Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pamiętaj, że to Google Maps z telefonu, CarPlay itp. to tylko po kablu, więc za każdym razem będziesz musiał podłączać telefon. Nie wchodząc w szczegóły to te jednostki mają DSP? Czy tylko EQ, czasówki i ewentualnie prosta zwrotnica do cięcia woofera od dołu i suba od góry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu skupil bym sie na tym co na prawde potrzebujesz, to ze radio posiada dsp nie oznacza ze mozesz podlaczyc zestaw przedni aktywnie. 

Radia 2din czesto posiadaja filtry hpf i lpf na suba i hpf na glosniki przednie/tylne. Ot taki to dsp...

Mozesz oczywiscie podlaczyc zestaw odseparowany, przy oddzielnej zwrotnicy na tw i woofera mozna i z czasami powalczyc lub ori zwrotnice rozdzielic jak nie ma mozliwosci podlaczenia w bi-amp. Pytanie tylko czy tego wszystkiego koniecznie potrzebujesz. 

DSP w nowych radiach Kenwooda 1din to tylko namiastka tego co oferuje zewnetrzny procesor dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chce poprawić sobie muzę w samochodzie. Oryginalnie Hondowskie radio i głośniki grają trochę lepiej jak laptop. Wymiana radia, wygłuszenie i montaż zestawu odseparowanego z przodu z fabryczna zwrotnica od głośników wniesie diametralną zmianę na lepsze wszystkiego, nawet bez suba i bez wzmacniacza. DSP w Kenwoodzie 7017 nie jest oczywiście porównywalne z zewnętrznym procesorem, ale jest bardzo dobre i w zupełności wystarczające przy opisywanym temacie. Hdmi wg. mnie do niczego nie potrzebne. Pamiętaj że Kenwood 7017 nie ma napędu (też wg. mnie nie potrzebny). Jakość dźwięku, szczegółowość na pewno lepszą ma Kenwood/JVC vs. Pioneer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood ma poprostu lepszego DACa (przetwornik cyfrowo-analogowy), więc zawsze będzie lepsza jakość... co tu chcesz stroić jak masz tylko głośniki frontowe ? W Keniu masz coś takiego jak ustawienie odległości, oraz priorytety na kierowcę lub pasażera. Działa to nieźle. Chociaż pewnie podobnie jest w Pionku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ktoś Ci powie, albo robimy zwrotnice pasywna z pomiarami, szyta na miare, albo musi Pan kupić DSP aby moc cokolwiek stroić bo tutaj niewiele mogę. Tym bardziej bez wzmacniacza. Serio, wybierz, które wygodnie Ci się używa i ładnie wyglada, bo żeby odczuć różnice w dzwieku to trzeba mieć cos wiecej w aucie, niż samo radio i głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja odradzam Kenwooda, do tego CarPlay czy AndroidAuto po kablu to jest masakra, miałem kilka dni w samochodzie stację z AndroidAuto i szczerze to jest lipa, telefon się wyłącza nie ma żadnych powiadomień, za każdym razem podłączać się po kablu,  po godzinie na mapie telefon pażył Galaxy S8, ogólnie to może będzie fajne w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze kolega showaugh opisal temat andriod auto wiec bede juz mial to na uwadze przy wymianie radyjka,ja natomiast mam pytanko czy ktos mial mozliwosc testowania obecnie nowych 2din z kenwooda ddx4019bt oraz ddx 9717bt oba mają podobne parametry dsp chyba ze jest roznica w modelu procesora ale na stronie kenwooda nie moge doszukac,warto doplacac 1k do wyzszego modelu,zalezy mi wylacznie na apekcie jakosci grania,przejscie z dpx7000,navi mam standardową wiec w 2din kompletnie tego nie potrzebuje,czy moze seria dmx zagra lepiej? W wyborze zostal bym przy Kenwoodzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam obecnie u siebie dmx7018bts. Androidauto nie działa najlepiej ale nie na tym mi zależało przy wyborze jednostki. Priorytetem była jakość dźwięku i dobrej jakości wyświetlacz. Jakość dźwięku jest zadowalająca, czasówki działają prawidłowo. Gra porównywalnie do kenwooda x7200 (1din). Z minusów to przyciski volume są dosyć małe i niewygodne do używania w czasie jazdy. Na szczęście mi to nie przeszkadza, bo steruję z kierownicy i nie ma problemów. Alpine do 2k z wyświetlaczem nie ma nic sensownego jeżeli chodzi o 2din. Jeszcze Pioneer x5100 jest sensowny ale Kenwood bardziej mi przypadł do gustu jeśli chodzi o brzmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie ze kolega showaugh opisal temat andriod auto wiec bede juz mial to na uwadze przy wymianie radyjka,ja natomiast mam pytanko czy ktos mial mozliwosc testowania obecnie nowych 2din z kenwooda ddx4019bt oraz ddx 9717bt oba mają podobne parametry dsp chyba ze jest roznica w modelu procesora ale na stronie kenwooda nie moge doszukac,warto doplacac 1k do wyzszego modelu,zalezy mi wylacznie na apekcie jakosci grania,przejscie z dpx7000,navi mam standardową wiec w 2din kompletnie tego nie potrzebuje,czy moze seria dmx zagra lepiej? W wyborze zostal bym przy Kenwoodzie. Pozdrawiam

