Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę pogrzebiesz i odezwie Ci się cała filharmonia... A gdy już się odezwa trąby jerychońskie to szybko zrzucaj potrzebne pliki bo chwila i będzie blue screen. :wink:

 

Ło matulu :rotfl:, ja myślałem, że może gong i koniec, ale te trąby... Apokalipsa przełożona z 21 grudnia, a ja mam kompa, który odmierza czas do końca :rotfl:

 

Boguś pij czystą, albo nie mieszaj bo nie działa to za dobrze na Ciebie :rotfl:

 

Ja jestem trzeźwy jak świnia :rotfl:

 

Spróbuj Arcavirem,tez kiedyś sciągnąłem "karaluchy".

Śmigały po ekranie .Przetestowałem kilka Anty i tylko Arcavir wykrył.

 

Spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie jak wpiszemy msconfig do URUCHOM to mamy takie okno i tam jest zakładka usługi, co można wyłączyć aby zachować obecny wygląd oraz funkcjonalność a co wyłączyć by komputer chodził szybciej? Dodać screena z tym co tam jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod jakim systemem czy pod xp czy windows 7 bo usługi coś się tam różnią

niżej masz linka i kilka sztuczek porad co można co nie można , szczerze jak masz złożonego dobrego kompa i odpowiednią pamięć wirtualną to nie potrzebne są takie kombinacje w Windowsie, oraz z 2 razy do roku defragmentować wszystkie partycje i przeskanować na maksymalnym poziomie czułości cały dysk i to w zupełności wystarcza

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/100_porad_i_sztuczek_do_Windows_7_-_czesc_2-2987/strona/9671.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym Windowsem 8 , nikt nie ma?

Moja kobieta ma na swoim lapku :) Zmieniamy na 7mkę znów bo dla niej będzie odpowiedniejsza. 8 to bajer nie do pracy a zabawy, takie odnieść można pierwsze wrażenie. Jak ktoś ma dotyk w lapku to fajnie jak nie to darować sobie można ósemkę :)

 

Mój komp jest już wysłużony trochę, pare latków ma, w lutym walnie chyba 4 czy 5... Mam Aspire 6930G a w nim 2x2GHz, 4GB ram, 1000GB, GF 9600GT M 1GB, no i jakieś tam pierdy jeszcze. Ogólnie lapek potrzebuje około 25sekund z siódemką, było lepiej, ale mam to gdzieś, jeszcze trochę i planuje zmianę na jakiś inny sprzęt, chociaż nie wiem czy jest sens jak chodzą mi wszystkie programy których używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wina8 to chodzi mi tylko o kwestię zgodności aplikacji, czy chodzi wszystko to samo co na 7?

Pewnie będzie jak zawsze czyli nic nie chodzi a za jakiś czas zacznie dopiero...

 

jesli tylko masz sata to bez problemu

Mam SATA. Ale mam już podłączone 2 dyski twarde, musiałbym z jednego zrezygnować a to 500GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie jak zawsze czyli nic nie chodzi a za jakiś czas zacznie dopiero...

 

Mam SATA. Ale mam już podłączone 2 dyski twarde, musiałbym z jednego zrezygnować a to 500GB...

No to go w kieszeń i jako zewnętrzny;)

Miałem przez jakiś czas w lapku 32gb ssd na system i 750gb zewnętrzny, ogólnie na ssd czuć roznice od razu:) Zrezygnowałem z tego tylko dlatego że potrzebna była kasa;) Teraz znów zerkam za ssd:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz kupic dysk SDD na slot PCI-E

 

Mam SATA. Ale mam już podłączone 2 dyski twarde, musiałbym z jednego zrezygnować a to 500GB...

 

skoro masz tylko 2 wejsca SATA zakładam, że jest to SATA 1 czyli max przeustowość 1,5 Gbit/s, to ten dysk SSD nie będzie super szybko chodził u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usprawniłem sobie trochę kompa ale uruchamianie dalej muł :) Przy okazji znalazłem fajny program do nagrywania płytek, wreszcie coś co chodzi szybko i działa normalnie niema miliona zbędnych opcji, program nazywa się BurnAware Free :) Przy okazji kupiłem nową baterie do swojego złomka i powiem szczerze kiedyś jak miałem tamtą dobrą to trzymała mi 100min i obecna też, pewnie znów wytrzyma rok :P

 

Dorzucam zdjęcie pulpitu tak aby w wątku nie było szaro:

Pulpit.jpg

 

