facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Jak to jest naprawde z RCA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mixer

Mixer
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 18:41

Zwrotnice mam szyte na miarę pod tw i woofera...a chce zrobić to już lepiej a nie na sygnałówce za 35 zł...dlatego czekam na jakieś rady :)

Alpine 9855 --> Axton AXC T25 + AMA BL160 --

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#42 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 18:45

Jesli znalazles sie juz na takim etapie, ze problemem stala sie sygnalowka to ja Ci nie pomoge, nie jestem az tak kompetentny:)

Stosowanie sie do moich rad grozi depresja lub trwalym kalectwem - kazali mi, wiec tylko nabijam posty...

#43 Mixer

Mixer
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 19:46

Jesli znalazles sie juz na takim etapie, ze problemem stala sie sygnalowka to ja Ci nie pomoge, nie jestem az tak kompetentny:)

Nie stała się problemem tylko robiłem CA zanim tu trafiłem i wgłębiając się w temat wyszło że mam gó*** a nie sygnałówkę, dlatego szukam porady ;)

#44 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 19:54

No ale na jakiej podstawie twierdzisz, ze to sygnalowka sprawia problem w Twoim systemie, wlasnie tego probuje sie dowiedziec. Wrzuciles inna na probe i zrobila sie scena? No bo, ze jakis problem jest wnioskuje z tego, ze siedzisz na forum i szukasz porady. Gdyby gralo tak jak sie chce to by czlowiek postow nie zakladal tylko sluchal muzy. Czy po prostu gra tak jak chcesz, popatrzyles na kabel i stwierdziles, ze trzeba go wymienic dla zasady. Nawiazuje do tego co pisalem na poczatku dyskusji.

Co do sygnalowki za 35 zl - mam taka jedna juz chyba 6 lat. Przez rok nawet wieszalem na niej pranie:D Potem znowu wyladowala w aucie i nie widze potrzeby zeby ja zmieniac. Sory za maly OT... 

Stosowanie sie do moich rad grozi depresja lub trwalym kalectwem - kazali mi, wiec tylko nabijam posty...

#45 suzuki.gsx

suzuki.gsx

Kamuflaż Team

• Użytkownik
  • 3027 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 21:13

Kabel sygnałowy, ma bardzo znikomy wpływ na granie, jak nie łapie zakłuceń to może być i za 5 zł.

Tyle, że bogatemu nie zabroni, jak chce to może za 1000 zł połorzyć.

Marzy mi się bezproblemowe życie. :zalamany:

Butchers from Pomerania TEAM

#46 Mixer

Mixer
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 21:42

Suzuki bogaty raczej nie jestem chyba że o tym nie wiem...przynajmniej na spotach nie widać...co do wymiany sygnałówki to chce też wymienić bo kabel w niej cienki a nie wiem czy jest chociaż podwójnie ekranowany...tym bardziej chce się pozbyć rozgałęźników RCA więc to też jest jako taki powód...a czy łapie jakies śmieci to nie wiem bo aż tak to nie czaje jeszcze bazy ;)

#47 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2574 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 22:31

Na początk zabawy z CA zakupiłem okablowanie niby OFC, zwykłe jakies kable w przezroczystej izoalacji. Sygnałówki też jakieś tanie 2 x ekran. Głosniki i piece sie zmieniały na coraz to lepsze a kable zostawały te same. Pewnego dnia wpadłem na szalony pomysł żeby zaopatrzyć sie w okablowanie Procab'a ( głosnikowe chwalone kable w HA na różnych forach) i sygnałówki home made na kablu Gotham Gac 1 Pro.

Różnica była na plus wyraźnie słyszalna. Kable może nie grają ale przy zakupie kabli dobrze pomyśleć nad takimi które nie zepsują tego co buduje cały system

#48 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 22:42

mixer kable RCA DIY :) W sensie kup druta, wtyki, cynę WBT i lep :) W sklepach takiego hi-endu za grosze nie trafisz...

lubię swoje rowery

#49 Piotrsaint

Piotrsaint
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:27

bez cyny WBT to nie zagra z pewnoscia :P

#50 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:33

bez cyny WBT to nie zagra z pewnoscia :P

Jak robić to robić :) Są tacy, choć chyba nie znam osobiście, co podobno słyszą różnicę między jedną cyną a drugą... :szok:

lubię swoje rowery

#51 Piotrsaint

Piotrsaint
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:47

No ja naleze do tych co slysza roznice miedzy wlaczonym, a wylaczonym systemem ;)

#52 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:50

co podobno słyszą różnicę między jedną cyną a drugą... :szok:

:rotfl: :rotfl:

Twardym trza być Stefan a nie mientkim. ;-)

#53 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 00:10

:rotfl: :rotfl:

Śmiej się śmiej, sam nie wiem czym mam takiemu zazdrościć ultra-ucha czy żałować jego cierpienia :D

lubię swoje rowery

#54 B@rtek

B@rtek
  • Użytkownik
  • 400 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 00:10

Pewnie też słyszą jakimi opaskami scisneli przewody ;)

#55 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 00:53

Pewnie też słyszą jakimi opaskami scisneli przewody ;)

Jeśli za bardzo się ściśnie, to słabiej słychać :hyhy:

lubię swoje rowery

#56 suzuki.gsx

suzuki.gsx

Kamuflaż Team

• Użytkownik
  • 3027 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 06:55

Jeśli za bardzo się ściśnie, to słabiej słychać

Tacy to powinni sie ścisnąć ale za jaja i kwiczeć jak zarzynany prosiak.

