facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Procesor dsp na Androida

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4705 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 23:42

Z tym ze po co komu taki wzmacniacz ? Ogolnie nie rozumiem tych klas D na pokladzie procesorow dzwieku.

Posłuchaj zatem tego  i napisz potem coś .

https://www.audiotec...s/p-six-dsp-mk2

Byle do przodu

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#82 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2423 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 23:51

W tym przedziale cenowym nie ma konkurencji dla psix ... jeśli chodzi o wszystko wnjednym !
Któż to wie :)

#83 Tonio

Tonio
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 01:10

Bo nie wszyscy chcą hiend i miejsce Panie, miejsce...

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

To akurat rozumiem , ale gdy rozmawiamy za DSP w normalnych pieniadzach.

Astra J - Axton A500DSP - Kraftwerk 2270 - Beat4 - ipaul2000DM - Steg MT650TW - AudioSystem AE30 - Steg MT650WF - Gladen RS10

#84 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4705 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 10:36

Ale co tu jest niezrozumiałe , zarówno procki jak i wzmacniacze ( różnych klas ) można wykonać jako wersje podstawowe i zaawansowane . Za każdym razem skutkować to będzie różnej klasy dźwiękiem .

Zatem finalny dźwięk będzie bardziej zależny od klasy wykonania niż od rodzaju wzmacniacza  ( w rozumieniu sposobu działania ).

Procesor jest sposobem na budowę poprawnego systemu audio , ale samo określenie procek nie jest do tego kluczem . Jest procek i jest PROCEK , za każdym razem z klocka o tej samej nazwie czy funkcjach , możemy uzyskać finalnie innej klasy dźwięk , a klasa tego dźwięku jest niestety nierozerwalnie powiązana z kosztami.

A wzmacniacz klasy D to tez i to

https://www.audiotec...mplifiers/p-two

Byle do przodu

#85 intermis

intermis
  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 19:29

Stety/niestety (odpowiednie skreślić) wzmacniacze klasy D i ich pochodne to przyszłość i tego nie zmienimy. Kompaktowe rozmiary, duża sprawność no jakość dźwięku bardzo dobra. Ja np. w swoim domowym audio ostatnio słucham ze wzmacniacza na układach Tripath, zasilanego zasilaczem od laptopa. Płytka kosztowała na Aliexpress ~60-70 zł i jest wielkości paczki papierosów. Dźwięk dużo lepszej jakości niż na wzmacniaczu harman/kardon ze "złotej epoki", na którym wcześniej słuchałem.

#86 Tonio

Tonio
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:48

Stety/niestety (odpowiednie skreślić) wzmacniacze klasy D i ich pochodne to przyszłość i tego nie zmienimy. Kompaktowe rozmiary, duża sprawność no jakość dźwięku bardzo dobra. Ja np. w swoim domowym audio ostatnio słucham ze wzmacniacza na układach Tripath, zasilanego zasilaczem od laptopa. Płytka kosztowała na Aliexpress ~60-70 zł i jest wielkości paczki papierosów. Dźwięk dużo lepszej jakości niż na wzmacniaczu harman/kardon ze "złotej epoki", na którym wcześniej słuchałem.

Wcale nie neguje klasy D , gdyby fundusze pozwalaly pewnie sam przesiadl bym sie na klase D ale ta grajaca z wyzszej polki.

Astra J - Axton A500DSP - Kraftwerk 2270 - Beat4 - ipaul2000DM - Steg MT650TW - AudioSystem AE30 - Steg MT650WF - Gladen RS10

#87 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 13:07

Niekoniecznie musi być to najwyższa półka, z ceny Helixa P SIX DSP MK2 gdy odejmiemy koszt DSP to cena sekcji wzmacniacza robi się przyjemna, a biorąc pod uwagę brak okablowania pomiędzy wzmacniaczem, robi się naprawdę przyjemnie. To będzie chyba mój kolejny wybór, gdy będę chciał odmłodzić sprzęt w moim samochodzie. Poza tym niższe serie Helixa również są chwalone, PDXy również nie są drogie a oferują sporo. 

Helix DSP.2, HEC BT, Helix A6, Helix A1, Morel MT-350, MP 5.16 MK2, Morel Ultimo Ti 12

#88 Piciu81

Piciu81
  • Użytkownik
  • 769 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:25

Esx x-dsp

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Scania V8 R500: IVA-D106r+H700 Ls29neo - Sinfoni 45.2; Infinity Polydome - Sinfoni 90.2; Eton Pro 160x - Esx q175.2; Esx QE1522 - Audio System R1250.1d 24v.

#89 Tonio

Tonio
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 23:53

Posłuchaj zatem tego  i napisz potem coś .

https://www.audiotec...s/p-six-dsp-mk2

Panie Nakamichi to jest wzmacniacz z DSP , nie DSP ze wzmacniaczem.

Moj punkt widzenia lezy gdzies w przedziale do 2000zl na DSP gdzie wzmaniacze sa raczej kiepskiej jakosci.

O tym helixie czytalem ale to nie ta klasa i polka cenowa o ktorej tutaj mowa.

#90 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4705 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:36

Panie Nakamichi to jest wzmacniacz z DSP , nie DSP ze wzmacniaczem.

Dobrze przynajmniej , ze wewnętrznie najpierw użyli procesora a potem wzmacniacza :wink2:, bo to widać nie dla wszystkich jest to oczywiste. 

Moj punkt widzenia lezy gdzieś w przedziale do 2000zl na DSP gdzie wzmaniacze sa raczej kiepskiej jakosci.

O tym helixie czytalem ale to nie ta klasa i polka cenowa o ktorej tutaj mowa.

A co to zmienia odnośnie nierozumienia tej klasy D w prockach ?

Wszystko masz powyżej i chyba nic nie wymaga uzupełnienia .

Byle do przodu

#91 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5176 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 17:16

Mnie w tej dyskusji dziwi takie bezkrytyczne spojrzenie na jakość "procesora".

W przypadku wyboru radioodtwarzacza z czasówką/zwrotnicą można było kiedyś wybierać między kilkoma generacjami Alpine, kilkoma Pioneer, czy pojedynczymi JVC, Clarion czy Eclipse. Co użytkownik, to miał inne zdanie i preferencje, ludzie wybierali różnie.

Tu zaś dla części mam wrażenie, że czy procesor za 1000 PLN czy 1000 €, to w zasadzie to samo nim uzyska. No może ten droższy będzie miał mniejsze kroki nastaw i 8, a nie 6 kanałów.

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#92 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4705 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 18:27

No niestety , można pisać i pisać , ale jakiś nieprzyjazny ten grunt .

Procesor jest sposobem na budowę poprawnego systemu audio , ale samo określenie procek nie jest do tego kluczem . Jest procek i jest PROCEK , za każdym razem z klocka o tej samej nazwie czy funkcjach , możemy uzyskać finalnie innej klasy dźwięk , a klasa tego dźwięku jest niestety nierozerwalnie powiązana z kosztami.

Byle do przodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych