Skocz do zawartości

Czy ten zestaw się zgra?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Do uzupenienia pasma bez zastanowienia bym polecil AUDIO SYSTEM HX08SQ - http://allegro.pl/item1113619231_audio_system_hx08sq_nowy_wroclaw.html

 

 

A niestety ten wzmak nie daje super pola do popisu mozna by ewentualnie szukac czegos o wiekszej membranie ale mocy okolo 150-200wat ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Rap nie jest wymagającym typem muzyki. Sam wiem po sobie że nie ma nic gorszego niż słuchanie Rapu z ostrym akcentem u góry. Tutaj proponowałbym coś z ostrym wykopem i łagodną górą. Można to uzyskać na wiele sposobów mieszając różne klocki ( głośniki radia wzmacniacze) Nie znam tego wzmacniacza i nie wiem jaki profil brzmienia on oferuje. Jeżeli ma tendencję do ostrzenia to dego na starcie powinny odpaść. Skrzynka to może być np rainbow hammer 12 w clozecie.

P.S ja nic dego nie zarzucę w rocku. Papierowa membrana nadaje się idealnie do szybkich uderzeń perkusji i w dodatku bardzo dobra średnica tych głośników również jest niekwestionowanym atutem w tym rodzaju muzyki. Czy hertze mogły by być lepsze hmm na pewno jeżeli chodzi o wykop to owszem ale o resztę to już bym się sprzeczał.

 

Jezeli chodzi o te wymagania to mysle ze PHD z serii FB KIT PRO calkowicie je spelniaja i swietnie nadaja sie do HH.Nikt tu o nich nie wspomnial a ja uwazam ze sa warte uwagi.Mieko na dole i lagodnie na gorze a do tego 150 RMS sprawia ze maja niezlego kopa.To jest tylko moja opinia i moje przemyslenia po odsluchaniu paru innych zestawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uzupełnienia pasma i lekkiego bum bum zdałby się DLS W310B, tak mi się to widzi..szczególnie przy hip-hopie ładnie zagra w skrzynce br 28l, bo tylko taką lubi..no i nie potrzebuje wiele mocy..HK z pewnością wyciśnie z niego max. Edytowane przez Ian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uzupełnienia pasma i lekkiego bum bum zdałby się DLS W310B, tak mi się to widzi..

również bym polecał do wzięcia pod uwagę ten przetwornik, ze względu na niezłą skuteczność, stosunkowo niewielkie wymagania mocowe i generalnie dość kulturalne, 'nie-jednostajne' granie.

Niemniej z dwoma rzeczami w powyższym poście się nie zgadzam:

ładnie zagra w skrzynce br 28l, bo tylko taką lubi..

mówisz stricte o hip-hopie, czy to tzw. prawda uniwersalna? :niepewny:

HK z pewnością wyciśnie z niego max.
dość odważne stwierdzenie... wg Ciebie HK pozwoli na uzyskanie lepszej, pełniejszej itp. barwy, zróżnicowania, kontroli, itd niż np. 200-500 konny monoblok, co najmniej zbliżony jakościowo ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ten przetwornik nie jest jakis bardzo wymagający jeśli chodzi o zasilanie..ma lekką papierową membranę, więc nie jest trudno go kontrolować i nie potrzeba jakiegoś bardzo wyrafinowanego wzmaka do tego żeby zagrać na tyle na ile potrafi.

A w takiej skrzynce pasował mi do hip-hopu..i do rocka też..kolega słucha hip-hopu, więc powinien się sprawdzić u niego.

Zdecydowanie nie polecam go do skrzynki zamkniętej..jak dla mnie grał całkowicie bezpłciowo w takiej budzie..a testowałem go w dwóch różnych litrażowo skrzynkach. Na moje ucho najlepiej grał w skrzynce takiej, jaką zalecił mu producent, czyli BR 28,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mojego sprzęciku- jak podłączyć głośniki- są w sumie pod nie 4 zwrotnice- 2 pod tweetery i 2 pod woofery i teraz mam pytanie jak to najlepiej podłączyć:

 

- czy na jednym kablu podłączyć dwie zwrotnice- tweeter + woofer i do wzmaka pod jeden kanał

- czy zrobić to samo i zmostkować wzmak

- czy podpiąć tweetery pod radio, a woofery pod wzmak

- czy podpiąć tweetery osobno i woofery osobno- pod kazdy głośnik pod osobny kanał na wzmaku i jak to ustawić- wzmak i radio?

 

Przypominam, że:

wzmak- Harman/Kardon CA470- 4x 85w przy 4 Ohm RMS, 4x135w przy 2 Ohm RMS,

głośniki- DLS C6A

Radio- Clarion DB288r usb

 

Z góry dzięki za odp- bo już głupieję, a jest szansa, że trafi mi się wzmak Sony Xpolde i skrzynka, także ten wzmak chyba wykorzystam pod sam przód- to tak na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podpiąć tweetery pod radio, a woofery pod wzmak

czy podpiąć tweetery osobno i woofery osobno- pod kazdy głośnik pod osobny kanał na wzmaku + podłączyć subwoofer

 

Możesz trochę pokombinować, co lepiej będzie Tobie pasowało :)

 

jest szansa, że trafi mi się wzmak Sony Xpolde i skrzynka

Xpolde to ZŁO :zabawa: Tym bardziej, że masz fajnego wzmaka

 

Moim zdaniem zrób tak, skoro masz 2 wyjścia RCA z radia i mocną 4kanałówkę:

- Tweetery przez radio

- Woofery do wzmaka bez mostka

- subwoofer pod 2 kanał zmostkować i masz 270RMS przy 4Omach - pod to szukać głośniczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedne drzwi wygłuszyłem- weszło mi chyba z 13 mat app 25x50 cm i jeszcze przeleciałem w trudno dostępnych miejscach, jak i na całość pod pianką na którą idzie tapicerka taką masą wygłuszająco-izolacyjną. Zobaczymy, jak długo wytrzyma- jedno jest pewne drzwi trochę ważą, ale jak się w nie puknie od zewnątrz to jest bardzo duża różnica w porównaniu z niewygłuszonymi drzwiami. Jeszcze z 2-3 dni zabawy i będą woofery zainstalowane, na koniec walka z tweeterami i słupkami- strach się bać. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie wart tej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...