Skocz do zawartości

Czy ten zestaw się zgra?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Stara seria wyglada dużo skromniej,nową ubrali w aluminiowy kosz i bardziej elegancki design.Czy kierowanie się polityką JBL-a idzie w parze z muzykalnością? i czy ktoś miał okazje porównywać te zestawy?

W przypadku subwoofera es 300 stara seria jest wyrażnie lepsza od nowej,tu moze być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co udało mi się poszperać po necie, to na zagranicznych forach bardzo pochlebnie wypowiadają się na temat nowej wersji HSK. Ponoć są lepsze od poprzedników.

 

Zastanawiam się teraz nad wygłuszeniem. Co wybrać? I ile wejdzie do wrót w moim Mondeuszu. Przeleciałem forumowy sklepik i się zdecydować nie mogę.

 

Acha jeszcze jedno jaki kabel będzie optymalny pod HSK do piecyka i który zestaw kabelków wybrać żeby podłączyć piecyk do aku i do radyjka?

 

Najlepiej coś z forumowej stronki- bo wszystko na miejscu i chyba najtaniej.

 

Zdecydowałem się na te nowe HSK- ale jeszcze trochę czasu mam, to może ktoś je przetestuje przede mną. Może zawitają na sklepik Axel w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno jaki kabel będzie optymalny pod HSK do piecyka i który zestaw kabelków wybrać żeby podłączyć piecyk do aku i do radyjka?

 

Na głośniki 1,5mm2

 

Zasilające wzmaka będą zależne od wzmacniacza/wzmacniaczy.

Można dać przyszłościowo 35mm2 dla dodatkowych wzmacniaczy

Choroba CA nabiera szybo tepa :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszenia to w miarę tanio- ale coś lepszego od dekarki- myślałem nad STP. Tylko nie wiem, ile tego wejdzie na same wrota. Na początek chcę zrobić sam przód, a tył potem.

 

Mój wzmacniacz to harman/kardon CA470, do tego głośniki planuję zakupić Hertz HSK 165.4. Jednostka sterująca- Clarion DB288R USB- pewnie po zrobieniu przodu i tyłu wymieni się go na coś z wyższej półki, ale póki co grać sobie będzie. Co do skrzynki- to czekam na propozycje- coś pod mój wzmak, no, chyba, że będzie kicha to ewentualnie jeszcze dozbieram i osobny wzmak pod tył- tylko na co wykorzystać pozostałe dwa kanały we wzmaku?

 

Co do kabli do piecyka to są jakieś poczwórne, podwójne- nie wiem które są odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, że wzmak za słaby, czy zły, czy co?

To może jakiś inny zestaw głośników był by lepszy pod ten piecyk.

 

Co do kabli to jest kilka rodzajów i nie wiem, które wybrać.

 

Tylne drzwi w ogóle niebyły brane pod uwagę- poza odłączeniem głośników- ale po prostu wypnę kostkę od radia i hejo. Jak będę kiedyś auto sprzedawał, to mam oryginalne Radio Forda 7000 z pilotem i dam stare głośniki na przód i tyle.

 

Raczej wzmaka nie będę chciał się pozbywać- bo to wystawka i zbyt wiele za niego nie wezmę- a mam go na gwarancji, więc raczej zostanie.

 

Czy jest sens wygłuszać podłogę i dach? Wydaje mi się, że przy takim pierwszym CA- to raczej przesada, no chyba, że się mylę.

Dużo daje takie wygłuszenie?

 

Myślałem o samych przednich wrotach i po montażu skrzynki całego bagażnika- tylna klapa- mam kombiaka, boki, podłoga.

Zastanawiam się nad umiejscowieniem wzmaka. Co do suba, to zależało by mi na czymś łatwo wyjmowanym- bo często korzystam z bagażnika, a mój Mondek ilością przewożonych rzeczy zawstydził by niejedno autko dostawcze. No, chyba, że stała zabudowa boczka z subem- ale za cienki bolek ze mnie, aby stworzyć takie cudo. Wygłuszenie drzwi będzie niemałym dla mnie wyzwaniem.

