Skocz do zawartości

Jak to jest naprawde z RCA


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta dyskusja chyba nie ma sensu - jeden słyszy, drugi nie, a trzeciemu się wydaje...

Różnica w brzmieniu między kablami RCA jest, w jakiej skali to już niestety sprawa indywidualna jak ilość wody w paliwie na każdej stacji. Jeśli jako przykład podamy dwa konkretne kable, można się spierać o to czy cokolwiek jest inaczej. Natomiast w ogólnym, generalizowanym pojmowaniu kabli RCA, przy ich różnorodności i jakości wykonania można śmiało temat zamknąć stwierdzeniem, że różnica jest - w zależności co z czym stawiamy do walki. W każdym razie zdaża się na tyle duża, że słychać :)

Prosty przykład? Tani kabel RCA IXOS 1002 vs MONSTER CD400 - pół metra - zgaduj zgadula, który jaki ma charakter? :)

Skwituję jeszcze, że to jeden z ostatnich tematów, którymi się trzeba zająć w swoim samochodzie przy założeniu, że system mamy zestrojony i skończony :)

Podczas jazdy i tak mamy sto innych tematów, które takie ,,różnice'' mogą zakłócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządne

 

W CA to:

 

 

( wytrzymałe i nie łapiące śmieci )

 

Tutaj jest cały pic... Bury jesteś trochę "hipokrytą" skoro nie widzisz różnicy między AIV masz je w aucie i tanimi Holly, które złapały śmieci z ładowarki telefonu, kiedy razem robiliśmy odsłuch. Owszem o różnicach w brzmieniu nie będę się spierał (durna dyskusja bez końca) ale zakłócenia albo są, albo nie, nie ma potrzeby się wsłuchiwać. AIV nie łapało gnoju z instalacji auta (potrójne ekranowanie, może voodoo, może nie ale skoro nic nie ma to działa), Hollywood tak że byłem w szoku ,że głupia ładowarka może tak w nim indukować ,że przy wył systemie wali w tweeterach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Tutaj jest cały pic... Bury jesteś trochę "hipokrytą" skoro nie widzisz różnicy między AIV masz je w aucie i tanimi Holly, które złapały śmieci z ładowarki telefonu, kiedy razem robiliśmy odsłuch. Owszem o różnicach w brzmieniu nie będę się spierał (durna dyskusja bez końca) ale zakłócenia albo są, albo nie, nie ma potrzeby się wsłuchiwać. AIV nie łapało gnoju z instalacji auta (potrójne ekranowanie, może voodoo, może nie ale skoro nic nie ma to działa), Hollywood tak że byłem w szoku ,że głupia ładowarka może tak w nim indukować ,że przy wył systemie wali w tweeterach! :)

to był jedyny powód zmiany , dzwiękowo zero różnic :) sam z tego samego powodu masz AIV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był jedyny powód zmiany , dzwiękowo zero różnic :) sam z tego samego powodu masz AIV :)

 

Oczywiście. Nie dla szukania "brzmienia" bo mam DLS HQL, DLS Ultimate, MC 60,jakieś jeszcze konfekcjonowane x4 na Monsterze, AIV i różnic nie słyszałem... AIV wsadziłem bo solidny gruby kabel ma dobry ekran i tanio kupiłem. :)

Zakłóceń nie łapie, mimo ,że 16 mm niżej, na drugiej stronie płyty zabudowy znajduje się cała "elektrownia" CA i ... na tym się kończy jego rola dla mnie. Zdał egzamin. :wink:

 

 

Truck a Ty nie miales czasami DLS HQL u siebie w aucie ???

 

To są kable z czarnej i do niej trafią na wiosnę jak śniegi puszczą i zacznę składać. :)

Ale ja nie wybierałem ich osobiście, chłopaki z Krakowa robiąc auto mieli "No limit" na akcesoria, to wrzucili całe okablowanie na linii DLS (głośnikowe, zasilania, sygnałówki).

Skoro są, to w zęby im zaglądał nie będę i założę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera juz myslalem ze sie jakos dogadamy.Bdb drut , mam u siebie ale jesczez 5 m by sie przydalo do kompletu :wink:

 

Nawet gdybym chciał to nie pomogę są skonfekcjonowane 8 x po ok 2 m, do procka 990. :/

Czy bdb... nie wiem... Ładnie wyglądają... hajendoowo i jest plus 5 pkt do lansu pod budkę z piwem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybym chciał to nie pomogę są skonfekcjonowane 8 x po ok 2 m, do procka 990. :/

Czy bdb... nie wiem... Ładnie wyglądają... hajendoowo i jest plus 5 pkt do lansu pod budkę z piwem. :D

Nic nie zbieraja a To najwazniejsze...Dlatego szukam w uzywce bo tyle ile kosztuje nowka to napewno bym nie dal , nawet za te 5  pkt z pod budki z piwem  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak nikt nie widzi roznicy ale kazdy uzywa dobrych RCA...

