Skocz do zawartości

VW Golf III


A r t u r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś wzmak został podłączony, suba chyba dobrze podpiąłem mam 2x4 Ohm spięty na 2 Ohm, podłączyłem pod prawy + oraz lewy -.

 

Wrażenia , hmm mogę powiedzieć że znacznej różnicy w graniu nie dostrzegłem po EL-D61, choć jak podkręcę level to jest więcej mocy, w końcu w tej chwili jest o 270 watów więcej na ten głośnik. Morał z tego że trzeba kupić mocniejszy sub:).

 

Zaniepokoił mnie inny fakt. DLS A3 dziwnie się zachowuje, wydobywa się z niego taki cichutki pisk, jest to trochę irytujące. To trwa już dłuższy czas, myślałem z początku że jakieś zakłócenia mam, ale dziś jak się osłuchałem to właśnie on wydobywa ten dźwięk.

W graniu jest wszystko ok. Miał ktoś do czynienia z takim zachowaniem? Co ciekawe pisk ustaje jak się delikatnie wzmacniacz przydusi, znaczy np jak się ręką o niego oprę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na piszczaca przetwornice ,jesli dobrze rozumie ze piszczy sam wzmak ,a nie w glosnikach (ktos musial nim troche "potrzasnac" )

piszczeć może także przetwornica ;)

można ją zalać klejem, plastik na gorąco itp

 

Tak piszczy wzmak nie z głośników. Tak wygląda wzmacniacz od środka, więc gdzie jest ta przetwornica? :mur1:

 

 

http://img819.imageshack.us/img819/693/dls3.jpg

 

 

Przyjrzyj się na luty gniazd rca...

 

Przyjrzałem i jeden lut ten oznaczony na zdjęciu (sory ale lepszego zdjęcia mój aparat nie może zrobić) jest mniej zalany cyną niż te inne, ale chyba na zimny lut mi to nie wygląda, chociaż hmmm.

 

 

http://img440.imageshack.us/img440/6098/dlsa3.jpg

 

ale jak piszczy przetwornica to moze wymienić piszczące elementy?

co to piszczy?jakiś kondensator,kwarc?

tylko dlaczego przyduszenie niweluje pisk...

 

Otóż właśnie :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory wyglądają ok metodą macajewa ;), wybrzuszony żaden też nie jest, ogólnie popatrzyłem i skręciłem go z powrotem.

Podłączyłem i tego pisku nie ma. Zobaczymy jak będzie dalej. Tylko czy aby nie popsuje w ten sposób wzmaka :kwasny: . Może to jest coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ze jesli to przetwornica to wymienia sie wszystkie kondziory/elektrolity i nie wiem jak to cenowo...ale piszczec moze kilka lat zanim sie wysra,moze czasem wzmak sie nie załączać jak juz osianie kres...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ze jesli to przetwornica to wymienia sie wszystkie kondziory/elektrolity i nie wiem jak to cenowo...ale piszczec moze kilka lat zanim sie wysra,moze czasem wzmak sie nie załączać jak juz osianie kres...

 

A mam go dopiero z rok czasu, z resztą nie wiadomo co to jest tak naprawdę. No nic będę musiał z tym jakoś żyć. :kwasny:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tylko potwierdza ze luzna jest któras z cewek(dwóch widocznych na zdjeciu).Polecam rozmowe z nakamichi lub passatem

 

Ciekawe czy to właśnie to, lubię mieć wszystko Ok, więc pewnie zgłoszę się to któregoś użytkownika którego polecasz.

Dzięki.

 

albo głośnik spięty w 1om...

 

To akurat nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale spójrzcie tutaj

http://amp-performan...ion-EL-D61.html

chciałem nim popchnąć RE SE 10 w 2ohm (600rms).

 

Hmm to Ci powiem, że zaskoczyły mnie te dane z tej strony.

Ja mogę tylko powiedzieć, że mocy mu nie brakuje i jak dla mnie to raczej nie ma aż tak mało tych watów.

U mnie spokojnie napędził RE SRX w 2ohm (300RMS) i po przesiadce na DLS`a, nie odczułem wzrostu tych watów nie wiadomo ile.

Więc skoro DLS ma zmierzone 925 W rms przy 2 ohm a ten EL-D61 335 W (wg tej strony) to chyba bym odczuł znacząco ten przyrost prawie 3 krotnej mocy.

Więc myślę że nie można się opierać tylko na tych danych z tej strony. A wg mnie myślę że pociągnie SE, choć wiadomo że mogło by być tych watów z 800 by mieć lepszą kontrolę nad tym głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...