Skocz do zawartości

Audi A6 -> czyli Kwiat Polskiego Car Audio :) v2


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

klamki to oryginał z avanta (takie same były w seryjnej podłodze), ułożenie piecy - w tym miejscu jest najgłębiej (podłoga jest asymetryczna), poza tym we wnęce koła jest wielka butla z gazem, która dodatkowo podniosła poziom podłogi - jedyne akceptowalne miejsce :) zresztą piece leżą tam niezmiennie od 3 lat (pomijając  oczywiście klocki).

 

subwoofer - z lewej strony wygospodarować idzie max. 25-30 litrów nieźle się przy tym gimnastykując - na BR trochę za mało, na closed już za dużo. Z prawej miejsca mniej, ale zgrabny closed wejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:)

 

W sedanie moze byc zatem troche inaczej bo pe lewej jest masa miejsca - powyzej nadkola mozna zrobic spory tunel i jak sie wytnie kawalek blachy (do montazu fabrycznej zmieniarki) to wydaje mi sie ze ze 45l mozna by bylo wyciagnac;)

 

Nie mniej jednak na sealed wystarczy z prawej rowniez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tablet nie ma sensu bo:

  • problemy z cd
  • brak sterowania procem
  • brak sterowania głośnością
  • brak innych typowo samochodywch ficzerów (kamera cofania np, obsługa zmieniarki, głośnomówiący na BT)

za dużo z tym zabawy, a w dalszym ciągu będzie to tylko gadżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkomponowac nexusa i dzwiek z niego wypuscic wyjsciem sluchawkowym  ze sprzetu bez dedykowanego procesora dzwiekowego do H700tki - GENIALNE 

 

 

 

nie chodziło mi o wyjście dźwięku (Bo tam gość przez BT słucha), a o samo wmontowanie tabletu. 

 

Dźwięk można spokojnie cyfrę wyprowadzić, z tego co wiem, a możliwości nieporównywalnie większe od wszystkiego na CE i innych tego typu wynalazków.

 

Kwiatku - ja tego nie rozpatrywałem jako alternatywy dla radia, a jako np. dodatek do 1din :) Niekoniecznie dla Ciebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem na testy od kolegi jedną sztukę jakoś na wiosnę zeszłego roku...

...i się zaczęło kolekcjonowanie brakujących.

 

Bardzo fajne piecyki, z tych które siedziały w a6 moim zdaniem zdecydowanie najlepiej grający komplet :)

 

zresztą i Laser do siebie nie dawno wrzucił na testy 1 sztukę - oddać już nie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem na testy od kolegi jedną sztukę jakoś na wiosnę zeszłego roku...

 

...i się zaczęło kolekcjonowanie brakujących.

Właśnie tak! Bo Kwiatek tak jak i ja (choć ja nie w sprawie piecy akurat) sam się przekonuję a nie korzysta z zasłuchanych opinii i plotek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No skąd bo ja nie wiem :chytry:

 

Zaczeło się od Mańka który dostal jedną sztukę ode mnie, potem już tylko dokupił (załatwił) resztę, i tak to już poleciało.

 

Pierwsze GM-X922 i 924 miałem w 1999r. i jakoś tak mam do nich zawsze sentyment, jak i co chwila wpadaja mi w ręcę, tak zaraz ktoś je dalej dostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę..., że miał sztukę od Ciebie bo jakiś inny mu wysiadł i już później tak zostało. Ma to jakieś znaczenie?

 

 

Nasłuchałem się różnych wersji tego samego zdarzenia, tak wiec nie pierdzieląc, dla mnie miało duże.

 

Ale znasz wersję faktyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ten setup, to byly moje poczatki kiedy ten system powstal i wystapil na oczy ludzi. :) piekne autko ze smakiem zrobili.