 

Co do montażu gwizdków, to zastanawiam się nad słupkami, albo obudową od lusterek- i wyczytałem na forum Mondeo, o tym, że należy nastawić je tak, aby krzyżowały się na przednim lusterku- nie wiem, czy to jest prawidłowe umiejscowienie ich, czy lepiej nastawić scenę na wysokości i szerokości między zagłówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, że wzmak za słaby, czy zły, czy co?

To może jakiś inny zestaw głośników był by lepszy pod ten piecyk.

Zagrać zagra, ale czuję że nie do końca ta jak powinny zagrać HSK. Tutaj potrzebna jest porządna dwu kanałówka, żeby zaczęły oddychać.

 

Pod tego wzmaka może pasowało by coś z oferty helixa? (głośne, myślenie)

 

Czy jest sens wygłuszać podłogę i dach? Wydaje mi się, że przy takim pierwszym CA- to raczej przesada, no chyba, że się mylę.

Dużo daje takie wygłuszenie?

 

Też dawno temu, myślałem że samo wygłuszenie przednich drzwi wystarcza .

 

Po wygłuszeniu nie tylko drzwi, tylko bagażnika dachu, podłogi w samochodzie robi się dużo ciszej.

 

Co do montażu gwizdków, to zastanawiam się nad słupkami, albo obudową od lusterek- i wyczytałem na forum Mondeo, o tym, że należy nastawić je tak, aby krzyżowały się na przednim lusterku- nie wiem, czy to jest prawidłowe umiejscowienie ich, czy lepiej nastawić scenę na wysokości i szerokości między zagłówkami.

 

Pokombinuje sam jak Ci pasuje. Nikt gotowej recepty na to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi namieszaliście z tym moim wzmacniaczem. A czy są jakieś nowe wzmacniacze pod HSK dwukanałowe warte uwagi?

Bo kupując używkę przez neta nie ma pewności, czy wzmak jest zdrowy. Dlatego wolę mieć pewność i gwarancję. Pytanie tylko, czy faktycznie usłyszę różnicę wartą tych PLNów między Harmanem, a czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego pod hh to niewypał, w tej kasie mozesz znalesc bardziej agresywne bassowo głosniki...

 

tu się prawie zgodzę,

 

ale tu...

 

HSK jest fajnym zestawem zdecydowanie uwazam rozsadniejszym od przereklamowanych PO...

 

Pojechałeś zbyt grubo po bandzie. Woofer PO technologicznie jest znacznie lepszym wooferem od HSK. Przereklamowane w Polsce to jest dużo rzeczy, ale Dego jest jedną z ostatnich marek która wciska jaki kolwiek kit. To są głośniki robione z głową dla ludzi którzy chca słuchać muzyki. Hertz stawia na design i walenie. Swoją drogą... pokaż mi jaką kolwiek reklame dego(?)

I teraz co znaczy lepsze? To jest bardzo subiektywne określenie. Akurat na tym forum lepsze jest to co ma lepszego kopa. I dlatego do pierwszego cytatu mówie ok. Na Hertzu akurat się wychowałem i jak najbardziej zgodzę się z tym że jak kop to hsk. Natomiast zapominasz o tym jaką role woofer gra w zestawie 2-way... KAŻDY woofer Hertza ma beznadziejną średnice. Ostatnio robiłem pomiary w aucie na Mille... 2kilo i koniec grania. PO ciągnie równo do ponad 4kilo. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co to oznacza w kontekście stworzenia poprawnie grającego 2-waya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY woofer Hertza ma beznadziejną średnice. Ostatnio robiłem pomiary w aucie na Mille... 2kilo i koniec grania. PO ciągnie równo do ponad 4kilo. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co to oznacza w kontekście stworzenia poprawnie grającego 2-waya?

