Skocz do zawartości

Moj fiacik


kris1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja to zazdroszczę możliwości i zdolności manualnych bo na prawdę pełen szacunek za ilość włożonej pracy i zapału! A co do zmniejszenia tuneli w boczkach to ciekawi mnie jak duży ma to wpływ na samą grę wooferka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zmniejszenia tuneli w boczkach to ciekawi mnie jak duży ma to wpływ na samą grę wooferka?

Ma to spore znaczenie jeśli chodzi o dźwięk(kick). Moje woofery potrafią naprawdę nieźle kopnąć ale muszą mieć właściwy montaż. Panele chcę zmniejszyć do minimum, jest możliwość już sprawdziłem. Dlatego panele będę robić nowe. Znowu będzie zabawa z żywicą. Mam plan ale czekam na ciepłe dni, gdyż to będę robić na podwórku prze moim domem. Garaż mam(warsztat samoch.) ale co chwila musiałbym wyjeżdżać bo przyjedzie klient na jakąś robotę przy aucie. Teść robi mechanikę. Więc bez sensu zabierać się za coś gdzie wiem, że nie skończę tylko rozdłubię auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z racji tego że jestem na urlopie a troszkę się nudzę zabrałem się za demontaz starych słupków. Przy mojej nowej konfiguracji system wymaga nowych słupexów z innym ukierunkowaniem. Troszkę wczoraj i dzisiaj poswieciłem na odsłuchy. Najbardziej jak dla mnie pasowało ukierunkowanie średnich skierowane na siebie, a tweetery na twarz. W tym ustawieniu pojawiły się nowe dźwięki, scena była bardziej wyraźniejsza na desce, było to powietrze w utworch, wyraźny śpiew. Wiem ,że zwrotka blokuje bo gra to narazie na starej zwrotce po morelach. Ale niedługo bedzie nowa. 



I zabrałem się także za moje furtki, zdemontowałem wszystkie panele stare z drzwi. Zamontowałem nowe dystanse po 2szt. na strone, gdzie 1 dystans ma 18mm. 2 dystane są na chwile obecną skręcone ze sobą. Tunel się zmniejszył o ponad połowę. Na chwilę obecną drzwi nie zrobione do końca trzeba wygłuszyc w otwory te większe dac blachę. Woofer zyskał moim zdaniem na szybkości, kick mocniejszy. Ale muszę wygłuszyc bo ta tapicerka nie daje mi spokoju, wpada w rezonans i brzęczy. 

W poniedziałek biorę się za wymianę kabli od średniaka i wysokiego. Budżetowe kable tzw. marketowe zastąpi kabel Klotz LY215pw.

post-4698-0-28507300-1359846589_thumb.jpg

post-4698-0-61226900-1359846601_thumb.jpg

post-4698-0-75885000-1359847355_thumb.jpg

post-4698-0-92667300-1359847422_thumb.jpg

post-4698-0-67649100-1359847434_thumb.jpg

post-4698-0-02718000-1359847450_thumb.jpg

post-4698-0-61858200-1359847479_thumb.jpg

post-4698-0-52188900-1359847495_thumb.jpg

post-4698-0-04096000-1359847508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ukierunkowanie sredniaka w stosunku do tw to ciezka peta odnośnie zgrania... Aktywnie w sumie pewnie da sie to ogarnac z Twojej jednostki choc nie jest łatwo, przynajmniej mi nie było, ja wiem ze juz tak drugi raz bym nie zaryzykował chyba :)

 

Choć tak czy siak po cichu wydaje mi sie ze przeraziło Cie to jak to bedzie wygladac(ile zasłaniac) w innym ukierunkowaniu ? Co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć tak czy siak po cichu wydaje mi się ze przeraziło Cie to jak to będzie wyglądać(ile zasłaniać) w innym ukierunkowaniu ? Co?

 

 

To były moje próby ukierunkowania, ale czy takie zostanie  to jeszcze niewiadomo. Napewno zasięgnę porad bardziej doświadczonych w tych sprawach, tamten 3 way to był mój pierwszy(m.in. chodzi mi o słupki)  :)  jaki zrobiłem, dużo czasu nad nim poświęciłem. Słupki fakt małe nie były tym bardziej że sam je robiłem, a jeszcze skierowane były do środka. Przy czarnym floku zrobiły już się mniejsze.

Tym razem 3drogi chcę zrobić z głową, głownie chodzi mi o ukierunkowanie.

 

 

 

Problem w tym że fantom nie ogarnie tego aktywnie.

 

 

Z tego co pamiętam Radek to cięcia średniego nie pasowały(nie pamiętam od ilu się zaczynały) i była dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

System jeszcze do końca nie skończony. Co się zmieniło, szersza scena, bardzo przypadły mi do gustu dźwięki gitarowe, są takie wyraziste,krystalicznie czyste, każde szarpnięcie struny słychac. Nie umiem tak dokładnie opisywac swoich wrażen ale na najbliższym spocie postaram się pojawic. Co więcej tym razem średniak gra w komorze, a woofery wreszcie zrobione tak jak należy łącznie z drzwiami. Suba teraz nie mam ale W6 daje naprawdę rade.

 

bardzo ładnie wyszło Ci obicie tych słupków.

 

Tutaj Radek zrobił kawal dobrej roboty, nie tyle co obicie co całe słupki.



Foto drzwi

post-4698-0-28943500-1362311070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że woofer będzie teraz schowany za boczkiem?

zgadza się

 

Bardzo ładne te słupki, Osłuchane wcześniej? Co to za materiał?

Dzięki wielkie, osłuchane i powiem Ci że to jest to czego szukałem, bardzo mi się podoba profil brzmienia, woofer robi naprawdę wrażenie, góra jest przyjżysta,scena szeroka taka otwarta. Materiał Radkowy :wink:  

 

Btw. co tam za HGT na pierwszym zdjęciu stoi?

HGT kolegi, przód miał troszkę naruszony, i zderzak trzeba było spawac, jeszcze nieskończone. Akurat mi się ujęło podczas foty na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe słupki, na żywo chyba nawet lepsze niż na foto :). Nie miałem niestety okazji posłuchać nawet w trakcie prac, chętnie nadrobię.

 

Kris - fajna carbonopodobna folia na różnych elementach Fiacika - sam kleiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...