 

@Radek :) Mi one zawsze beda sie z Mankiem kojarzyly. BTW od jakiegos czasu stacjonuje w Warszawie, gdzie tu mozna sie krecic na jakies zloty/prezentacje aut etc. Niestety tu nie jestem mobilny poza komunikacja miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mały update - w aucie ciągle coś się dzieje :)

- nie do końca car audio - trochę mocniejszy setup dla silnika (nie hamowany, ale z 220-230km już jest) - doładowanie dochodzi w peaku do 2 barów :) I tak zostaje - silnika już dalej nie dłubię :]

- udało się ogarnąć fest gazik - nasz Gazownik z Łodzi zrobił grande robotę ze strojeniem (na podtlenku lpg auto śmiga wyraźnie lepiej niż na pb)

- wjechała skórzana tapicerka - na zimę czeka jeszcze przeróbka przednich boczków

 

a z innych ciekawostek już bardziej car audio - zmontowana "zmieniarka" do flac'ów, multimediów, youtubów - łyka wszystko jak pelikan cegły :) jeszcze wymaga doszlifowania (lekkie problemy z wydajnością), ale już nawet wydaje dźwięki po światełku do procy :)

 

post-3253-0-05458400-1376909997_thumb.jpg post-3253-0-15818800-1376910004_thumb.jpg 

 

niestety nawigacja wykorzystuje jedyny port do sterowania dotykowego (a i tam się bardziej przydaje), zatem sterowanie w tej chwili z miniaturowej klawy na usb, telefonu z androidem. W najbliższych dniach sklecę sterowanie po irda przez ori pilot Alpine. Do końca miesiąca może uda się rozwiązać problemy z wydajnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy winda w navi alpine jest zblokowana/ukryta czy nie było problemu z wgraniem XBMC? W jakiej formie trafia sygnał z nawi do stacji, po analogu czy cyfrze? Jak podasz pliki od odtworzenia pod USB do Navi? Rozwiń magister kwestie jak to rozpykałeś, bo akurat to czy złota (jako beznzyniak) ma 200 czy 500 km to mnie ani ziębi ani rusza skoro mam śmierdziela. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Alpine robi, a przynajmniej robił kiedyś moduły, które pozwalają sterować 2 zewnętrznymi urządzeniami  :wink:  Po instalacji takiego ustrojstwa problem braku sterowania dotykowego powinien zniknąć  :wink2:

 

masz może gdzieś jakiegoś linka? Byłoby ciekawie :) Nawet oryginalne ustrojstwo dedykowane do usb ma osobnego pilota na irdę

 

Czy winda w navi alpine jest zblokowana/ukryta czy nie było problemu z wgraniem XBMC? W jakiej formie trafia sygnał z nawi do stacji, po analogu czy cyfrze? Jak podasz pliki od odtworzenia pod USB do Navi? Rozwiń magister kwestie jak to rozpykałeś, bo akurat to czy złota (jako beznzyniak) ma 200 czy 500 km to mnie ani ziębi ani rusza skoro mam śmierdziela. :D

Winda jest zblokowana, można odblokować, ale nie na wiele się to przydaje. Na winde ce nie ma xbmc, ani żadnego innego sensownego odtwarzacza, sam system obsługuje tylko partycje fat16 (małe partycje i pliki). Łyka natomiast wav'y, ale ograniczenie pojemności nośnika przesądziło - navi to navi i tak zostanie.

Sygnał trafia do procy po optyku, pliki idą z usb - zwykły pendrive, chwilowo problemy z zasilaniem (po usb są duże spadki) więc hdd nie obsłuży jeszcze - zresztą w zimę hdd i tak nie zda egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może gdzieś jakiegoś linka? Byłoby ciekawie :) Nawet oryginalne ustrojstwo dedykowane do usb ma osobnego pilota na irdę

 

Winda jest zblokowana, można odblokować, ale nie na wiele się to przydaje. Na winde ce nie ma xbmc, ani żadnego innego sensownego odtwarzacza, sam system obsługuje tylko partycje fat16 (małe partycje i pliki). Łyka natomiast wav'y, ale ograniczenie pojemności nośnika przesądziło - navi to navi i tak zostanie.

Sygnał trafia do procy po optyku, pliki idą z usb - zwykły pendrive, chwilowo problemy z zasilaniem (po usb są duże spadki) więc hdd nie obsłuży jeszcze - zresztą w zimę hdd i tak nie zda egzaminu.

 

No to może SSD ? Dziś kupisz zarówno pendraka jak i SSD o wystarczającej pojemności, łatwiej będzie to wykarmić niż HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...