Zmiana RCA jest tylko zmiana kosmetyczna, i nijak nie mozna tego porownac do wymiany np wzmacniacza. Ale jak to mowia diabel tkwi w szczegolach.

Wrogosc i sarkazm w wypowiedziach niektorych Kolegow jest zupelnie niepotrzebna - nie kazdy musi to slyszec  :cisza:

A skoro domowym audio sa roznice to i w samochodzie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że każdy ma trochę racji.

Ja na co jedyne na co zwracam uwagę - aby kabel wytrzymał temperaturę -20*C bo jak człowiek w zimie 2-3razy wyjmie radio by coś innego przetestować to kiepskie RCA czasami płata figle.

 

Kolejna sprawa to ekranowanie. Kwestia auta. Ja akurat jestem zwolennikiem Old Timerów - specjalnie elektronika mi nie przeszkadza.

 

Sprezyn - ty nie masz problemów? To popytaj się różnych instalatorów czy nie robili jakiś BMW..

W wielu tych autach bez komplikacji/kombinacji, ani rusz..

 

 

Czasami widać przerost rzeczy nad formą.

Ale nie ma co zadawać pytanie TAK czy NIE. Kwestia auta i sprzętu.

Niektóre modele radioodtwarzaczy potrafią bardziej "łapać śmiecie" niż inne modele tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak nikt nie widzi roznicy ale kazdy uzywa dobrych RCA...

Zmiana RCA jest tylko zmiana kosmetyczna, i nijak nie mozna tego porownac do wymiany np wzmacniacza. Ale jak to mowia diabel tkwi w szczegolach.

Wrogosc i sarkazm w wypowiedziach niektorych Kolegow jest zupelnie niepotrzebna - nie kazdy musi to slyszec  :cisza:

A skoro domowym audio sa roznice to i w samochodzie beda.

 

Miałem właśnie napisać coś w tym stylu ale właśnie przeczytałem powyższego posta i napiszę tylko, że mam bardzo zbliżone zdanie do kolegi.

Ciekawe, że temat RCA zawsze wywołuje ożywioną dyskusję i tyle emocji ...

 

Ja nie zamierzam wkładać kija w mrowisko ale każdemu kto chciałby raz na zawsze rozprawić się z tym mitem proponuję zatroszczyć się o dostęp do dobrej klasy zestawu domowego, kilku par interkonektów oraz zarezerwować trochę czasu. Następnie metodycznie oceniać różnice zmieniając jedynie przewody sygnałowe ... to samo tyczy się przewodów głośnikowych oraz zasilających - szczególnie zasilających źródło sygnału. Wnioski wyciągniecie sami.

 

Podobnie jest z zestawami car audio, oczywiście dochodzą te nieszczęsne śmiecie z instalacji ale patrząc od strony dźwięku jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tymi "dobrymi", "grubymi" kablami zasilającymi moj sprzęt mam podłączyć sie pod gniazko w ścianie w którym od 20-30 lat siedzi aluminiowe 1,5mm2?

Moze jeszcze podstawki pod nie mam kupić??

Zaczynacie gadać głupoty!

Z takimi pomysłami to na as. Tam moze was zrozumieją.

 

W tym wątku jeszcze tylko brakuje pozlacanych bezpiecznikow i żarówki 60W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak nikt nie widzi roznicy ale kazdy uzywa dobrych RCA...

Zmiana RCA jest tylko zmiana kosmetyczna, i nijak nie mozna tego porownac do wymiany np wzmacniacza. Ale jak to mowia diabel tkwi w szczegolach.

Wrogosc i sarkazm w wypowiedziach niektorych Kolegow jest zupelnie niepotrzebna - nie kazdy musi to slyszec  :cisza:

A skoro domowym audio sa roznice to i w samochodzie beda.

 

Kolega z Warszawy - ja chętnie udostępnię auto do ślepego testu - chętny? :) (hajendu nie ma, ale coś tam plumka i ewentualne różnice na pewno można wyłapać :) )

 

Zawsze chciałem to sprawdzić i zobaczyć jak ktoś sobie poradzi w takim teście, bo ja mam chyba za cienkie uszy :)

 

Pisać na forum możemy do końca świata, a wystarczą 2-3 godzinki w weekend i sprawa będzie wyjaśniona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z takimi pomysłami to na as. Tam moze was zrozumieją.

Wielu z użytkowników tego forum co roku odwiedza tę wystawę ...

 

PS. Może któryś z forumowiczów miał okazję uczestniczyć w prezentacji firmy Nordost, która odbyła się w Sobieskim na AS chyba 3 lata temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kompromis- kto słyszy, czuje różnice- niech zakłada.
Kto nie - to nie.
I po co się kłócić :wink:

 

Czy dojedziemy do mety szybciej o 0.5sekundy - dla jednych ważne.

Ale jak babcia pcha wózek w sklepie - to o 2 sekundy jej nie zbawi. Chyba że promocja na schab jest w Carefurze..Wtedy to co innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...