Witam

Pozwolisz, że wygłoszę zdanie odrębne. Miałem okazje słuchać MLK2 i jestem nim oczarowany nadal. Mój znajomy je kupił i naprawdę nie narzeka choć w każdym swoim "klocku" widzi niedoskonałość chyba jak każdy. Nie wiem czy ciągną do 4.000 Hz gdyż fabrycznie cięte są znacznie poniżej 3.000 Hz więc nie będę się sprzeczał. Zresztą prawda jest taka, że nie ma głośnika idealnego nawet za kwotę 10 razy większą.

 

PS

Jeśli www.megachem.pl CHCE kupić nowy wzmacniacz to nie zniechęcajmy go !!! Ma takie prawo. Mam co prawda inne zdanie na temat wzmacniaczy ale nigdy nie będę na siłę przekonywał nikogo, że coś jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że wygłoszę zdanie odrębne. Miałem okazje słuchać MLK2 i jestem nim oczarowany nadal.

 

Jasne ze pozwolę :).

Ja X lat temu byłem oczarowany ESk, ale co to ma oznaczać? Jest to kwestia nauki ucha, doświadczenia i mozliwości porównania. Nic więcej. I po jakimś czasie poglady bardzo mocno się zmieniają.

Wielkim problemem na polskich forach jest wyolbrzymianie opinii przez ludzi, którzy mają mierne rozeznanie w sprzęcie. A laik tego niestety nie dostrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tym forum lepsze jest to co ma lepszego kopa

 

 

Nie do konca sie zgodze , kazdy co prawda ma swoje upodobania sa tu tez ludzie ktorzy cenia sobie jakosc dzwieku nie koniecznie jego moc , wiec nie uogulniajmy

 

KAŻDY woofer Hertza ma beznadziejną średnice.

 

Słuchales wszystkich ?

 

Ostatnio robiłem pomiary w aucie na Mille... 2kilo i koniec grania. PO ciągnie równo do ponad 4kilo. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co to oznacza w kontekście stworzenia poprawnie grającego 2-waya?

 

 

Jeden jak i drugi jest ciety duzo nizej przez zwrotke i wieksza czesc pasma ciagnie tweeter ktory moim zdaniem jest minimalnie bardziej istotny przy jakosciowym graniu oczywisci mowiac o gotowych zestawach ciagnietych przez zwrotke , pisze minimalnie bo kazda czesc systemu jest wlasciwie rownie istotna ale wolalbym miec lepszy tweeter niz woofer :)

 

 

Pozatym jeden jak i drugi zestaw nie sa zestawami uniwersalnym , kazdy ma swoje wady i zalety ktore sie uwidaczniaja w danej konfiguracji , kazdy moze odpowiadac danym gusta i gatunka muzycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piecykiem chodzi mi oto, że kupując coś przez neta- niema pewności, że wzmak jest ok. Kupując nowy w sklepie mam pewność, że działa. Poza tym jestem laikiem w tym wszystkim i dopiero zaczynam się uczyć.

 

Czekam jeszcze na opinie o nowych HSK w porównaniu do starych.

 

Potem zabieram się za tłumienie drzwi- to mnie przeraża, ale mam nadzieję, że dam radę- tylko jak coś się zepsuje w cięgnach, zamku, to mam nadzieję, że uda mi się kiedyś dostać do tego ;-). Poza matami muszę jeszcze poczytać o tych daszkach, gąbkach itp. Potem słupki- też będzie grubo.

 

Na razie chcę się skupić na przodzie, potem pomyślę o subie- dla mnie ważne jest to, żeby można go było szybko wyciągnąć, albo żeby był zabudowany- bo często wożę w moim Mondku różne dziwne rzeczy i potrzebuję położyć siedzenia i wykorzystać moje kombi w maksymalnym jego wymiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY woofer Hertza ma beznadziejną średnice.

 

Słuchales wszystkich ?

 

Czytaj proszę uważnie...

 

Na Hertzu akurat się wychowałem...

