Skocz do zawartości

Kupno opla tigry A.


KamilS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Obecnie turlam sie corsa B, totalny golas. Jako, ze miało byc to moje pierwsze auto, zeby sie nauczyc jezdzic, cos zrobic przy Nim, no i postanowiłem zakupic teraz opla tigre z silnikiem 1.6(tutaj juz elektryka, klima, abs, wspomaganie, 2 poduchy). Mam 8000zł, czy za te pieniadze kupie jakis inny wozek cos pokroju tigry? A moze jezdził/miał ktos z Was Tigre i ma dla mnie jakies cenne uwagi na plus/minus dla tigry? Druga sprawa, to chcialbym zapytac jak wyglada tigra od strony CA, czy ciezko w Niej cokolwiek zrobic?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tigra jest bee. Ostatnio widywałem samych driverów z tipsami za fajerą...

Za tą kasę to naprawdę wolałbym upolować poczciwą Hondzine V Gen, Clio, jakiegoś Seata.

Bez urazu dla posiadaczy czy użytkowników Tigry, dla mnie ten wózek nie podchodzi.

 

Kumpel w sumie w podobnej kasie myśli nad autkiem i przy okazji powiedzcie jak wam się widzi ten wózek:

http://otomoto.pl/honda-civic-klima-alu-parktronic-i-wlas-C16168119.html

 

W sumie jak za te kaske można zapodac VI-tkę to jeszcze lepiej.

Edytowane przez Sebring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jezdził/miał ktos z Was Tigre

 

Jestem właścicielem Tigry ale kierowcą jest moja żona ;) Powiem tak w tym silniku co napisałeś jest to baaardzo żwawe autko i jeździ się jak ...gokartem :) Polecam również wejść na forum i poczytać dział KUPIĘ/Sprzedam , bo znajdziesz tam autka userów . Może trochę droższe jak na giełdach ale masz pewność że takie autko było "dofinansowywane" i dopieszczane , ba a i całe tematy o danym aucie nie są wyjątkami . Za taką kasę już będziesz mógł poprzebierać w ofertach .

 

Nagłośnienie Tigry to banał , bo i drzwi wymagają tylko wyklejenia matami (małe otwory technologiczne)i zwykły dystans 5-10mm z MDFu załatwia sprawę . Tweetery w słupeczek lub trójkąty i po bólu . Kupując głośniki z dobrym dołem + wzmacniacz i praktycznie nie potrzeba suba , bo kubatura wnętrza odpowiada chyba kabinie malucha :)

 

Jedyny ból to że stacyjka nie ma pozycji ACC i radio stale jest "podbiera prąd" przy klasycznym podłączeniu radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigra to bardziej damska wersja corsy :D Bez obrazy ;) Poczytaj na forum Tigry ale przemyslalbym na twoim miejscu czy to dobra decyzja bo mozna miec o klase lepsze auto za ta kase....

 

 

Co do silnika to oby nie X16XEL , bo sporo pali , i czesto pochlaniaja olej w takiej ilosci jak beznzyne :D

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy damska , to nie wiem ale jak jesteś "rosłym facetem" to raczej sobie daruj , no i jak wozisz kogoś z tyłu powyżej 1,5m , to już zapomnij , bo tam nie da się jeździć .Mój 7 synek czuje się jednak wspaniale . Co do oleju , to trzeba sprawdzać , tak samo jak płyn do chłodnicy* ale nie zauważam tragedii w spalaniu oleju .

 

PS: taka 1.6 leci 220km/h (sprawdzone) a jej chęć do przyspieszania jest zadziwiająca ...kilka "poważnych" bryczek już nieźle się zdziwiło jak takie "małe babskie coś" odstawiło go w diabły ;)

 

*poczytasz na forum Tigry >bardzo szybko się nagrzewa i tam 100* na blatach to norma , a nie 90* jak w innych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu sąsiad powozi Pugiem 206 benzin i nie powiem bo przyjemne autko, tyle że osobiście lepiej mi się jezdzi 206 HDI...

 

Najlepiej sobie posmigac po komisach i wsiąść do każdego z aut, porównać, podotykać.

Wiadomo że jak najlepiej ci siądzie Tigra to wtedy szukaj fajnej sztuki, babskie nie babskie ważne żebyś się w nim dobrze czuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to mnie nie interesuje czy babskie czy nie ;), w corsie b czuje sie swietnie, tylko, ze chce ja zmienic, bo to było auto do nauki ;) A z tyłu nie mam zamiaru nikogo wozic, wiec luzik ;) A olej to kazde auto mocno wyeksploatowane bedzie palic, wiec tym sie nie zrazam. Bede szukał az znajde upragniony model ;) Bardziej bym prosił uzytkownikow, o jakies opinie, na co uwazac, i co jest ich bolaczka. Ew. bede patrzył na jakies inne auta, ale to by musiało sie cos naprawde ekstra trafic. A powiedzcie, warto ogladac auta u handlarzy co z niemiec auta sicagaja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu jak szukalem autko dla mojej drugiej polowy tez patrzylem na tigre, ale moja Luba stwierdzila ze "to auto dla gejow i nie bedzie tym jezdzic"- to sa jej slowa, niech nikt tego do siebie nie bierze. Po czym zaczalem patrzec na Mazde 323 F po 95r (za 8500 juz idzie kupic cos dobrego po oplatach i zarejestrowana), jednak te ktore ogladalem byly picowane na "maxa" ze az opony plakiem smarowane na bierzniku :przestraszony: wpadla okazyjnie jednak honda civic V z 95r za smieszna kase, wiec ja kupilem i nie zaluje (teraz jest rownierz i moim autem :zawstydzony: ) nie chce sie mala cholera popsuc mimo, ze czasami jej nie oszczedzam :) Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko ci się zmieścić z takim wzrostem, Tigra jest sporo niższa niż Corsa- chyba że lubisz pozycje "leżącą" to będzie OK. Kolega ma taką i nie narzeka (oprócz wspomnianego oleju) chociaż ja osobiście bym sobie nie kupił :D

 

A olej to kazde auto mocno wyeksploatowane bedzie palic, wiec tym sie nie zrazam.

