Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na co wy liczyliście że głośniki sprzedawane za takie pieniądze będą zaprojektowane przez Gordona Taylora i składane ręcznie przez wyselekcjonowane inżynierki z Genesisa...

tak :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

rozdrabniacie się nad tym jak był by to zestaw za parę koła zł....

mimo podobnego wrażenia (może przez właśnie ich pseudo reklamę) mam chęć usłyszeć o nich opinię. (nie oczekując

109dB/2.83v, magnes jak strusie jajo, głośniki wysoko tonowe były repliką starego modelu Brax'a

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widać źle zrozumiałeś o co mi chodziło. Sam z miłą chęcią bym posłuchał jak grają tym bardziej że kosztują jakieś grosze. Cały mój wywód tyczył się raczej dywagacją na temat miejsca ich produkcji, użytych komponentów czy innych rzeczy które przy takiej cenie nie mają sensu.

Kupić, przetestować, zostawić albo zrobić nauszniki na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam jedynie ,że Diora niema nic wspólnego z polską Diorą poza logiem...i marketingiem

No ale Hameryki nie odkryłeś. Wszyscy to wiedzą doskonale od dawna. Ja byłbym w głębokim szoku gdyby ta firma po za logiem miała cokolwiek wspólnego z Polską. Natomiast nie uważam iż sam dorobek Diory i jej logo są profanowane. To dobrze że próbuje się cokolwiek wskrzesić. A to że ich produkty pochodzą z Chin? Nic nadzwyczajnego, takie są prawa dzisiejszego rynku i z tej ścieżki korzystają wszyscy "renomowani" producenci.

Whatever, póki co cieszmy się z życia i dajmy czas Radkowi, niech zda miarodajną opinię.

ENJOY! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki dzisiaj trochę pograły.Jest za wcześnie żeby coś o nich konkretnego powiedzieć.Na pierwsze wrażenie nie wypadły źle.Grają pod przyzwoitym wzmacniaczem(120rms na kanał),zasilonym z 50A zasilacza.Jako źródło stary złomek.Paczki zamknięte,pojemnością zbliżone do średniej wielkości drzwi.

Kilka fotek:

post-2197-0-43094800-1334604312_thumb.jpg

post-2197-0-62469800-1334604321_thumb.jpg

post-2197-0-15894700-1334604330_thumb.jpg

post-2197-0-93364800-1334604343_thumb.jpg

post-2197-0-86666300-1334604353_thumb.jpg

post-2197-0-70173500-1334604362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz jak sprawdzić w drzwiach?

Woofery mają większy kosz(coś jak MP 5.16) więc nie mam gdzie ich wkręcić.

w kolumnach to chyba trochę inna bajka

Te paczki nie są jakieś nadzwyczajne,fakt szczelne i nic poza tym.Wkręcam do nich większość głośników które przewijają się przez moje ręce.Jako takie porównanie mam.

 

czy pod spodem zamontowałeś dystanse plastikowe?

Tak,musiałem jakąś redukcje dać.Jak wspomniałem wyżej kosze nie są standardowych rozmiarów.Przy tej klasie głośników nie jest to znaczący element.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i jestem ciekaw jak się temat dalej potoczy. Z chęcią bym sam je przetestował, ale mam hsk i myślę że w porównaniu do nich szału nie zrobią, nie wytrzymały by chyba więcej niż 100 watów na dłuższą metę. Woofer przypomina mi budową te z zestawu mds fc6 który jednak ustępował helixom db 62.1 w bezpośrednim starciu. Ale myślę że jak za tą cenę śmiało można brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer przypomina mi budową te z zestawu mds fc6 który jednak ustępował helixom db 62.1

Słuszna uwaga. Rzeczywiście z wyglądu można rzecz, że są podobne... Ciekawi mnie jedynie jak ten woofer wypadł by w porównaniu do woofera z zestawu helixa blue 62.1 (czy też dark blue...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem caly artykul naraz dzisiejszego wieczoru i nie kojarze głebokosci, moze to przez nieodpowiednią godzine, a moze tak jak mowisz - nie umiem czytac. Zerkne jutro na te 12 stron.

 

A, że to 6.5", 120W(wg producenta) a testowane przez chlopakow przy ~100W/ch i ze chinczycy pod polską marką dają w zestawie tweeter akurat kojarze ;)

 

edit: ok, przyznaje, ze nie zajrzalem na strone producenta ani na zaden sklep ;) Głębokość montażowa: 60,5mm ;) pozdrawiam!

Edytowane przez nootek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...