Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Caly czas nurtuje mnie pytanie... Po kiego grzyba kombinowales z tymi ultradzwiekami??? Nie mozna tego bylo zostawic tak jak bylo przez instalatora zapodane??? Teraz tylko problem... No chyba ze chciales zeby co niektorzy mysleli ze to czesc zestawu 3-way;)

 

To ma byc takie "jajo", cos nowego :) Jak widac pare stron wczesniej niektorzy sie nabrali na "ultratweeter, ktory gra od 20KHz w gore" :D Bedzie odpowiedni czas, to sie wszystko ladnie dorzezbi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogarnalem sobie lusterko :) Nie mam niestety zdjec, ale byly pytania innych uzytkownikow Galantow i jakby co to chetnie wytlumacze co i jak :) Ze "starych spraw" wszystko tak jak bylo, rzezbic mnie sie nie chcialo bo pizga jak szlag :wsciekly:

 

Za to moze Was zadziwie, ale wyzerowalem EQ, zdjalem troche z suba i przycialem wyzej woofery :D Sprobuje zrobic to "wg sztuki".

 

Na koniec pytanie "z innej beczki":

 

Zauwazylem, ze jak jest fest mroz to sub gra duzo ciszej przez powiedzmy jakies 5 minet, po rozgrzaniu wnetrza auta basu jest wiecej.. Zauwazyl ktos cos takiego u siebie? To kwestia nie wiem sprezystosci zawieszenia czy bardziej elektroniki we wzmanciaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze jak jest fest mroz to sub gra duzo ciszej przez powiedzmy jakies 5 minet, po rozgrzaniu wnetrza auta basu jest wiecej.. Zauwazyl ktos cos takiego u siebie? To kwestia nie wiem sprezystosci zawieszenia czy bardziej elektroniki we wzmanciaczu ?

 

 

U mnie jest to samo ale znacznie dłużej i dotyczy całego systemu gra to wszystko przez trochę czasu zanim się nie rozgrzeje tak jak ......... chyba tego nie opiszę bo bana wychaczę :rotfl:

 

Ale sub faktycznie jakby go przez jakis czas nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to moze Was zadziwie, ale wyzerowalem EQ, zdjalem troche z suba i przycialem wyzej woofery :D Sprobuje zrobic to "wg sztuki".

To przechodzisz na jasną stronę mocy :D

Zauwazyl ktos cos takiego u siebie?

Jak rano do zmrożonego auta wsiadasz to nic nie chce grać, może tak być i z pół godziny. To nie dotyczy samego suba tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest najbardziej "wyczuwalny" i najlatwiej to wychwycic, zdradzi ktos bez podsmiechujkow tajemnice tego zjawiska?

Wiele to nie ma do tłumaczenia tutaj. Masz zakres temperatur w jakich różne sprzęty powinny/mogą pracować. Powyżej i poniżej zaczynają się warunki ekstremalne, w których sprzęty coraz gorzej sobie radzą, nie tylko te od CA. Od strony fizycznej ma to związek z ruchem drgającym cząstek jako punktem wyjścia. Masz rację, że po subie najlepiej to slychać ale tak samo dotyczy to reszty klocków w aucie. Dopiero jak w miarę przyzwoicie postroisz, to zauważysz ile powietrza i życia traci granie nim klocki się ugrzeją.

A tak na boku i bardziej organoleptycznie o zjawisku: Piłeś kiedy gorzałę z zamrażarki ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jemu religia na takie rzeczy nie pozwala wiec sam wiesz...

Nie takie grzechy odpuszczane były w imię wyższych celów :D a tu cel jak najbardziej zbożny :)

Powiem Ci mastach, że Ache to się musiał chyba obrazić na swój własny temat, tak jakoś w ogóle znikł i się niepokojąco cichy zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) Nikt sie na nikogo, ani na nic nie obraza. Sylwester byl jak dobrze pamietam :wink: Musialem troche dojsc do siebie..

 

A tak na boku i bardziej organoleptycznie o zjawisku: Piłeś kiedy gorzałę z zamrażarki ? :D

 

Pilem i nie widze/nie pamietam zwiazku :)

 

Ache znalazłeś już woofery które spełniają Twoje oczekiwania?

 

Po wielu przemysleniach chyba bede polowal na ProxM6, ktore mialem i dobrze wspominam ale kto wie kiedy to bedzie..

