Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja po odsłuchach (już ze 2 miesiące mam okazję:) ) mogę powiedzieć, że to jest na prawdę super sprawa, jak ktoś chce złożyć budżetowe Audio w aucie :) Do tego zapodać można jakiegoś KACa Kenwooda (jakoś mam sentyment do tej marki :D ) Dołożyć sobie subik (dla przykładu znany i lubiany STX :P, ale dla przykładu 10", co by dodatkowo pomasował co nieco :D ) na zasilenie znowu jakiś starszy piecyk i będzie głośno, jak za takie fundusze będzie jakość OK i myślę, że taki zestaw potrafił by zadowolić sporą liczbę ludzi, którzy chcą mieć jakieś lepsze granie od serii :D ale nie mają zbyt wiele $$$ na ten cel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po zakupie diory i montażu i basu za dobrego nie słyszę czy możliwe że jest coś źle podłączone ??? ogółem sprawdziłem przewody i sygnałowe są dobrze podłączone oraz ze zwrotnicy do głośników także wszystko jak powinno być grają na radiu jvc kd-r45 natomiast z tyłu mam focale 690ca1 i one dawają bardzo dużo z siebie i moje pytanie jak powinna grać diora skoro lepiej narazie grają głośniki seryjne w vectrze b z 99r zainstalowałem je w miejscach seryjnych w peugeocie 206 proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po zakupie diory i montażu i basu za dobrego nie słyszę czy możliwe że jest coś źle podłączone ??? ogółem sprawdziłem przewody i sygnałowe są dobrze podłączone oraz ze zwrotnicy do głośników także wszystko jak powinno być grają na radiu jvc kd-r45 natomiast z tyłu mam focale 690ca1 i one dawają bardzo dużo z siebie i moje pytanie jak powinna grać diora skoro lepiej narazie grają głośniki seryjne w vectrze b z 99r zainstalowałem je w miejscach seryjnych w peugeocie 206 proszę o pomoc

jesli faza się zgadza i nic na wzmaku/ radiu nie jest wyciete to lepiej nie bedzie

taki juz ich urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po zakupie diory i montażu i basu za dobrego nie słyszę czy możliwe że jest coś źle podłączone ??? ogółem sprawdziłem przewody i sygnałowe są dobrze podłączone oraz ze zwrotnicy do głośników także wszystko jak powinno być grają na radiu jvc kd-r45 natomiast z tyłu mam focale 690ca1 i one dawają bardzo dużo z siebie i moje pytanie jak powinna grać diora skoro lepiej narazie grają głośniki seryjne w vectrze b z 99r zainstalowałem je w miejscach seryjnych w peugeocie 206 proszę o pomoc

nie wiem czy pisałeś, a masz drzwi wygłuszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale tam tylko o jakiś sygnałowych pisze i radiu JVC, a o wzmacniaczu nic.... Co do zastąpieniu seryjnych głośnikami za 2000 PLN - będziesz rozczarowany, bo nie dajesz żadnej szansy głośnikom, aby grały tak, jak mogą grać. Przez takie opinie później powtarza jeden, drugi i następny, że coś nie gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy seryjnym nie ma polotu nawet... w nie wygluszonych drzwiach...

 

Dziwisz sie? Projektanci samochodu prócz BMW i starych Audi zazwyczaj maja cos w głowach kiedy oferuja seryjne nagłosnienie, nie jest to szybka wrzuta i zazwyczaj ma cos reprezentowac, zaleznie od klasy samochodu( w przyp BMW ta zasada nie ma znazenia). Chcesz zastapic serie czym inym, zadbaj o poprawny montaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,tak czytam i smiac mi sie chce jak czytam niektore wypowiedzi(glosniki maja max 25wrms,korektor fazy plastikowy itp..)Napisze osobista opinie po sprzedazy nie byle czego bo Helix P236.Glosniki sprzedalem ze wzgledow finansowych,i szukalem godnego nastepcy za smieszne pieniadze.I znalazlem.Tak to Diora GDS 1607.Mimo ze dzieli ich przepasc cenowa(jakies 6-7 razy)smiem twierdzic ze te glosniki sa warte co najmniej raz tyle.A teraz do rzeczy.Radio Alpine 7877j(odpowiednik Alpine 7878r) wzmacniacz Helixh400mk2.Wrazenia po odsluchu.Soprany wyrazne nie klujace w uszy,srednie tony ok minimalnie wycofane ale jest dobrze,bas,tutaj oczywiscie glosniki nie schodza tak nisko ale potrafia dac kopa.Ten zestaw nie wybija sie ani basami ani sopranami.Jest w miare poukladany.I pisze to po przesiadce z P236.Te glosniki sa mocniejsze niz z P236 maja co najmniej 80w a korektor fazy jest aluminiowy.To tyle.Osobiscie baaardzo polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Świezy jestem wiec chcialem oficjalnie sie przywitac ;) Szukam jakichś niedrogich glosnikow 165mm pod radio do Lanosa. Mam wygluszone drzwi, radio to stary Pioneer DEH-2800 (czy jakos tak). Kiedys kupilem glosniki ktore byly wielkim hitem na necie, mianowicie Phonocar Yellow Line, wszyscy sie nimi zachwycali, a ja moge powiedziec jedno, te glosniki to okrutne PADŁO. Tak wiec musze je koniecznie wymienic.

 

Generalnie bardzo mi sie podoba fabryczne audio w autach grupy VW, czyli Passatach czy nawet starej Fabii 1. Patrzylem za tymi glosnikami na allegro, ale niestety maja specjalne koszyki, wtyczki i mocowanie specjalnie pod VW, wiec do Lanosa nie podejdzie. Zauwazylem, ze te wszystkie glosniki VW maja papierowe membrany i chyba to sprawia, ze ich dzwiek mi podchodzi, bo Phonocary mialy jakis twardy plastik i bas nie byl "mięsisty", tylko wlasnie plastikowy, nie do wytrzymania, praktycznie mozna bylo uslyszec ta membranę.

 

No a wracajac do tematu, to mam na oku wlasnie te Diory z tematu, albo glosniki GMS 1865 - https://car-tronic.p...1865-p2983.html - ale o tych GMSach praktycznie nic nie ma na necie. Z tego co widze w opisie to maja one wlasnie papierową membranę, a na tym by mi zalezalo. Macie moze jakis porownanie tych Dior z GMSami ? Odrazu mowie, ze nie chce mi sie bawic we wzmacniacze, chce glosniki pod moje radio i wiem, ze takie cos tez moze zagrac dobrze, czego wlasnie audio aut VW, o ktorych wspomnialem wyzej, jest najlepszym dowodem.

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż mam na co dzień ten zestaw do dyspozycji :) Pod radiem nędza dla mnie, chociaż jakiś wzmacniaczyk za 100 PLN i 50 uczciwych wat dla nich, tak pod radiem, to równie dobrze założyć papierowy wooferek jakiegoś Isophena, dołożyć gwizdki na zwrotce i taniej, głośniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus ma racje, Diory dopiero przy dobrych 50-60W pokazują co potrafią. Wysokie tony dla mnie są mało szczegółowe za to wokal jest ok a basik kopie (takie moje odczucia przed wygrzaniem zestawu i może wysokie się później trochę poprawią). Kiedy je usłyszałem pierwszy raz pod Velocity V250 trochę byłem zdziwiony że tak potrafią zagrać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...