Skocz do zawartości

VW Golf III


A r t u r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli końcówki nakamichi mogą ogólnie źle wpływać na dźwięk/sygnał? Jak to rozumieć? Pytam bo sam mam wszystkie końcówki nakamichi u siebie w 206. ;)

Dokładnie takie: http://muzyczny.pl/towary/3236.jpg

Chinche robiłem sobie sam bo jakoś nie wierze tym sklepowym a wydawać po 200zł na Ultimate za półtora metra to troszkę jakby dużo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli końcówki nakamichi mogą ogólnie źle wpływać na dźwięk/sygnał? Jak to rozumieć? Pytam bo sam mam wszystkie końcówki nakamichi u siebie w 206. ;)

Nie popadaj w paranoje audiofila :) to tylko końcówka , kabel ma większe znaczenie ................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie przejmować się tym tematem? Mam potrójny ekran 2,5mm chinche z prawdziwego zdarzenia, kupowane w zaufanym sklepie nie z chińskimi rzeczami no i końcówki nakamichi, które wydały mi się niezłe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem ostatnio te:

http://allegro.pl/komplet-2-x-wtyk-cinch-rca-profesjonalne-i2153740446.html

 

i teram bede zamawiał ten kabel

wyglada bardzo porządnie 2 żyły, 2 ekrany

zlutuję go jako "quazi zbalansoany"

metr wychodzi 6,40zl

http://allegro.pl/listing.php/search?string=mc405&category=0&buy=0&closed=1&shippingTime=0&order=t&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kabel ma znaczenie ale tą róznice usłyszałem pomiedzy najtańszym kablem a droższym..ale już mając kilka dobrych drogich do odsłuchania tam poległem :/ nie ta klasa sprzętu lub słuch zawodzi aby usłyszeć roznice między nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kabel ma znaczenie ale tą róznice usłyszałem pomiedzy najtańszym kablem a droższym..ale już mając kilka dobrych drogich do odsłuchania tam poległem nie ta klasa sprzętu lub słuch zawodzi aby usłyszeć roznice między nimi

 

Dokładnie miałem/mam to samo. :wink:

 

ps. 3 strony o sygnałówkach :krzeslem::lol:

 

Chyba trzeba się zastanowić nad jakimś kondensatorem pod A6, jaki byście polecili- chodzi o model , markę. Czy 1 F wystarczy, by spełnił swe zadanie. Nigdy nie miałem z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator lepiej wymień na większy

 

No w sumie zamiast kondzia wolałbym zmienić alternator, tylko nie wiem jak to jest, teraz mam 70 A, więc jak zmienię np na 120A, to nic z instalacją się dziać złego nie będzie? Bo jednak to prawie drugie tyle do tego co fabrycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie powinno dziać jedynie alternator będzie miał zapas A do oddania wieksze altki byly po prostu w wersjach z bogatrzym wyposarzeniem więc jak zalozysz to nic sie nie będzie dzialo

czy wy czytacie forum?

był piękny temat o prądzie, altkach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy czytacie forum?

 

 

hmm , ja tam tylko zdjęcia oglądam :wstyd:

 

A tak na poważnie, faktycznie dużo tematów już przejrzałem, jest sporo wiadomości i morał z tego że kondzio to na koniec, najpierw altek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LightSound te tematy wszystkie wnoszą tyle co nic. Dla mnie bez sensu jest zadawać pytanie, czekać na odpowiedź kogoś a potem nie sprostować i nie uświadomić kogoś że się myli i poprawnie jest tak a nie inaczej :)

 

Co do zmiany altka też sporo było. Ale chyba znów odpowiedzi brak.

Jak zmienisz alternator na większy w aucie to nic się nie stanie przy zachowaniu tego oryginalnego co już masz (czytaj akumulator i cała instalacja). Po co montujemy większy alternator? A po to by w czasie jazdy nie obciążać akumulatora naszymi sprzętami. Dla przykładu, akumulator 70Ah ładowany jest alternatorem 70A, a prąd pobierany przez Twoje audio to 90A, czyli 20A więcej, więc altek daje z siebie wszystko 70A ale 20A sprzęt bierze z AKU do puki może. Stawiasz auto i rano nie odpala bo? Bo jest nienaładowane, jakby altek miał 120A to starczyłoby Ci na całe audio+ładowanie akumulatora który już dostał po tyłku podczas rozruchu :)

Większa bateria nie rozwiąże sprawy odpalania rano, bo i tak ją rozładujesz słuchaniem i będzie nienaładowana :) Różnica między dużym aku powiedzmy 120Ah a małym 60Ah przy rozruchu (rozładowany aku) jest na zasadzie:

Mały: CHŁE CHŁE CHŁE prrrr

Duży: CHŁE CHŁE CHŁE CHŁE CHŁE prrr

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid... Muszę sprawdzić jak jest u mnie

No to ostatnie tak żartobliwie chociaż na serio, duże aku długo chechła :D Male krótko :D

 

Pamiętajcie też że alternator jak ma 100A to nie pakuje 100A w akumulator :) Przecież ten aku zdrowaśki by zmawiał o ile by dał rade :)

 

Kiedyś na allegro widziałem aukcje z akumulatorem varty i była dodana notka: maksymalny prąd ładowania 30A. Więc jeżeli alternator miałby ładować aku po rozruchu to na początek pakowałby 30A, ale wraz z wzrostem naładowania prąd ładowania spadałby do mniejszych wartości, bardziej bezpiecznych dla aku. Najlepiej te zjawisko zaobserwujemy na prostownikach do ładowania akumulatorów. Na początku w miare rozładowania akumulatora prąd jest duży, ale wraz z naładowaniem i wzrostem napięcia akumulatora zaczyna spadać pobierany prąd. Kiedyś podłączyłem swojego po zdechnięciu, ładowanie małym prostownikiem, od razu pokazało 10A, w ciągu 20min spadło do 7A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...