Nie wiem czy pomogę ale mam obecnie starszą wersję kenwooda x5100bt i dźwiękowo wg mnie jest ok a radio ma 2v na wyjściu. Seria ddx4019 ma już 4v, powinno być jeszcze lepiej. Sam myślę o zakupie tego radia pod nową instalację

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Używam od kilku tygodni Pioneera SPH-DA230 z android auto i nie narzekam. Oczywiście dsp brak (są czasówki, filtry i wybór pozycji słuchacza), ale android auto nie taki straszny;) Trzeba tylko przyzwyczaić się do kabla. Stacja odtwarza pliki bezstratne, działa jak dotąd bez zawieszeń, a jakość dźwięku w mojej ocenie przyzwoita. W tej cenie według mnie bardzo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Od około 2 tygodni zaczynam szukać radia 2din do mojego auta. Będzie to wstęp do budowy car-audio które nie ukrywam będzie moim pierwszym tego typu działaniem, wyzwaniem.

 

Na chwilę obecną ciężko mi oceniać radia 2din bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Oczekuje aby był to dobry kombajn z dobrymi parametrami. Wiadomo coś kosztem czegoś i taki kombajn będzie grał gorzej od radia które jest przeznaczone głownie pod caraudio. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę.

 

Póki co interesuje mnie ten sprzęt:

https://centrumaudio.pl/kenwood-dvd/10454-kenwood-dmx-7018dab-stacja-multimedialna-2-din-nowy-model.html

 

Czy to radio jest warte zainteresowania?

 

Budżet na radio 2000pln

 

Za każdą pomoc, serdeczne dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja świadomie wybrałem tą stację ze względu na zmianę głośności po sygnale optycznym (toslink).

Wcześniej miałem JVC AVX810 i tam,jak w większości radyjek,sygnał optyczny jest stały.

W Clarionie 807 i chyba w nx706e głośność można zmieniać po toslinku.

Clarion u mnie współpracuje z prockiem H800.Rux służy tylko do odpalenia procka i zabawy z ustawieniami dżwięku.

Z JVC musiałem głośność zmieniać rux'em,a wybór żródła,utworów z radia.

 

Teraz mam sterowanie z kiery i tu Clarion sprawuję się znakomicie.

Wszystko mogę obsłużyć z kierownicy-wybór żródła,utworów,głośność.

Clarion czyta pliki WAV,FLAC z usb.

Sygnał optyczny "leci" ze wszystkich żródeł.

Po analogu nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...