Skocz do zawartości

Wzmacniacz Crunch GPX2200.1D czuję się oszukany pomocy.


MixTape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fazę mogę odwrócić na radiu, wzmaku lub kablach. Natomiast zauważyłem już wcześniej, że gra wtedy gorzej, także odpada, po ustawieniu wczoraj wzmacniacza na lpf ok 120, bas stał się taki strasznie dudniący aż do przesady, im głośniej odzie radio tym mnie dudni a gra. Wydaje mi się, że albo wzmak go nie umie wysterować, albo ja coś robię źle, albo faktycznie obudowa do zmiany :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz widzęz że ktoś napisał w granicach 60,a drugi kolega napisał 150 no to już się gubię, dla mnie się wydawało właśnie ze 120 to za dużo jak na lpf

 

Pokaż, który kolega tak napisał, aby ustawić LPF na 150 Hz, czy może wypisał dane wzmacniacza ? Czytanie ze zrozumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może bardziej, jak to mówią, łopatologicznie wyjaśnię dlaczego 150Hz ustawić na wzmaku i co oznacza uaktywnić na RCA suba.

Ten twój Crunchips ma stale akrtywny filtr LPF, który działa/regulujesz w zakresie 40 ......150 Hz.

Jak się domyślasz, jest w stanie przepuścić pasmo niskich tonów w tym płynnie regulowanym zakresie.

Ale nie można tej regulacji wyłączyć. Nie ma opcji OFF/ON lub dodatkowo FULL.

Więc aby "nam" nie przeszkadzało działanie filtru wzmaka w zabawie w ustawianie filtrów w radiu, ustawiamy filtr wzmaka na zakres braku ingerencji w ustawianie filtru w radiu - czyli na max. zakres 150 Hz.

Wtedy możesz uaktywnić pracę zestawu filtrów w radiu na RCA i potestować cięcia z zakresu nie więcej jak 80Hz.

Wszystkie dostępne chyba 50/63/80Hz, nie pamiętam dokładnie.

Czy teraz lepiej jest czytelna moja i @adam91 sugestia ustawienia na 150Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, no to było w granicach 120hz na wzmaku i 50hz w radiu. On samym basem już zaczyna grać ładnie jest bardziej wyrazisty, alelpf na wzmaku przestawilem teraz w okolice 60hz. Tyle że, może i tak ma być bo A6 jest długiem autem nie ma tego basu na tyle z przodu aby był on w stanie "kopnąć" w fotel. Siedząc z tyłu jest miazga, wiadomo sub zaraz za nami. Tutaj z przodu niestety :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy tym zestawie co jest teraz w aucie i kablu 25mm² przy długości ok 6m(moze trochę mniej), to mogę zakupić rozdzielacz na kabel zasilający, ponieważ leży mi drugi crunch w domu i chciałbym go wykorzystać na przód. Zastanawiam się tylko czy ten kabel przy tej mocy która by wtedy szła mógłbym rozdzielić na dwa kable po 10mm²
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że 1100.4 będzie w mostku 250w na kanał i sprawność 70(nigdzie nie mogę znaleźć informacji, wiem, że klasa A/B) plus gpx2200.1d będzie w 2Ohm (klasa D więc zakładam ok 90 % sprawności, ale pewnie też zawyżyłem) to wychodzi ok 64A łącznie, więc ryzyko trochę jest. Chyba póki jest jeszcze w miarę ciepło na zewnątrz to zakupie kabel 50mm² i wymienię to co jest teraz. Jak już i tak będę kiedyś zmieniał to podejrzewam, że 50 wystarczy na dużo więcej :D

Poprawcie mnie jeśli się mylę lub coś źle policzyłem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt optymistycznie.

Sprzęt budżetowy z zasady nie będzie trzymał parametrów klasy Premium.

Dla A/B jak D sprawność jest większa dla mniejszych prądów (amper) - czyli praca z 4 Ohm jest bardziej "ekonomiczna" jak praca przy 2 Ohm.

Dlatego przyjmij dla A/B 55%, a dla D 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój 35mm2 wystarczy.

Przynajmniej jak będziesz oscylował w granicach obecnego RMS wzmaków.

Kwestia wydolności altka i czy nie trzeba będzie zrobić big3.

Bo jak będziesz miał chęć dać "czadu", to instalacja całościowo musi temu podołać.

