbardziej ciekawy jestem :) no i jak zagra też :) Wytniesz oryginalny boczek i tył suba wpuścisz czy wysuniesz front w stronę butli? Jak jedno i drugie to i może ze 30l uzyskasz.

 

Front będzie na równo z całym boczkiem, nie wysunięty dalej. Po wstępnych przymiarkach te 20 litrów wyjdzie, kawałek podłogi też chce wykorzystać jako komorę bo dodatkowe 4l tam wygospodaruję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...