 

Moje Mitsu ma 225k na blacie i gwarantuje ci że oleju nie bierze ani troche :D Taka specyfika tych silników Oplowskich że żrą olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje Mitsu ma 225k na blacie i gwarantuje ci że oleju nie bierze ani troche :D Taka specyfika tych silników Oplowskich że żrą olej.

 

 

Kolego odroznij auto mocno wyeksploatowane od auta z duzym przebiegiem, pomyliłes dwie odmienne rzeczy.

Obecna corsa ma prawie 210kkm i grama oleju nie bierze, przebieg nic nie ma do brania oleju. Raczej sposob eksploatacji i regularnosci napraw/ wymiany czesci eksploatacyjnych. Bo znam auta co maja wiecej nalatane i tez nie biora oleju, a znam takie co maja sporo mniej i kopca jak ruski czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze, ze jakims autem jezdzi sie jak gokartem to zastanawiam sie co za "fachowiec" daje ta opinie. Czy ktos z tych fachowcow kiedykolwiek jechal gokartem?? Ale to tak na marginesie. Co do Corsy to jakos nie zauwazylem tej olbrzymiej ilosci miejsca wprost przeciwnie ale to juz moje odcucia bo Żona miala kiedys taka wlasnie Corse i czale szczescie juz jej nie ma. Mnie ciekawi dlaczego wczoraj wydanie dla Kamila 40 czy 50 PPLN'ow na mdf to byl koniec swiata, a dzis wydanie 8k na Tigre to nic nadzwyczajnego.

Cos mi tak elektrodą zaciaga ale mam nadzieje sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: taka 1.6 leci 220km/h (sprawdzone) a jej chęć do przyspieszania jest zadziwiająca ...kilka "poważnych" bryczek już nieźle się zdziwiło jak takie "małe babskie coś" odstawiło go w diabły ;)

A co powiesz w takim razie na tigrę z C20XE pod maską, gdzie taki swap nie jest trudny ;)

 

Cofam swoja wypowiedz o X16XEL bo chyba do tigry nie montowali tego silnika

Ano nie, tam był X16XE, w corsach B GSI był jeszcze C16XE, bez EGR'u z tego co pamiętam. W Tigrze były tylko 2 silniki. X14XE i X16XE.

 

Taka specyfika tych silników Oplowskich że żrą olej.

Nie wszystkich, tu bym nie uogólniał. Poza tym dużo zależy od traktowania auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę wielkiej filozofii, jedziesz do handlarza czy osoby prywatnej i oglądasz auto. Jest w miare zadbane i nie kombinowane to płacisz i jedziesz autem do domu.

Nie wiem co ci da naczytanie się ze ten silnik to bierze, ten nie ale cos innego jest nie tak... bzdura jak dla mnie bo zalatuje mi to trochę: "jak sie che szkłem tyłek wytrzeć"

 

Myślę że ten temat do niczego nie prowadzi, a za 8 kafli nie kupisz rodzynka którym jezdził ksiądz w niemcowni.

 

Bardzo prosze:

http://www.youtube.com/watch?v=UVThyM0s1HY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze, ze jakims autem jezdzi sie jak gokartem to zastanawiam sie co za "fachowiec" daje ta opinie.

 

Piotrze na co dzień jeżdżę VW T4 ...od święta Tigrą ...normalnie to siedzisko w busie mam wyżej niż dach w Tigrze , więc dla mnie to gokart i tyle :)

 

Spalania oleju na razie nie zauważam , a na blacie 175000km (na 99% przebieg oryginał, bo znam historie tego auta).

 

 

PS: wyścigowym gokartem nie jeździłem (szkoda),a tylko takim "dla ludu" na nieistniejącym już autodromie w Katowicach Załężu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem corsę B 1,5 roku i całkiem fajnie mi się jeździło. Małe, zwinne autko z silnikiem o mocy 82 koników zdziwiło nie jednego :)

Jeżeli przesiądziesz się z corsy B do tigry A to wielkiej różnicy nie odczujesz, wnętrze jest to samo ( oprócz miejsca na tylnej kanapie ). Siedzenia są niżej zamocowane, ale te same co w corsie sport i GSI półkubełki, deska ta sama, zawieszenie to samo ( troszkę sztywniejsze, dołożony grubszy stabilizator ). Silnik 1,4 ( 90 KM ) daje radę, ale polecam 1,6 ( 110 KM) spalanie to samo a jazda dużo przyjemniejsza.

Jak teraz masz corsę to chyba wiesz jakie są jej słabe punkty i na co zwracać uwagę przy zakupie Tigry.

( podłoga, progi, podłużnice, w silnikach często padają zawory EGR, i lubią brać olej - ale to zależy kto jeździł wcześniej i jak dbał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oleju napisalem poniewaz w instrukcji do vectry X16XEL jest podobno wpis ze silnik moze nawet sprawny brac do 1L na 1000KM i dlatego oszczegam ;) Mi bral a byc moze silnik X16XE jest poprawiony pod tym wzgledem , CURSOR zapewne wie cos na ten temat bo na Oplach sie zna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...