Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Slyszalem je kilka razy.. Srednich mi w nich brakuje, a wolalbym zostac przy 2 way.. 3 way to juz taka ostatecznosc. Kable robic nowe, slupki potem bedzie ciezej ogarnac.. Ogolnie za duzo roboty, chyba ze przez nastepne kilka miesiecy nie znajde odpowiednich wooferow to bede zmuszony sie pierniczyc w 3 drogach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zalaczonego i rozgrzanego silnika :/ Nie wiem czy to altek czy aku..

Jak dla mnie raczej altek.Mega spadki.Mam u siebie na wyłączonych światłach 14.2V Po włączeniu dosłownie wszystkiego(podgrzewacz wody,wszystkie światła,tylna szyba,wentylator itd.)spada mi do 13,8-13,9V Altek 150A (Bez suba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache? Może zagraj nisko strojonym subem w br, jakas 8, żeby było szybko i dynamicznie, a przy tym miekko. Będzie sporo przez Ciebie poszukiwanego dołu. :)

Wtedy przodem kopniesz porządniej(nie szukając już subbasu z 16cm), a sabem po prostu dograsz te niższe pasmo, szczególnie przy HH? Bo takiej muzy słuchasz, tak?

Przodem zaczynasz, tyłem kończysz.

Zapewne zauważyłeś, że w pewnym momencie, gdy woofer ucinasz coraz niżej, i niżej, powoli zaczyna znikać dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie jeśli uważasz uDimy za mało dynamiczne to sory... Według mnie sa bardzo dynamiczne ( h600 i xes M3)

 

Gdzie ja napisalem, ze niedynamiczne ? :P Za miekkie i tyle..

 

ori hsk kup i bedziesz mial kopniaka : )

 

Nie lubie standardow :P

 

Może zagraj nisko strojonym subem w br, jakas 8

 

I co bede mial 2 suby ? Na razie temat dotyczy tylko przodu..

 

a przy tym miekko

 

Hmm... Pisze od 20 stron, ze poszukuje twardego woofera :wink:

 

nie szukając już subbasu z 16cm

 

Kto szuka ? :P

 

Zapewne zauważyłeś, że w pewnym momencie, gdy woofer ucinasz coraz niżej, i niżej, powoli zaczyna znikać dynamika.

 

Nie da sie ukryc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopniak rozmyty czyli mało dynamiczny

 

Ja inaczej pojmuje dynamike i rozmycie :P Dla mnie graja one bardzo dynamicznie, tylko bardziej miekko..

 

Przewaliłeś juz sporo wooferow. Może to czas zmienic coś innego? Steg gra dość twardo

 

Nieee.. :) Jak nic nie znajde to pocwicze jeszcze CFSy. One graly dosc twardo i punktowo.. Moim zdaniem w kategorii jakosc/cena nie do pobicia!

A Steg ?? Kasa, kasa.. czytaj => moja mnie zaj**ie :P

 

Moze wytlumacze ludziom, ktorzy mnie nie rozumieja dokladnie o co mi chodzi, bo dziwne mi sie wydaja zarzuty ze ciagle cos zmieniam i udziwniam :P Szukam woofera, ktory jest do bolu twardy (cos jak JBL GTI lub CV Stroker) z "profilu grania". To jest podstawa :) Jak bedzie twardy, punktowy i zwarty kopniak z drzwi to wtedy woofer zostaje i bede sie dalej martwil co ze srednica itp :P I nie piszcie mi glupot, zebym zostawil w koncu te woofery i je probowal dopracowac.. To jest tak jakby cos bylo naturalnie zielone a chcemy miec czerwone. To co nakladamy na zielony czerowny, czy kupujemy od razu czerwony ? Kumacie ? :D Chyba nikt mi nie powie, ze nie uslyszy od razu "od strzala" roznicy w graniu CV Strokera i np. JL12W3.. Kolejna rzecz tyczy sie drzwi.. Drzwi sa w 90% zrobione na sztywno/szczelnie na tyle ile Daimos pozwala :) Takze miekkosc bierze sie z samej konstrukcji woofera w moim przypadku a nie bledu montazowego/zle zrobionych drzwi.. Kilka osob sluchalo CFSow i zlego slowa nie slyszalem o nich i mi tez sie bardzo podobalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz 3 opcje:

nr 1 - woofer Macrom EXT.MW6, Wolly24 męczył je w 2 way popytaj, maxtz w 3 way też popytaj ja one się zachowują

nr 2 - woofer Infinity Kappa Perfect 6.1 i wtedy robisz kick panele od 10,5 do 12l netto na sztukę i masz miód malina, patrz auto pana Józka lub BMW Grześka

nr 3 - woofer DLS R6A już tu przez kogoś wspominany, chyba najbardziej uniwersalny, bo i kopnie i basem zagra, a jest najtańszy z całej trójki, z tym że wtedy idziesz we 3 way

 

Normalnie musiałem napisać w tym temacie, bo tak czytam, czytam i normalnie mnie już łeb boli ile żeś tego przemielił w ciągu 2 miesiecy, ja chłopie przez półtora roku z tymi samymi wooferami jeździłem i byłem zadowolony z tych moich ch**** podobno Caliberków :P

 

BTW, co do Stega, to był i Ci mówiłem, żebyś go kupił, tym bardziej, że to była moja dawna maszyna, no ale po co było słuchać, był za psie pieniądzę, to teraz cierp :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie piszcie mi glupot, zebym zostawil w koncu te woofery i je probowal dopracowac.. To jest tak jakby cos bylo naturalnie zielone a chcemy miec czerwone. To co nakladamy na zielony czerowny, czy kupujemy od razu czerwony ? Kumacie ? Chyba nikt mi nie powie, ze nie uslyszy od razu "od strzala" roznicy w graniu CV Strokera i np. JL12W3..

