Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę u mnie w garażu pograł ten systemik.Z tego co mogę powiedzieć to wooferek fajny,spoko średnica.Lany alu kosz,korektor i papierowa membrana.Jak na system za tak śmieszną cenę to naprawdę fajny.Tweeter to już inna bajka,słychać że to jakaś taniocha mimo że wygląda dość solidnie.Jedynie kabelki podłączeniowe są bardzo marne,wręcz tandetne.Całość przyjemnie brzmi ale dość szybko się kończy...do normalnego słuchania spokojnie wystarczy.

Jak znajdę trochę wolnego czasu to wrzucę woofer w mniejsze paczki oraz podłącze na próbę całość pod końcówkę radia(9835).

Ogólnie przy tej cenie nie można złego słowa powiedzieć ale moim zdaniem warto dołożyć do jakiegoś systemu z prawdziwego zdarzenia np.morel maximo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w Astrze f są dość niekorzystnie usytuowane miejsca montażu wooferków (utopione po tapicerką) co powoduje braki w średnicy. Wymyśliłem więc, że można by spróbować uratować trochę wyższej średnicy przez zastosowanie systemu z niskim podziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegniemy od tematu wątku, ale może będzie mi to wybaczone;)

 

Żeby zejść z podziałem sensownie dobrze poniżej 3kHz, to same nowe tweetery będą kosztowały więcej, niż te Diory, np takie Carpower CarPower DT-284 - NOWE!!! (2274213299) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Jest nawet cały systemik CarPower NEOSET 165, którego producent deklaruje podział przy wartości 2100Hz. Tyle że o ile tweeter jest znany, to o wooferkach nic nie znalazłem, jak również o systemie jako całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając budżetowego systemu natknąłem sie na zestaw beyma sck -65 w cenie 276pln

 

http://www.elmuz.com.pl/sklep/index.php?p217,sck-65

 

poniżej paramatry techniczne

 

http://www.beyma.de/fileadmin/seiten/download/pdf/Beyma_Car-Audio/SCK65-English.pdf

 

Może to nie ten budżet co diora,ale zastanawiam się nad tym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiosklep.pl/carpower-neoset-165-p-2208.html

 

Tutaj jest bardzo ciekawy zestaw w śmiesznych pieniądzach - DT284 każdy zna, a Neokicki polecam, średnica wyśmienita, kick bardzo porzadny i dwie cewki - można sobie skonfigurować jak kto chce żeby ze wzmaka wycisnąć max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł chyba nic nie przebije HSK. Mam od ponad roku i jestem zadowolony, jest jebnięcie z drzwi że szkła w lusterkach bocznych chodzą. Góra przy odpowiednim piecu też jest do przyjęcia ja na ten budżet.

Hsk za 300zl ? Gdzie takie kupie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...