Skocz do zawartości

Czy ten zestaw się zgra?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wiosnę chcę w końcu skończyć swój pierwszy hobbystyczny caraudio.

Oto co posiadam:

 

Clarion DB288RUSB- radyjko

harman/kardon CA470- wzmak- 85W RMS przy 4ohm, 135W RMS x4 przy 2ohm

 

I teraz w planach:

 

Dego PO-650- czy ten wzmacniacz je napędzi i jak go ustawić?

Skrzynka- no właśnie jaka skrzynka?

Jaki głośnik winien ją napędzać pod ten wzmak?

 

No chyba, że należy zmostkować piecyk pod same Dego, a pod skrzynkę osobny wzmak?

 

Jakie dobre i w rozsądnych pieniądzach można nabyć kable?

 

Drzwi będę wygłuszał i bagażnik też matami bitumicznymi.

Wzmak wpadł mi przypadkowo- w gratisie do TV- z wystawki, ale darowanemu.....

 

Proszę o rady dla laika- jak to zgrać?

Pozdrawiam i proszę na mnie nie krzyczeć.

 

Założyłem tego posta, bo nie znalazłem nic z tym zestawieniem.

 

Muzyka jaką słucham- głównie Hip Hop, trochę rock, stare kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i nic nie znajdziesz najprawdopodobniej o dokladnie takim zestawieniu w w takim samochodzie jak twoj , to juz jest kwestia podlaczenia i posluchania wzmak raczej zadki ale moze zaskoczyc bardzo na plus sam bym sie na niego nie obrazil , radyjko obleci dzwiekiem nie porazi ale chociaz jest mozliwosc rozbudowy systemu , Dego fanem nie jestem uslyszysz na ich temat wiele roznych opini trzeba posluchac zeby ocenic co do suba i wzmaka pod niego to jest kwestia ile kasy chcesz wydac i czy nowe czy uzywane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego pod hh to niewypał, w tej kasie mozesz znalesc bardziej agresywne bassowo głosniki...

No chyba, że należy zmostkować piecyk pod same Dego, a pod skrzynkę osobny wzmak?
mostki niczego dobrego nie przynosza z regóły...
Skrzynka- no właśnie jaka skrzynka?

Jaki głośnik winien ją napędzać pod ten wzmak?

Br, tyle narazie...

 

A tyle bo nie podales zadnych kwot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha kwoty:

 

Głośniki przód 800zł

Sub 600zł

Kable 300zł

 

Jak trzeba wzmaka pod suba dodatkowego, to narazie zrobię sam przód i dozbieram trochę PLNów. Jeśli warto dodać 300zł do czegoś, to spoko.

 

To do HH jaki głóśnik? Wcześniej zdecydowany byłem na HERTZe HSK165, ale sporo dobrego słyszałem o tym DEGO, niestety w Sączu nie mogę nigdzie dorwać na odsłuch DEGO. Hertze fajnie grały- niskie tony dość agresywne. Wzmak dostałem niespodziewanie, więc planuję go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli hertze Cie zadowalaly to dosc łątwo Cie zadowolic :) HSK jest fajnym zestawem zdecydowanie uwazam rozsadniejszym od przereklamowanych PO...

Midwoofer hsk ma swietny kick ale nie zadowoli sie byle jakim piecem, potrzebuja solidnego i klasowego zasilania ale potrafia sie odwdzieczyc..

