Skocz do zawartości

Głośniki do Clio na półkę


Gość Rufusowaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rufusowaty

Witam

 

Poszukuję głośników do Clio 1 93r....w grę wchodzi tylko półka bo w środku auta nie mogę nic przerabiać a oryginalnie miejsce jest tylko na głośniczki 100 mm, a półkę zawsze się kupi nową więc jedyna przeróbka na jaką mogę sobie pozwolić to dziury w półeczce..

 

Jak na razie mam zamontowane:

 

Radyjko: Kenwood KDC - W7041U

Przód: Magnat Edition 102

Suba: JBL GTO1260 BR

Piecyk: Boschmann XR-888

 

na głośniki mam do wydania max 200 zł. Nie jest to powalająca kwota ale nie zarabiam i z kieszonkowego ma mi to starczyć :P

Liczy się da mnie czystość dźwięku. Nie słucham "łupaniny" tylko muzykę klasyczna.

 

W serwisie car audio w Krakowie gość polecił mi takie zestawy:

 

Helix DB 69.1

Hertz DCX 690

JBL GT5-963

 

Co o tych sądzicie ?? Brat proponował że mi może dać zestaw odseparowany Powerbassa S-6C 165mm ale niewiem czy to będzie odpowiednie na tylną półkę.

Proszę o Wasze opinie na ten temat.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady polecić coś tam zawsze można tylko nie bardzo rozumiem po co mając z tyłu "Suba: JBL GTO1260 BR" a z przodu "Przód: Magnat Edition 102" zamierzasz jeździć z głową odwróconą do tyłu :?:

Swoją drogą to bardzo ciekawy dobór klocków zważywszy na "Nie słucham "łupaniny" tylko muzykę klasyczna." :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rufusowaty

Nic na to nie poradzę że nie mam miejsca żeby zamontować coś innego. Audiofilem nie jestem i nie mam wygórowanych wymagań.

 

Suba mam tylko dlatego że dostałem go od brata bo mu miejsce zajmował w bagazniku ale ożenił się i już mu to nie potrzebne.

Wcześniej brat miał Nissana Micre z JBL GTO zamontowanymi właśnie z tyłu i szczerze świetnie to grało. Dźwięk był naprawdę czysty ale mnie na GTO nie stać więc myślałem że jest tu ktoś na tym forum kto się na tym zna i mi doradzi a nie będzie krytykował.

Edytowane przez Rufusowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzę że nie mam miejsca żeby zamontować coś innego. Audiofilem nie jestem i nie mam wygórowanych wymagań.

 

Wcześniej brat miał Nissana Micre z JBL GTO zamontowanymi właśnie z tyłu i szczerze świetnie to grało. Dźwięk był naprawdę czysty ale mnie na GTO nie stać więc myślałem że jest tu ktoś na tym forum kto się na tym zna i mi doradzi a nie będzie krytykował.

 

W takim razie kup sobie jakieś jaka pioniera/sony itp. i będziesz zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rufusowaty

Jak już wcześniej pisałem nie moge nic przerabiać w nim.

no ok ale jakiego Pioneera i albo jakioego Sony bo to raczej ważne.

 

Powiem inaczej. Potrzebuję głośników które będą lepsze niż te charczące magnaty a miejsca mam tylko na 100mm.

 

Co mi polecicie ??

 

PS. W blachach drzwi nie ma tych mocowań. Przed chwilą sprawdziłem. Nawet jak by były to jest 5cm głębokości. Auto jest gołe, sam silnik i blacha żadnej elektryki ani wspomagań. Nie ma na to miejsca żeby wsadzić coś innego.

Edytowane przez Rufusowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem nie moge nic przerabiać w nim.

no ok ale jakiego Pioneera i albo jakioego Sony bo to raczej ważne.

Co nie weźmiesz będzie podobny efekt.

 

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=5174&price_from=&price_to=200&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=pd&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_enum%5B720%5D=all&a_enum%5B44%5D=all

No może oprócz tych Magnatów i Boschmanów. Ciężko powiedzieć bo raczej mało kto takie patenty stosuje. Ale skoro musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości wszedłem w temat, bo wiadomo 6x9 i czystość dźwięku nie idą w parze ( no chyba że ktoś kupi CW bądź Polki odseparowane, ale to koszt 4 razy większy niż standardowych 6x9 do których przywykli dresiarze :) ) i tylko jedno na myśl mi przychodzi :

 

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/12577898949977796.jpg

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety znam człowieka co kupil samochod i wielce podniecony ze dostal nowe radio i super glosniki ( tak mi mowil przez telefon ) Gdy przyjechal i zobaczylem ze radio to blaunpunkt a seryjne glosniki to VC a na polce tez jakies blaunpunkty to zasmialem sie pod nosem.. A on, banan na buzi ze to gra " głośno " ( znieksztalcenia ze łojeju.. ) ale zadowolony.. Wiec kupuj blaunpunkty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rufusowaty

No tak mała rzecz a cieszy

 

jakoś nie zależy mi na tym żeby było głośno, chcę rozumieć co mówią w radiu i to będzie najważniejsze dla tych głośników. Nie słucham techno rapu HH czy też innej dudniącej muzyki przyprawiającej o nerwicę maniakalną. Blaupunkty są dla mnie strasznie "głuchawe" dzwięk mi przypominał jak by grało w studni i nie dało się to skorygować na radyjku.

 

Więc...co mi polecicie do tego autka żebym mógł sobie zamontować w miejscach oryginalnych. Skoro półki nie polecacie i czemu a serwisie car audio nagradzanego różnymi trofeami właśnie półkę mi proponują.

 

Można prania mózgu dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serwisie car audio nagradzanego różnymi trofeami właśnie półkę mi proponują.

 

Rynek jest bardzo różny, a zarabiać trzeba... Klient nasz Pan. Gdyby powiedzieli, że trzeba rozbierać drzwi, przerabiać wszystko itd. to byś powiedział, że są chorzy i idziesz do media po "jajka" na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu a serwisie car audio nagradzanego różnymi trofeami właśnie półkę mi proponują

w krk? O którym serwisie mówisz ?

Przy budżecie 200zł zacząłbym od przygotowania wooferom lepszych warunków pracy. A w międzyczasie posłuchał jakiegoś bardziej 'świadomego' audio, żeby się przekonać, dlaczego nikt tutaj nie chce Ci doradzić głośników w półkę i każdy przekonuje do 165mm :wink:

Co prawda w krk niestety nie ma spotów car audio, niemniej jest kilku klubowiczów - przy odrobinie wysiłku i dobrej woli pewnie udałoby się któreś z aut odsłuchać.

pozdrawiam,

 

P.S. Tapicerka przednich drzwi, tak samo jak tylna półka, jest częścią wymienną ogólniedostępną na rynku :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rufusowaty

rozumiem już...Co mi proponujecie na przód?

 

Jak wspominałem brat chciał mi dać PowerBasa S-6C za free. On miał to zamontowane z tyłu. Co o tym sądzicie jak na początek? Nadają się na przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem brat chciał mi dać PowerBasa S-6C za free. On miał to zamontowane z tyłu. Co o tym sądzicie jak na początek? Nadają się na przód ?

 

nadają się jak najbardziej na przód ... szczególnie jak masz cały zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...