 

Ogolnie sa wazniejsze rzeczy do ogarniecia, na pewno w pierwszej kolejnosci (wiem, wiem :D) zabiore sie za prad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sen proroczy i chyba znowu wszystko zostanie zmodernizowane od podstaw :D

Po pierwsze chce zrobic porzadnie zasilanie i cala kabelkomanie od podstaw, porzadek z kablami z pp, alarmu, centralki, odciecia itd.. Dorwalem schemat ze wszystkimi polaczeniami do Daimosa i chce zrobic akcje pod tytulem wymiana/czyszczenie wszystkich punktow masowych, wymiana niektorych elementow ori instalacji.
Akumulator jest okej, nawet po Sylwestrze auto stalo ponad tydzien i odpalilo od strzala, a kazde zalaczenie czegokolwiek (wycieraczki, nawiew, swiatla, wcisniecie stopu) powoduje spadki napiecia i mruganie calej instalacji (a to wszystko przy calkowicie wylaczonym naglosnieniu) :( Chyba dobrze szukam?

Dalej o naglosnieniu:

Prawdopodobnie poczynie bajer pod tytulem Morel Integra w slupki i potem bede szukal jakiegos woofera, ktory bede mogl odpowiednio odciac. Moze wpadnie jakis DLS jak to na Slunsku  :wink:  Pamietam, ze R6 graly bardzo przyzwoicie jak dla mnie, a jak je jeszcze nizej potne (nie wiem jeszcze jak sie Morele nisko potna) to moze byc ino lepiej niz bylo :D Jedyny bol to moj poryty dekiel i to, ze sa zbyt oklepane a u Nas na Slasku to juz w ogole..

Wiem, ze jak ktos sledzil ten temat to se pomysli ze mam 100 roznych koncepcji na minute, ale mam nadzieje ze Morele Integra to juz bedzie strzal w 10 :) Dzieki temu latwiej bedzie dobrac woofer, bo nie trzeba bedzie sie martwic o srednice :D Oczywiscie bedzie to dalej pod Alpina 9835, wzmacniacze.. Sie okaze.. :)
Zyczcie mi powodzenia, bo mam zamiar robic teraz powoli, mozolnie ale bardziej przemyslanie i wg sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyczcie mi powodzenia, bo mam zamiar robic teraz powoli, mozolnie ale bardziej przemyslanie i wg sztuki :)

 

 

Ja tam Ci Ache bobrze życzę, szczerze i pozytywnie nastawiony jestem do Twojego dłubania ale tempo to raczej szybsze w Twoim przypadku jest potrzebne bo może się okazać że dzieci się dorosłych dochowasz a w aucie niedomagać granie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, że będę robił tylko auto na garażu, a nie auto, grilla, 2x0,7 i kilo trawy :P W sensie chce sie porządnie spiąć i robić powoli dokładnie, ale robić a nie "robić".. Teraz już się zaczynam motywować, żeby w marcu/kwietniu wziąć się do roboty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mialem sen proroczy i chyba znowu wszystko zostanie zmodernizowane od podstaw :D

Po pierwsze chce zrobic porzadnie zasilanie i cala kabelkomanie od podstaw, porzadek z kablami z pp, alarmu, centralki, odciecia itd.. Dorwalem schemat ze wszystkimi polaczeniami do Daimosa i chce zrobic akcje pod tytulem wymiana/czyszczenie wszystkich punktow masowych, wymiana niektorych elementow ori instalacji.
Akumulator jest okej, nawet po Sylwestrze auto stalo ponad tydzien i odpalilo od strzala, a kazde zalaczenie czegokolwiek (wycieraczki, nawiew, swiatla, wcisniecie stopu) powoduje spadki napiecia i mruganie calej instalacji (a to wszystko przy calkowicie wylaczonym naglosnieniu) :( Chyba dobrze szukam?

Dalej o naglosnieniu:

Prawdopodobnie poczynie bajer pod tytulem Morel Integra w slupki i potem bede szukal jakiegos woofera, ktory bede mogl odpowiednio odciac. Moze wpadnie jakis DLS jak to na Slunsku :wink: Pamietam, ze R6 graly bardzo przyzwoicie jak dla mnie, a jak je jeszcze nizej potne (nie wiem jeszcze jak sie Morele nisko potna) to moze byc ino lepiej niz bylo :D Jedyny bol to moj poryty dekiel i to, ze sa zbyt oklepane a u Nas na Slasku to juz w ogole..

Wiem, ze jak ktos sledzil ten temat to se pomysli ze mam 100 roznych koncepcji na minute, ale mam nadzieje ze Morele Integra to juz bedzie strzal w 10 :) Dzieki temu latwiej bedzie dobrac woofer, bo nie trzeba bedzie sie martwic o srednice :D Oczywiscie bedzie to dalej pod Alpina 9835, wzmacniacze.. Sie okaze.. :)
Zyczcie mi powodzenia, bo mam zamiar robic teraz powoli, mozolnie ale bardziej przemyslanie i wg sztuki :)

 

Pół roku mnie na forum nie było a tu sie nic nie zmienilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych spadków napiecia to kumpel w foce ma to samo...  Podokładane zasilania,masy plusy i minusy z aku i to 100mm2 a opuszczenie szyby powoduje przygasanie swiateł... Choc wzmacniaczom prundu nie brak odbija sie to echem na całej instalce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...