Dosc uniwersalny zestaw z całkiem ciekawym tweeterem. Swoja droga jesli nie przeszkadza Ci troszke ostrzejszych wysokich a chciałbys wiecej basu to PB 2xl, R6a, MAC cfx 2.16 albo cos co za swoja cene potrafi zrobic kazdemu sieczke z głowy pod wzgledem niskich Vibe SE k60 (i kup tu db 62.1...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane Dego? A jak widzę polecasz R6A które to ja mogę nazwać dopiero przereklamowanymi. Poza tym że niską schodzą to nadają się jedynie do rozbiórki i woofer do 3-way choć i w takim zestawie można by się pokusić się o coś z innego w podobnej kasie:) Dego do HH raczej nie ale to innego typu muzyki jak najbardziej. Szczególnie do rocka. Te pbx to sobie odpuść nic tam ciekawego w nich nie dostrzegłem. Ot taki sobie przyzwoity zestawik. Co do Hertzów to akurat dobry wybór bo w HH spiszą się. Tylko one lubią nadmiar watów więc pamiętaj o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane Dego? A jak widzę polecasz R6A które to ja mogę nazwać dopiero przereklamowanymi.
tez sie z tym zgadzam, zle to sprecyzowalem, powinienem rzeczywicie sprecyzowac ze chodzi o woofer... Mea culpa...
Te pbx to sobie odpuść nic tam ciekawego w nich nie dostrzegłem
No nie dziwie sie skoro siadły Ci Dego.

Swoja droga nalezy zaznaczyc koniecznie ze PB jednak to typowo amerykanskie brzmienie. Mocny dół ostry tweeter, i neistety neizaleznie od mmodelu mniej lub bardziej ten tweeter daje o sobie znac... Ale sa entuzjasci takiego tez grania...

Dego do HH raczej nie ale to innego typu muzyki jak najbardziej. Szczególnie do rocka. T
Gdybym miał HSK i Dego wybierac pod rocka to.... HSK nie pozostawiaja na nich suchej nitki a mozliwosci dajaj duzo wiecej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Mac CFS 2.16 to Phase CFS różniące się tylko logo to radził bym też to wziąć pod uwagę.

Słuchałem Phase CFS pod Phase RS4 i naprawdę umieją zagrać. Według mojej opinii mogły by bez problemu stanąć do rywalizacji z HSK a wygrana raczej zależała by od indywidualnych gustów słuchającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to porownywalismy bezposrednio na ostatnim zlocie z Gilotyn@ akurat. Hsk oferuja kicka ktrego w Phase minimalnie barkuje,troszke bardziej pod wooferowe upodobania. Phase ma nieciekawy tweeter w pasywnej zwrotnce ale pod aktywka albo po lekkiej kombinacji ten tweeter naprawde potrafi zmienic diametralnie oblicze... HSK w pasywce ma lepiej zestrojaona zwrotke i tweeter zachowuje sie "ładniej" i kulturalniej.

 

Ciezko porownac te dwa zestawy. Kicka HSK maja swietnego ale tyowego trzesienia lusterkiem wzgledem CFS barkuje i to wyraznie. Tweetery sa porwnywalne jakosciowo, ale w hsk sa lepiej dopracowane zwrotki, natomiast gdy chciec sie pobawic tweeter Phase potrafi zmienic sie nie do poznania...

 

Jeśli Mac CFS 2.16 to Phase CFS różniące się tylko logo to radził bym też to wziąć pod uwagę.
Kurde brakuje mi tego aby wziac je w reke p oprostu ale po zdjeciach raczej wynika iz tylko logo wlasnie uleglo zmianie.... No i papierkowa moc , ale to normalne dla MACk'a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, obecnie od ostatniego spota dużo się zmieniło na plus (do dziś). I dodam jeszcze że HSK trochę pomęczę bo wiem że to nie kres ich możliwości :) i pewnie na wakacyjnego spota pojawię się (mam nadzieje) z dogranymi tak jak ja chce (mam w zanadrzu parę pomysłów).

 

Ogólnie po dłuższym pokombinowaniu z HSK robi się całkiem miło.

 

Ogólnie porównanie tak samo bym opisał jak Łukasz, te same wnioski.

 

dodam że Łukaszowi brakowało trochę kicka w phase a mi brakowało, wtedy trochę "mięsa" które oferowały phase i myślę że warto o tym wspomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Rap nie jest wymagającym typem muzyki. Sam wiem po sobie że nie ma nic gorszego niż słuchanie Rapu z ostrym akcentem u góry. Tutaj proponowałbym coś z ostrym wykopem i łagodną górą. Można to uzyskać na wiele sposobów mieszając różne klocki ( głośniki radia wzmacniacze) Nie znam tego wzmacniacza i nie wiem jaki profil brzmienia on oferuje. Jeżeli ma tendencję do ostrzenia to dego na starcie powinny odpaść. Skrzynka to może być np rainbow hammer 12 w clozecie.