 

Nie dośc że przerobiłem wsio w zdłuż i szerz to zdanie swoje upublikowuje dopiero wtedy kiedy osobiście porównam sobie różne zestawy na TYM SAMYM sprzęcie towarzyszącym i w tym samym aucie. Dopiero takie porównanie jest miarodajne.

I teraz Ty mi proszę odpowiedz jak to się ma do takich porównań na spotach gdzie w kazdym aucie jest inny zestaw/system, inna pojemność drzwi, inaczej zrobione drzwi?

 

Ostatnio robiłem pomiary w aucie na Mille... 2kilo i koniec grania. PO ciągnie równo do ponad 4kilo. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co to oznacza w kontekście stworzenia poprawnie grającego 2-waya?

 

 

Jeden jak i drugi jest ciety duzo nizej przez zwrotke i wieksza czesc pasma ciagnie tweeter ktory moim zdaniem jest minimalnie bardziej istotny przy jakosciowym graniu oczywisci mowiac o gotowych zestawach ciagnietych przez zwrotke , pisze minimalnie bo kazda czesc systemu jest wlasciwie rownie istotna ale wolalbym miec lepszy tweeter niz woofer :)

 

Przepraszam, że niby przy ilu jest cięty woofer? Mniej jak 2kilo? :)

 

Łopatologicznie: przykryj PO jakąś szmatką i uzyskasz brzmienie HV. Trzeba być wyjątkowo skoncentrowany gustem na częstotliwości ponizej 100Hz aby wybrać Hertza zamiast Dego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że niby przy ilu jest cięty woofer? Mniej jak 2kilo? :hyhy:

 

 

Nie , mniej niz 4kilo

 

Chetnie wyslucham twojego zdania o Hertz Space i ewentualnie jaki inny woofer z hertza bys polecil bo niedlugo czas na zmiany a ze z hertza nie zrezygnuje to mozna tylko wymienic na lepsze

 

 

Nie dośc że przerobiłem wsio w zdłuż i szerz to zdanie swoje upublikowuje dopiero wtedy kiedy osobiście porównam sobie różne zestawy na TYM SAMYM sprzęcie towarzyszącym i w tym samym aucie.

 

 

Ja sie nie do konca zgadzam z takimi porownaniami poniewaz caly system musi byc ze soba spasowany pod jednym wzmakiem moje glosniki uwypuklaja srednice przy innym cofaja tweetery raz sa intensywne czasami jak przez szmatke , bass raz bardziej raz mniej miekki , sam dzisiaj robilem troche testow i gdybym nie wiedzial na co stac moje glosniki to po podlaczeniu Hifonicsa eagle uznalbym ze sa tragiczne , swoja droga dzisiaj sie zawiodlem na tym wzmaku i to bardzo

 

[ Dodano: 2010-01-08, 16:56 ]

Łopatologicznie: przykryj PO jakąś szmatką i uzyskasz brzmienie HV. Trzeba być wyjątkowo skoncentrowany gustem na częstotliwości ponizej 100Hz aby wybrać Hertza zamiast Dego.

 

 

Ja nie jestem fanem ani jednego ani drugiego woofer w jednym jak i drugim przypadku co prawda mi odpowiada ale ani jeden ani drugi tweeter do mnie nie przemawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po długiej nieobecności i totalnym braku czasu kolejny element przybył do mojego CA- niestety nie jest to wymarzony Hertz HSK, ale używane DLS C6A- przytuliłem je od kumple w dobrej cenie, a miał je może z pół roku.

 

Reasumując:

Clarion DB288RUSB

H/K CA470

DLS C6A

 

Teraz czas na wygłuszenie autka i montaż głośników ze wzmakiem- w końcu - muszę tylko skompletować kabelki i maty.

Proszę o radę- jaki głośnik do skrzynki przytulić, żeby myło miło pod ten wzmak- znaczy 2 kanały tego wzmaka, bo dwa będą pod DLS- zadziałał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...