Skocz do zawartości

Odcięcie Tweeterów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj wyliczysz sobie wartości rezystorów jakie potrzebujesz:

http://www.sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm

 

ok. potrzebuje rozjaśnienia :

 

Speaker Impedance Z --> tu wpisuje 4 ohm

Wanted Attenuation A --> Ile ma mieć tweeter po zastosowaniu rezystora ? Czyli 91 - 2 = 89 dB tak ?

 

po wpisaniu :

 

R1 = Rserial: 4 ohm Single resistor R: 112731.32 ohm

R2 = Rparallel: 0 ohm Ztotal: 112735.32 ohm

Ztotal: 4 ohm

 

a w tabelce jest :

A

(dB) Z

(ohms) R1(ohms) R2(ohms)

−3 4 1.17 9.7

 

ta tabelka jest jako wzorzec tzn. gotowiec :wstyd:

 

Pozdr.

 

P.s.

Wracam do lektur z pierwszej strony

 

[ Dodano: 2010-01-11, 08:58 ]

Acha, i daj mocniejszy wzmacniacz na R6

Narazie R6a musi się zadowolić tym co jest :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko jest taki problem, że kondensatory nie grają

 

Poprawiam się, droższy kondensator prawdopodobnie będzie miał lepszy wpływ na "wydobywanie się dźwięku z głośnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyliczysz sobie wartości rezystorów jakie potrzebujesz:

http://www.sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm

 

ok. potrzebuje rozjaśnienia :

 

Speaker Impedance Z --> tu wpisuje 4 ohm

Wanted Attenuation A --> Ile ma mieć tweeter po zastosowaniu rezystora ? Czyli 91 - 2 = 89 dB tak ?

 

po wpisaniu :

 

R1 = Rserial: 4 ohm Single resistor R: 112731.32 ohm

R2 = Rparallel: 0 ohm Ztotal: 112735.32 ohm

Ztotal: 4 ohm

 

a w tabelce jest :

A

(dB) Z

(ohms) R1(ohms) R2(ohms)

−3 4 1.17 9.7

 

ta tabelka jest jako wzorzec tzn. gotowiec :zdegustowany:

 

Pozdr.

Myślę, że tabelka w tym artykule będzie wygodniejsza, chociażby z racji łatwiejszego doboru elementów:

PE - 8/2000:

http://cursordiy.fm.interii.pl/PE%20Nr%2008-00.pdf

Znajdziesz tam artykuł o zwrotnicach. Napisany prostym językiem, plus kilka przydatnych tabel.

 

 

Raadek, a jesteś w stanie opisać jakie różnice zauważyłeś pomiędzy kondami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, a jesteś w stanie opisać jakie różnice zauważyłeś pomiędzy kondami?

Pewne wnioski wyciągnąłem ale nie chce nikomu niczego narzucać.To moje odczucia i w większości w moim systemie.To co bym napisał rozpętało by sporą dyskusję o niczym(tak jak w przypadku o matach) więc sobie daruje.Nie mniej jednak jak znajdzie się grupka chętnych na test to chętnie go zorganizuję a wyciągnięte wspólnie wnioski opisze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdzie do tego typu zabawy uczestnicy będą używać zamiast oczu,uszów a dopiero na końcu po omówieniu zobaczą czego słuchali i w jakiej kolejności.

Takiego czegos wlasnie chcialbym byc swiadkeim I przepinania glosnikow na slepo i jednostek i potem dopiero po odsluchu podac marki :] Ale by sie podejrzewam niektorzy czerwoni zrobili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mnie pozostaje jedynie...kupić wreszcie kondzioły i samemu pokminić :wstyd: .

Raadek, pytanko z innej beczułki czy...próbowałeś kiedyś w środowisku "moto" łapać królika za pomocą...ambitnej jednostki home-audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mnie cały czas "korci" podłączyć analoga i posłuchać czegoś z "czarnego winylu" .

Zaplecze mam (nie najgorszy jakis tam Technics :P ) winyl też spoko, Michael płyta BAD , zrobi się cieplej na świecie...zrealizuję :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mnie cały czas "korci" podłączyć analoga i posłuchać czegoś z "czarnego winylu" .

 

Chyba nie chcesz podczas jazdy sluchac ?? :hyhy: Jakiego masz Technicsa ?? Kiedys siedzialem fest w szorowaniu czarnymi plytami, ale jakos stracilem zapal

 

jako ciekawostkę powiem że philips zrobił chyba jedyny odtwarzacz czarnych płyt do auta

 

I dalo sie sluchac normalnie podczas jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam z pamięci :hyhy: leży (sporo czasu) gdzies w czeluściach mego domu rodzinnego :hyhy:.

Bodaj podobny do tego : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=878850857

Kojarzę bo NA PEWNO ma wyjścia RCA, jedno co jest pewne ma w sobie wkładkę Ortofona bo...kiedyś bardziej (eh... łezka się zakręciła w oczku) goniłem królika w domu uhhh...to były czasy, ten był jeszcze kupiny w ....Baltonie ja go gdzies z 2 reki wycyganiłem :P .

Miełem kiedyś fajny zestawik home z ważniejszych klocków były:

Pioneer A400X , magnetofon (kasetowy :hyhy: ) Akai GX-75 CD- nie jarze ale Pioneer ze specyficzną technologią kładzenie płyty stroną zapisaną (nie napisami) do góry :P , kolumn modelu już nie pamietam tylko firmę... Tannoy . Wszystko kiedyś się ponudziło albo jakos tak, za grosze do ludzi poszło a ten...ocalał , to co nie mam sobie poszaleć tylko jakiś przedwzmacniacz muszę wymyśleć do tego :hyhy: .

Oczywiście, że nie będę z tym jeździł :hyhy: taka moja "starotetrycka" ciekawość sprawdzić, porównać cyfrę kontra analog.

Panowie może zakładzik, co zaplumka ... sympatyczniej ? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pewnie zaraz naskrobie że jakiś 1210 :rotfl:
Ale MK II jeszcze

 

wasylwek, sam jestem ciekaw czy uslyszalbym roznice np. u mnie w aucie ori CD i ori LP.. Ciekawe doswiadczenie :hyhy:

 

Tez mnie bardzo ciekawi jak Philips rozwiazal problem drgan w grajku samochodowym na LP.. Przeciez gramofon przetwarza drgania na dzwiek.. Raadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie bardzo ciekawi jak Philips rozwiazal problem drgan w grajku samochodowym na LP.. Przeciez gramofon przetwarza drgania na dzwiek.. Raadek ??

Zajeżdżasz swym "Lincolnem", parkujesz, raczej...wyłączasz silnik i... heja. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...