Przy okazji dokonałem odkrycia jak pozbyć się drugiej połówki na chwilę i żeby nie patrzyła że siedzę na strefie. Gierka stara ale jara, polecam chłopaki jak chcecie mieć trochę spokoju:

http://www.baroslaw.republika.pl/

Łoś 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oby da rade zamontować do np mojego trupa :/

 

Dawid dasz rade =) Najnowsze dyski SSD wykorzystują obecnie złącze sata III. Jednak działa tu zasada kompatybilności wstecznej. Czyli mówiąc po ludzku taki dysk z interfejsem sata III zapniesz pod starsza płytę główną z sata II. Ino transfery wiadomo, nieco mniejsze. Najnowsze dyski sata III maja zapis coś w granicach 500-550 MB/s. Dla dużych plików. Realnie pewnie coś koło 300 lub nieco więcej. Max teoretyczna przepustowość sata II to 3072 MB/s. Co daje nam maksymalny realny transfer 384 MB/s :wink2: Sata II powinno spokojnie wystarczyć i powinno być widoczne przyśpieszenie systemu. A jeśli brak miejsca... to zostaje zakup dodatkowego kontrolera SATA. Niestety dobry kontroler SATA kosztuje krocie. Z tańszych opcji warty uwagi jest Digitus (DS-30106). Coś koło 120 złociszy. Sam nad takim rozwiązaniem myślałem nad tym kontrolerem + wspomniany wcześniej Ocz Vertex 4 generacji.

 

Co do Wina8 to chodzi mi tylko o kwestię zgodności aplikacji, czy chodzi wszystko to samo co na 7? I jak ze sterownikami do starszego sprzętu, są jakieś z tym problemy?

 

W wersji professional masz opcję uruchom w trybie zgodności z... i tam masz cała listę poprzednich systemów operacyjnych :wink2: Tak było już w win 7 professional. W większości przypadków działało. Odpalały się nawet dosowe programy księgowe, np radix. To młody system, będzie sie rozwijał. Ale z początku na bank przybędzie problemów, które będą łatane kolejnymi aktualizacjami. tym razem przynajmniej winda sama się nie zresetuje po wgraniu aktualizacji w najmniej odpowiednim momencie :kwasny: A co do Win 8.. moim zdaniem... jeśli już zabłyśnie to na smarfonach, tabletach i wszelkiej maści urządzeniach z dotykiem. na tradycyjnych kompach bez dotykowego ekranu to sobie strzelili w pietę. A wystarczyło dodać wybór GUI... chcę pracować z kafelkami... wybieram kafelki.. chcę tradycyjne menu windows... wybieram taka opcję :rotfl: A tak trzeba instalować zewnętrzny soft żeby mieć klasyczne menu start z windowsa =)

 

awsze możesz kupic dysk SDD na slot PCI-E

 

Ano można.. szybkie pieruny są =) I w pełni wykorzystane ze względu na szybkość PCI-E. Ino drogawe nadal :kwasny: Z tysiaka trzeba wyskoczyć. to ja już wolę o połowę tańszego i wciąż wydajnego OCZ Vertex 4. Albo Samsunga 830 MZ.

 

Przy okazji znalazłem fajny program do nagrywania płytek

 

Ja polecę do nagrywania Ashampoo Burning Studio 2010/2012. Na dobrych programach jest za free. Wystarczy się zarejestrować na stronie producenta. Nero się skończyło na wersji 7. A tu mamy ładny, szybki, funkcjonalny i lekki programik do wypalania. A i chyba była niedawno promocja na stronie Ashampoo na jego rozbudowaną wersję, w dobrej cenie.

 

A co z tym Windowsem 8 , nikt nie ma?

 

Ja mam w arbajcie... :rotfl: oraz kilka starszych systemów Microsoftu. Ósemeczka w wersji Professional (32 oraz 64 bit). Oczywiście wsio na ori/legal numerkach. W wolnej chwili testuję od połowy grudnia na leciwym lapku Dell D820. Dwurdzeniowy procek core2duo + 1GB RAM i stary dysk 60GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem posiadaczem Windowsa 7 chodził kiepsko był wolny itd. Jak by tego było mało działo się tak od nowość jak kupiłem laptopa bez przerwy jakieś czaso chłonne aktualizacje. Wkurzyłem się i po wyłączeniu wszystkich ulepszaczy i nie potrzebnych pierdołeczek za czą już lepiej pracować. Po nie długim czasie zrobiłem format dysku wgrałem XP i śmiga nawet z dodatkami. Ale wcale nie uważam że najnowsze Windowsy typu 7 czy Wista to są kiepskie system operacyjne :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...