Skocz do zawartości

Procesor dsp na Androida


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie splone na stosie za tego posta.

 

Tani dobry DSP , doceniony przez HiFitest.de i przeze mnie :)

 

Axton A500DSP, uzywam od prawie roku.

 

Jesli komus potrzeba aktywnych filtrow i czasowek, a w tych pieniadzach naprawde nic innego nie widze.

 

Przy niektorych instalkach koszty elementow zwrotnicy sa wieksze niz te DSP... a jest naprawde ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Patrzę na zdjęcia tego Axtona A500DSP i GMS DDA-435 i dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie to są klony, łącznie z oprogramowaniem na Androida, które się różni skórką.

Różnice są takie, że Axton zamiast wzmacniacza ma wejście high input.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia tego Axtona A500DSP i GMS DDA-435 i dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie to są klony, łącznie z oprogramowaniem na Androida, które się różni skórką.

Różnice są takie, że Axton zamiast wzmacniacza ma wejście high input.

Axton robił również wzmacniacze z DSP o mocach podobnych do GMS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest niezrozumiałe , zarówno procki jak i wzmacniacze ( różnych klas ) można wykonać jako wersje podstawowe i zaawansowane . Za każdym razem skutkować to będzie różnej klasy dźwiękiem .

Zatem finalny dźwięk będzie bardziej zależny od klasy wykonania niż od rodzaju wzmacniacza  ( w rozumieniu sposobu działania ).

Procesor jest sposobem na budowę poprawnego systemu audio , ale samo określenie procek nie jest do tego kluczem . Jest procek i jest PROCEK , za każdym razem z klocka o tej samej nazwie czy funkcjach , możemy uzyskać finalnie innej klasy dźwięk , a klasa tego dźwięku jest niestety nierozerwalnie powiązana z kosztami.

 

A wzmacniacz klasy D to tez i to

https://www.audiotec-fischer.de/en/helix/amplifiers/p-two

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety/niestety (odpowiednie skreślić) wzmacniacze klasy D i ich pochodne to przyszłość i tego nie zmienimy. Kompaktowe rozmiary, duża sprawność no jakość dźwięku bardzo dobra. Ja np. w swoim domowym audio ostatnio słucham ze wzmacniacza na układach Tripath, zasilanego zasilaczem od laptopa. Płytka kosztowała na Aliexpress ~60-70 zł i jest wielkości paczki papierosów. Dźwięk dużo lepszej jakości niż na wzmacniaczu harman/kardon ze "złotej epoki", na którym wcześniej słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety/niestety (odpowiednie skreślić) wzmacniacze klasy D i ich pochodne to przyszłość i tego nie zmienimy. Kompaktowe rozmiary, duża sprawność no jakość dźwięku bardzo dobra. Ja np. w swoim domowym audio ostatnio słucham ze wzmacniacza na układach Tripath, zasilanego zasilaczem od laptopa. Płytka kosztowała na Aliexpress ~60-70 zł i jest wielkości paczki papierosów. Dźwięk dużo lepszej jakości niż na wzmacniaczu harman/kardon ze "złotej epoki", na którym wcześniej słuchałem.

 

Wcale nie neguje klasy D , gdyby fundusze pozwalaly pewnie sam przesiadl bym sie na klase D ale ta grajaca z wyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być to najwyższa półka, z ceny Helixa P SIX DSP MK2 gdy odejmiemy koszt DSP to cena sekcji wzmacniacza robi się przyjemna, a biorąc pod uwagę brak okablowania pomiędzy wzmacniaczem, robi się naprawdę przyjemnie. To będzie chyba mój kolejny wybór, gdy będę chciał odmłodzić sprzęt w moim samochodzie. Poza tym niższe serie Helixa również są chwalone, PDXy również nie są drogie a oferują sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj zatem tego  i napisz potem coś .

https://www.audiotec-fischer.de/en/helix/amplifiers/p-six-dsp-mk2

 

Panie Nakamichi to jest wzmacniacz z DSP , nie DSP ze wzmacniaczem.

 

Moj punkt widzenia lezy gdzies w przedziale do 2000zl na DSP gdzie wzmaniacze sa raczej kiepskiej jakosci.

 

O tym helixie czytalem ale to nie ta klasa i polka cenowa o ktorej tutaj mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Nakamichi to jest wzmacniacz z DSP , nie DSP ze wzmacniaczem.

 

Dobrze przynajmniej , ze wewnętrznie najpierw użyli procesora a potem wzmacniacza :wink2:, bo to widać nie dla wszystkich jest to oczywiste. 

 

 

 

Moj punkt widzenia lezy gdzieś w przedziale do 2000zl na DSP gdzie wzmaniacze sa raczej kiepskiej jakosci.

O tym helixie czytalem ale to nie ta klasa i polka cenowa o ktorej tutaj mowa.

 

A co to zmienia odnośnie nierozumienia tej klasy D w prockach ?

Wszystko masz powyżej i chyba nic nie wymaga uzupełnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej dyskusji dziwi takie bezkrytyczne spojrzenie na jakość "procesora".

W przypadku wyboru radioodtwarzacza z czasówką/zwrotnicą można było kiedyś wybierać między kilkoma generacjami Alpine, kilkoma Pioneer, czy pojedynczymi JVC, Clarion czy Eclipse. Co użytkownik, to miał inne zdanie i preferencje, ludzie wybierali różnie.

Tu zaś dla części mam wrażenie, że czy procesor za 1000 PLN czy 1000 €, to w zasadzie to samo nim uzyska. No może ten droższy będzie miał mniejsze kroki nastaw i 8, a nie 6 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , można pisać i pisać , ale jakiś nieprzyjazny ten grunt .

 


Procesor jest sposobem na budowę poprawnego systemu audio , ale samo określenie procek nie jest do tego kluczem . Jest procek i jest PROCEK , za każdym razem z klocka o tej samej nazwie czy funkcjach , możemy uzyskać finalnie innej klasy dźwięk , a klasa tego dźwięku jest niestety nierozerwalnie powiązana z kosztami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...