P.S ja nic dego nie zarzucę w rocku. Papierowa membrana nadaje się idealnie do szybkich uderzeń perkusji i w dodatku bardzo dobra średnica tych głośników również jest niekwestionowanym atutem w tym rodzaju muzyki. Czy hertze mogły by być lepsze hmm na pewno jeżeli chodzi o wykop to owszem ale o resztę to już bym się sprzeczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja na przekor skoro wiekszosc jest zgodna ze HSK sie sprawdzi to ja zaproponuje Hertz Space :) Lepszy tweeter ktory naprawde potrafi nisko zagrac dzieki czemu swietnie podnosi scene , woofer mimo ze nie pozorny potrafi nisko zagrac nie wybacza zadnych bledow w wygluszeniu podwojne zawieszenie gorne co podobno polepsza liniowosc dzwieku korektor fazy , przy 150watach potrafia kopnac naprawde z duza klasa , srednica jest bardziej wysunieta przed szereg niz w HSK a tweeter delikatniejszy. I co mnie poprostu rozbroilo woofer jest tak lekki ze jak doszla do mnie paczka to myslalem ze pusty karton tweetery z zestawu sa dosc ciezkie a woofery naprawde nie wygladaja jak by mogly zagrac dolem a graja jak cholera , nie jestem pewny na 100% Ale tweeter w Space jest bliski konstrukcyjnie do ktoregos tweetera seri MILE

 

To taka propozycja zeby troche odmienic liste polecanych poewniakow choc chyba za malo ludzi je slyszalo zeby oferta miala szanse bytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja na przekor skoro wiekszosc jest zgodna ze HSK sie sprawdzi to ja zaproponuje Hertz Space :) Lepszy tweeter ktory naprawde potrafi nisko zagrac dzieki czemu swietnie podnosi scene , woofer mimo ze nie pozorny potrafi nisko zagrac nie wybacza zadnych bledow w wygluszeniu podwojne zawieszenie gorne co podobno polepsza liniowosc dzwieku korektor fazy , przy 150watach potrafia kopnac naprawde z duza klasa , srednica jest bardziej wysunieta przed szereg niz w HSK a tweeter delikatniejszy. I co mnie poprostu rozbroilo woofer jest tak lekki ze jak doszla do mnie paczka to myslalem ze pusty karton tweetery z zestawu sa dosc ciezkie a woofery naprawde nie wygladaja jak by mogly zagrac dolem a graja jak cholera , nie jestem pewny na 100% Ale tweeter w Space jest bliski konstrukcyjnie do ktoregos tweetera seri MILE

 

To taka propozycja zeby troche odmienic liste polecanych poewniakow choc chyba za malo ludzi je slyszalo zeby oferta miala szanse bytu :)

Wszystko co napisałeś jest .... prawdą, ale ....

Space kosztują (przynajmniej na zachodzie) minimum 100 Euro więcej (w Polsce też różnica jest mniej więcej taka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzajmy hertze to wydatek 949zł a nowe HSK 799zł Jest roznica nie przecze ale jest to alternatywa o ktorej nikt nie poleca jak pada haslo - zestaw na przod do 1000zł moim zdaniem jawna dyskryminacja :)

 

[ Dodano: 2009-12-23, 01:12 ]

Ale jedno musze przyznac HSK maja podstawowa przewage nad Space mianowicie przy odsprzedazxy nie ma problemu zeby dostac uczciwa cene gdy w chwili zlabosci wystawilem swoje na allegro ( ciesze sie ze nie sprzedalem ) cena byla komiczna doszlo do 300zł gdzie kilka dni wczesniej same woofery od HSK poszly za chyba 340zł , glosniki sa tak malo znane i tak nie wiele opini mozna o nich znalesc ze kazdy sie boi zaryzykowac i kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...