Ale do normalnego grania wystarczy ten przekrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie lepiej położyć 50 raz a porządnie w razie rozbudowy przyszłościowej? Altek niby 120A, nowy regulator ostatnio był wkładany, w starym się już blokowały szczotki, o BIG3 czytałem, szkoda, że trochę później niż bawiłem się z altkien, ale może się uda bez demontażu połowy samochodu znowu. Tylko tak, do wyboru mam dwa rodzaje przewodu zasilania, typowy car audio i się nad tym zastanawiam, tylko myślę z jakiej firmy lub spawalniczy tu sprawa jest prosta, bo wiem, że jest na 100% pewnej miedzi. Na razie przy tym się nic nie dzieje, nie gasną światła ani nic, na wskaźniku w środku auta pokazuje i utrzymuje się cały czas napięcie powyżej 14V pytanie jaką tolerancje błędu ma wskazówka w liczniku. Dzisiaj jeździłem sam bez dziewczyny, po proponowanym ustawieniu wzmacniacza przez Was sprawa ma się tak, gra ładnie basem jak dla mnie, słychać go wyraźnie(chyba że mam jakieś dziwne ucho i może gra źle), ale z przodu czuje takie lepsze uderzenie jak radio podkręce na ok 55vol gdzie skala kończy się na 62, więc jest lekka przesada. Źródło z którego dochodzi dźwięk to aux, może tu leży przyczyna, przy 25vok jest jakby cicho, zastanawiam się nad tym wejściem, ponieważ jest kabel jeden jedyny na którym jest okej, jak wepne jakiś inny to jak się nim delikatnie ruszy to słychać trzaski stuki z głośników.

 

Za godzinę powinienem być w domu, to podam wymiary skrzyni które są.

 

Liczę ta obudowę i poległem na liczeniu, ale wymiary mam.

Średnica Br 11cm

 

Licząc, że podstawą jest trapez to:

Bok a=43cm

Bok b=28cm

h=48

Zle coś liczę bo wychodzi mi jakieś 8.16 objętość :-/

 

Strzelam, że będzie to ok 81.7l

Ale mogę się mylić, jeśli dobrze zamieniłem jednostki na sam koniec to tyle wyszło

 

Edit: Zapomniałem odliczyć grubości ściany 3.5cm, więc z każdej długości muszę odjąć po 7cm jak dobrze liczę aby wyliczyć litraż, jeśli tak to wychodzi w granicach 47l ale wydaje mi się coś za mało biorąc pod uwagę, że zajmuje to mi 1/3 bagażnika.

Natomiast jeśli odliczę z każdej ściany tylko po 3.5cm toj wychodzi ok 63~64l

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już nie lepiej położyć 50 raz a porządnie w razie rozbudowy przyszłościowej? Altek niby 120A, nowy regulator ostatnio był wkładany, w starym się już blokowały szczotki, o BIG3 czytałem, szkoda, że trochę później niż bawiłem się z altkien, ale może się uda bez demontażu połowy samochodu znowu. Tylko tak, do wyboru mam dwa rodzaje przewodu zasilania, typowy car audio i się nad tym zastanawiam, tylko myślę z jakiej firmy lub spawalniczy tu sprawa jest prosta, bo wiem, że jest na 100% pewnej miedzi. Na razie przy tym się nic nie dzieje, nie gasną światła ani nic, na wskaźniku w środku auta pokazuje i utrzymuje się cały czas napięcie powyżej 14V pytanie jaką tolerancje błędu ma wskazówka w liczniku. Dzisiaj jeździłem sam bez dziewczyny, po proponowanym ustawieniu wzmacniacza przez Was sprawa ma się tak, gra ładnie basem jak dla mnie, słychać go wyraźnie(chyba że mam jakieś dziwne ucho i może gra źle), ale z przodu czuje takie lepsze uderzenie jak radio podkręce na ok 55vol gdzie skala kończy się na 62, więc jest lekka przesada. Źródło z którego dochodzi dźwięk to aux, może tu leży przyczyna, przy 25vok jest jakby cicho, zastanawiam się nad tym wejściem, ponieważ jest kabel jeden jedyny na którym jest okej, jak wepne jakiś inny to jak się nim delikatnie ruszy to słychać trzaski stuki z głośników.

 

Za godzinę powinienem być w domu, to podam wymiary skrzyni które są.

 

Liczę ta obudowę i poległem na liczeniu, ale wymiary mam.

Średnica Br 11cm

 

Licząc, że podstawą jest trapez to:

Bok a=43cm

Bok b=28cm

h=48

Zle coś liczę bo wychodzi mi jakieś 8.16 objętość :-/

 

Strzelam, że będzie to ok 81.7l

Ale mogę się mylić, jeśli dobrze zamieniłem jednostki na sam koniec to tyle wyszło

 

Edit: Zapomniałem odliczyć grubości ściany 3.5cm, więc z każdej długości muszę odjąć po 7cm jak dobrze liczę aby wyliczyć litraż, jeśli tak to wychodzi w granicach 47l ale wydaje mi się coś za mało biorąc pod uwagę, że zajmuje to mi 1/3 bagażnika.

Natomiast jeśli odliczę z każdej ściany tylko po 3.5cm toj wychodzi ok 63~64l

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)

 

Długość bass reflex 19cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...