Marzy mi się bezproblemowe życie. :zalamany:

Butchers from Pomerania TEAM

#57 m2c

m2c
  • Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 12:19

Zakładając ostatnio sprzęt w zakładzie car audio rozmawiałem z właścicielem i powiedział mi, że lepiej wziąć chinche DLSa za 200 niż Hollywooda za 50 gdyż kiedyś podłączał obydwa i przy DLSie jakość dźwięku była lepsza. Uśmiechnąłem się tylko i grzecznie odpowiedziałem że ja różnicy nie usłyszę i wystarczą mi te tanie :)

Zmieniłem zdanie gdy wziąłem Hollywooda do ręki. Cienkie tandetne kabelki i plastikowe konektory. DLS wręcz przeciwnie - solidny, gruby a jednocześnie super giętki, oraz solidnie wykonane wtyki profigolda zdaje się. Ostatecznie wziąłem DLSa mimo że cena była dla mnie ogromna jak za chinche, a do wzmacniacza do suba kupiłem Sinuslive. Jest troche lepiej wykonany niż Holywood ale jednocześnie tak twardy że za cholerę nie mogę go sensownie ułożyć ;)

Myślę że warto czasami kupić lepszy kabel RCA, ale raczej ze względu na jakość wykonania i trwałość, zwłaszcza gdy ktoś ma wzmacniacze na oparciach tak jak ja i często nimi rusza. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to różnica pomiędzy chińskim kablem gdzie kabelki ledwo się trzymają i coś "iskrzy", a kablem solidnie wykonanym zapewne jest możliwa do wychwycenia, natomiast moim zdaniem różnica w dźwięku pomiędzy kablem za 200zł a tym za 500zł to już czarna magia, voodoo i urban legend ;)

Zamieniłem na weekend miejscami Sinuslive i DLSa i różnicy nie słysze, ale audiofilem nie jestem, to fakt.

Morel Hybrid 6.2 + Alpine PDX-F6   vs   Excursion SXR-12D4 + u-Dimension ProZ 1-3000D

#58 gazownik

gazownik
  • Użytkownik
  • 957 postów
Napisano 28 marzec 2013 - 13:08

zapewne jest możliwa do wychwycenia, natomiast moim zdaniem różnica w dźwięku pomiędzy kablem za 200zł a tym za 500zł to już czarna magia, voodoo i urban legend ;)

Zamieniłem na weekend miejscami Sinuslive i DLSa i różnicy nie słysze, ale audiofilem nie jestem, to fakt.

To zawsze będzie temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Jedni słyszą, inni nie. Czy blacebo czy też nie, każdy musi sobie odpowiedzieć sam na to trudne pytanie.

Aczkolwiek zawsze kiedy nie wiemy czy to jednak blacebo, możemy wsadzić osłuchanego znajomka a najlepiej kilku do auta, a następnie poprosić o opinię wraz z opisem zmian. Warunek jest aby dodatkowy słuchacz był osłuchany nie tylko ogólnie ale też z naszym profilem grania, to raz. A dwa żeby wiedział np że odsłuchów jest 4 , a zmian ..... no cóż , tajemnica.

Na takiej zasadzie bawiliśmy się kiedyś z Sinoff'em, wnioski były wyciągnięte jeśli chodzi i w/w temat.

Alpine DVI-9990 / Alpine PXI-H990 / Bufor Lampowy T-6 / Abyss MFA-7.4 / Tru Technology  C-7.2 / Opamp Burson V6 Vivid / Accuton Cell C30 / Brax Matrix ML6P  / Brax ML10 / Albedo Geo monocrystal / Zealum 35,25,16 / Zealum 1F / Audison SFD 41C /              Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa!    Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.

#59 Mehow

Mehow

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 13:15

Nie lubie wypowiadać się nt kabli bo to neverendingstory

Ale muszę obronić Hollywoody- to są bardzo fajne kabelki, przede wszystkim dlatego że to skrętki. Nie zbierają syfu, są giętkie i mimo "plastikowych" końcówek są trwałe.

I kosztują tyle co nic.

ScanSpeakLover

#60 Mixer

Mixer
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 14:32

Ogólnie zaopatrzę się w Kicx RCA-05 :)

kicxrca05.jpg?osCsid=24435a7eeb5b13e0278

kicxrca05b.jpg?osCsid=24435a7eeb5b13e027

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0