Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Pół roku mnie na forum nie było a tu sie nic nie zmienilo :D

 

Chyba biega o to, zeby gonic krolika nie ? :D

 


Co do tych spadków napiecia to kumpel w foce ma to samo... Podokładane zasilania,masy plusy i minusy z aku i to 100mm2 a opuszczenie szyby powoduje przygasanie swiateł... Choc wzmacniaczom prundu nie brak odbija sie to echem na całej instalce...

 

Mysle, ze renowacja fabrycznych punktow masowych w aucie powinna pomoc.. Czyli u Twojego ziomka od basu nic nie gasnie, a typowo z instalki auta? Czy jest tak ja u mnie, ze i ori i dolozona instalka szaleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dolozona instalka wpływa na te swiatła kiedy przyjdzie bejs (na piecach nie ma zaników), ale nawet bez basu swiatła przygasaja na ori instalacji fury.

Nic nie pomogło dokładanie ,czyszczenie i poprawianie... Przeczówamy ze to wina altka najnormalniej w świecie, choć ładowanie ma w miare normalne i aku nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczówamy ze to wina altka najnormalniej w świecie, choć ładowanie ma w miare normalne i aku nowy.

 

 

Admin!! I takie byki.. Wstydzilbys sie :P Ja sie boje, zeby to nie byly nadpalone/zasniedziale styki w samych przekaznikach od swiatel, nawiewu itd.. Wtedy to juz chyba bedzie ponad moje sily..

 

 

Tobie to by sie juz terapia jakas przydala :P

 

 

E tam :P

 

Tak napisałeś jakbyś do tej pory szalał z robotą :rotfl:

 

Wlasnie o to biega, ze duzo czasu to nie byla robota ino "robota" pt. garaz otwarty i kupa ziomkow w kolo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cerwin Vega IT 12.0

 

Obadamy :D

 


Sam sie wstydz :D Byczki sie zdarzaja przepraszam ale mi robota słupków zajmuje max 3 popołudnia :P

 

Obiecuje poprawe :P

 

I pytanie mam do kogos obeznanego w 3 drogach, w jakim najwyzszym pasmie przewaznie gra woofer? W sensie jak nisko sie tnie sredniaki. W sensie czy ciecie z 9835 nie bedzie zbyt kulawe przy takich przykladowych Morelach? Tam jest granica HPF 1kHz/6dB ewentualnie flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pewnie Morele będziesz kupował z "wiadomego źródełka" więc pewnie to "źródełko" podpowie co i jak ;)

 

Pewnie ja, ale chce byc madrzejszy niz wiekszosc "polaczkow" i pierw poczytac potem kupic :wink:

 


Acze tyle lat z nami i takie pytania?

 

Czytaj wyzej :) Nie che znowu przerzezbic pol auta i potem zalowac..

 


Ej no , nie wiesz , że sylwester niedawno było i się zresetował ? :hyhy:

 

Pieknie bylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak zaczniesz słuchać co się mówi to nie będziesz.

 

Czego mam sluchac? Zadaje pytanie i znowu jakies dziwne wymijajace gadki..

 


Jakiś czas mnie tutaj nie było, ale kilka lat temu słyszałem tą samą gadkę :D

 

Jestem starszy to i madrzejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie nie popieprzylo to myslalem tak:

 

Gwizdek 3,2kHz(pasywnie, ori zwrotka), sredni 3,2kHz(pasywnie, ori zwrotka)~1kHz(9835), woofer nie wiem 500Hz~50Hz(9835), wartosci sa oczywiscie z dupy przyblizone, ale chodzi mi o to czy da sie to tak zrobic jak mysle i czy ma to jakikowiek sens?

 



chyba ze zrobisz jakies mega 13cm w słupku i to jakies ciekawe...

 


Jaaaasne.. I skoncze w 2067..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siemanko :D

 

Po chwilowej przerwie z przyczyn srakich i owakich poczyniłem kolejne zmiany w moim neverending story :) Tzn. zmiany są już od jakiegoś czasu, ale problem napotkałem, więc sie myśla co by na forum się podzielić :wink:

 

Kupiłem jakiś czas temu gwizdałki SB Acoustics SB26STCN-C000-4

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/sb26stcn-c000-4/

 

Kulały się po Allegro, a parametry obiecujące więc przygarnąłem.

 

Jak dobrze rozumiem to ch-ka zmienia się "na oko" od około 2kHz przy różnych kątach odsłuchu. Problem mój objawia się następująco:

 

Gwizdki mam ustawione w pysk, to drą ryja średnimi, na lusterko drą trochę mniej, ale jednak nadal.. W jakich częstotliwościach zawierają się wokale damskie, męskie, jakieś trąbki, saksofony, gitary?

Testowałem to na wielu różnych płytach, przeważnie oryginałach. Może ktoś napisze, że one tak po prostu grają, to co z taką "ładną" charakterystyką?

Dodam, że pocięte są dość ekstremalnie jak na moje warunki bo 1,2kHz/12dB wstępnie, do tego woofer JBL P na 1kHz/18dB.

Kolejna rzecz to to, że mają 94dB skuteczności i są aktualnie ściszone o 9dB :szok:  Podczas gdy JBLe P były ściszone o 2 dB.. Czyli kolejny wątek poszukuję woofera około 92-94dB "z pierdyknięciem" oczywiście :D

 

NT. samych gwizdków: nie miałem nigdy tak szczegółowych przetworników na górze :) Jak się bardziej osłucham to więcej napiszę :D

 

PS.Jeżeli ktoś uchwycił mój problem z całego tego bajzlu to się cieszę :)

PS2. Zdjęć nie mam bo  telefon rozjeba**m :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak dla mnie to za nisko tniesz tweeter, mogą się częstotliwości wf i tw nakładać

Na pewno się trochę nakładają :) Ale na pewno nie na tyle, żeby robić aż taką górkę..

 

 

 


ała, musi boleć w gwizdek ...

 

Rozwijej synek :)

 

Jeżeli producent podał taką charkę, to nie widzę problemu w takim cięciu.. Tweetery nie grają w żadnym przypadku na przesterze, może zmiana wzmacniacza? Trzeba mi spota i pieca na podmiankę i odsłuch większej liczby osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...