 

Ache popadasz w skrajnosc ktora generalnie mija sie z prawda. Ty montujesz woofery, ustawiasz na szybko sluchasz i masz opinie, po 2 dniach sprzedajesz, przeciez te glosniki nawet sie wygrzac nie zdaza. Nawet jesli uzywki, to troche czasu lezaly i nie graly. Zamontuj, potnij jakos wstepnie i pojezdzij z nimi tydzien-poltora, niech sie wygrzeja, niech sie wzmak pod nie ulozy i dopiero kombinuj z cieciem. Zapewniam Cie ze moze byc taka sytuacja ze woofer ktory na dziendobry po podpieciu byl "zielony", nagle sie okaze ze jest zaj... "czerwony" I niby tak uslyszy sie od razu roznice brzmienia pomiedzy strokerem a JL ale zapewniam Cie ze po 2 tygodniach grania te glosniki tez beda grac kompletnie inaczej niz graly po podlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 1 - woofer Macrom EXT.MW6, Wolly24 męczył je w 2 way popytaj, maxtz w 3 way też popytaj ja one się zachowują

 

Poczytam :)

 

nr 2 - woofer Infinity Kappa Perfect 6.1 i wtedy robisz kick panele od 10,5 do 12l netto na sztukę i masz miód malina, patrz auto pana Józka lub BMW Grześka

 

Auto Grzeska slyszalem i dla mnie poezja :) Ale teraz Ty poczytaj :wink:

 

nr 3 - woofer DLS R6A już tu przez kogoś wspominany, chyba najbardziej uniwersalny, bo i kopnie i basem zagra, a jest najtańszy z całej trójki, z tym że wtedy idziesz we 3 way

 

Poczytaj x2 :P

 

BTW, co do Stega, to był i Ci mówiłem, żebyś go kupił, tym bardziej, że to była moja dawna maszyna, no ale po co było słuchać, był za psie pieniądzę, to teraz cierp :rotfl:

 

Wtedy nie bylo do konca na to kasy..

 

a piec? nie mowie juz o źródle, ustawieniach

 

Ache popadasz w skrajnosc ktora generalnie mija sie z prawda. Ty montujesz woofery, ustawiasz na szybko sluchasz i masz opinie, po 2 dniach sprzedajesz, przeciez te glosniki nawet sie wygrzac nie zdaza. Nawet jesli uzywki, to troche czasu lezaly i nie graly. Zamontuj, potnij jakos wstepnie i pojezdzij z nimi tydzien-poltora, niech sie wygrzeja, niech sie wzmak pod nie ulozy i dopiero kombinuj z cieciem. Zapewniam Cie ze moze byc taka sytuacja ze woofer ktory na dziendobry po podpieciu byl "zielony", nagle sie okaze ze jest zaj... "czerwony" I niby tak uslyszy sie od razu roznice brzmienia pomiedzy strokerem a JL ale zapewniam Cie ze po 2 tygodniach grania te glosniki tez beda grac kompletnie inaczej niz graly po podlaczeniu.

 

Jacy Wy jestescie dziwni.. Czytajcie ze zrozumieniem i dokladnie :) Skoro mialem CFSy w identycznym jak teraz setupie to znaczy, ze sa chyba glosniki ktore po prostu graja twardo ? Ja nie wierze w teorie, ze woofer jest miekki i po rozegraniu sie i porozciaganiu zawieszenia bedzie nagle twardszy..

 

uDimy graly caly czas u Cobera z tego co mi wiadomo.. Tydzien pojezdzilem u siebie i dalej kupa :) A co do teorii ukladania pieca.. Hmm... Dla mnie miedzy bajki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie wygrzeja, niech sie wzmak pod nie ulozy i dopiero kombinuj z cieciem. Zapewniam Cie ze moze byc taka sytuacja ze woofer ktory na dziendobry po podpieciu byl "zielony", nagle sie okaze ze jest zaj... "czerwony"

 

dobre : )

 

zmien tasme izolacyjna i kable pozmieniaj wszystie na czarne, lepiej zagra : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien tasme izolacyjna i kable pozmieniaj wszystie na czarne, lepiej zagra : D

 

Nie znasz sie.. Same czarne (to poparte wieloma odsluchami) graja gorzej! Musza byc czarne w zielone kropki i fioletowa tasma izolacyjna na RCA dla lepszego tlumienia zaklucen :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...