Skocz do zawartości

Które z tych głosnikow beda najlepiej brzmiały ?


zzxcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pablo155,

 

Jestes teoretyk i tyle gadasz jakiesz nie stworzone dyrdymaly , a zamkniety jestes na wiedze jak malo kto , tyle osob ktore maja szersze pojecie o audio pisze ci ze twoje teorie nie maja sie w zaden sposob do praktyki a ty swoje ,

 

Daj sobie luz z takimi wypowiedziami albo chociaz najpierw troche popraktykuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy tego gaina na max, żadnych wyczuwalnych zniekształceń?I od razu dlaczego gain na max? Swoją drogą można podpinać dużo mocniejsze wzmaki do głośników (sam to praktykowałem wielokrotnie), ale użytkowanie to już z głową, i myślę że o to tu chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje gdy dasz połowę głośności na odtwarzaczu?

Czuć, że fotel drży? :D

 

Nie ma to jak fachowa wypowiedź :D

 

Pytałem poważnie, do tej pory myślałem że gain odkręca się do puki głośniki nie mają dość, ale najpierw po ustawieniu głośności na ok. 70% na jednostce.

 

to zle myslałes. BO Gain to nie pokretło volume. Jak odkrecis gain do puki glosniki nie bedą mialy dosc to moze byc juz za pozno. Z tym jakies ok. 70% glosnosci to w 1-szym rzucie mozna zastosowac ale tak naprawde to gain sie powinno ustawić do poziomu wyjsc RCA z radia z pewnym dozą tolerancji tak zeby zgrac przod z subem na przykład. Bo przy takim rozumowaniu i takim ustawieniu gaina na przodzie i subie moze sie okazac ze jedno zagłusza drugie i wogle sie nie zgrywa z reszta.

 

Ostatnio wsiadłem do swieżej instalki i myslałem ze sie pozygam, no sub napierd******* tak z bagaznika ze sie nie dało wysiedziec a własciciel do mnie ze lubi sobie tak masować plecy...... o zesz ku*wa pomyslałem :D:wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej byłobu spełnic norme RMS i ustawic je na 100 h , na pomiarach i na tej mocy i ocenić, czy jest ok czy nie ,

 

np tak:

http://www.orioncaraudio.com/Promos/HCCA_C...o_rockford.aspx

Mam prośbę, przypomnij normę RMS. Z tego co pamiętam to nie ma tam nic o 100h pracy.

 

A 100h pomiar robił tonsil i nazywał zmierzoną moc znamionową i od mocy RMS jest ona niższa z reguły o jakieś 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zle myslałes. BO Gain to nie pokretło volume. Jak odkrecis gain do puki glosniki nie bedą mialy dosc to moze byc juz za pozno. Z tym jakies ok. 70% glosnosci to w 1-szym rzucie mozna zastosowac ale tak naprawde to gain sie powinno ustawić do poziomu wyjsc RCA z radia z pewnym dozą tolerancji tak zeby zgrac przod z subem na przykład. Bo przy takim rozumowaniu i takim ustawieniu gaina na przodzie i subie moze sie okazac ze jedno zagłusza drugie i wogle sie nie zgrywa z reszta.

 

Jedno wyklucza drugie.

Gość napisał że rozkręcił gain na max 250 RMS i podał to 100 RMS głośnikom. I wszystko OK.

Ja ustawiam gain według przepisu :2/3 głośności jednostki i kręcę wysterowaniem wzmacniacza dopóki w głośnikach pojawiają się zniekształcenia (piec wysokiej jakości).

Dokładnie 2X60 rms wzmak na 2x50 głośniki.

I już jest "za późno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zle myslałes. BO Gain to nie pokretło volume. Jak odkrecis gain do puki glosniki nie bedą mialy dosc to moze byc juz za pozno. Z tym jakies ok. 70% glosnosci to w 1-szym rzucie mozna zastosowac ale tak naprawde to gain sie powinno ustawić do poziomu wyjsc RCA z radia z pewnym dozą tolerancji tak zeby zgrac przod z subem na przykład. Bo przy takim rozumowaniu i takim ustawieniu gaina na przodzie i subie moze sie okazac ze jedno zagłusza drugie i wogle sie nie zgrywa z reszta.

 

Jedno wyklucza drugie.

 

ale co co wyklucza bo nie łapie :D mnie to majonez jak kto sobie cos ustawia. Nie moj sprzet nie moja kasa. Głosniki wytrzymaja ok, jego szczescie, nie wytrzymaja jest w plecy. Gorzej jak wejdzie mu ktos do auta z aspiracjami SPL'owymi i bedzie chciał sprawdzić jak sprzet daje czadu i rozkreci radio na maxa.

 

Takze nie ma to tak naprawde znaczenia ile W RMS ma wzmacniacz (moze i 2-krotnie przewyzszac RMS glosników), kwestią jest odpowiednia ustawienie gain'a i rozsadne słuchanie.

 

Miałem kiedys US AMpsa XT1600.2 (niby 200W na kanał przy 4 Ohmach) napedzał przez jakis czas zestaw Hertz HSK (bo akurat sprzedałem troche słabszego brata XT800.2 - 100W na kanał przy 4Ohmach), nie musze chyba tłumaczyc ze na XT1600.2 było duzo lepiej. Ale nie napierd****** jak kretyn w "gałke" a kontrola i dzwiek byl zdecydowanie lepszy niz na XT800.2

 

Ustawienia, ustawienia i ustawienia to jest najwazniejsze i rozsadek.

 

Bo jak wsiadam do czyjegos auta i w ustawieniach widze

 

Bass- +6

mid - +2

treble - +5

 

loudness - ON

 

kable zasilajace 15-20mm^2 i gain z dupy ustawiony a czasami i jeszcze jakies podbicie bassów na wzmaku ustawione no to ręce przy samej dupie opadaja. To co bys w takim przypadku nie podłaczył to zajeździsz w moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze nie robic OT to nie jest temat o katowaniu głośników. Jezeli chcecie mozecie sobie załozyc oddzielny temat a tak zaśmiecacie tylko moj nic nie wnosząc ciekawego. Jezeli macie cos ciekawego do napisania na moj temat to bardzo bede wdzieczny a jezli nie załóżcie sobie oddzielny temat i tam sobie dyskutujcie. PROPONUJE ZAKOŃCZYĆ OT.

 

Wracając do tematu, moze ma ktos jeszce jakies propozycje odnosnie głośnikow lub wzmacniacza.

Jak narazie chyba sie zdecyduje na PPi 1000.4. (chyba ze ktos ma jakies inne zdanie na jego temat)

Nad MOREL Dotech Ovation 6 sie zastanawiam ale jednak troche za drogo jak dla mnie. Moze cos pomiedzy Dego Po-650 a nimi zaproponujecie ?

 

Kolega Sanders156 poleca Hertz HSK 165.4

co Wy na ten sprzet w porownaniu z Dego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz OT (chodź wydaje mi się że w pewnych momentach pożytecznego, ale OT), padło parę propozycji i nawet od użytkowników dcx tysiączki, jednak i tak nic nie zastąpi odsłuchów.Dorzucę jeszcze focal V2S - przynajmniej jak były dostępne - teraz pewnie następca, w moich odsłuchach wygrały z r6a,morel,dotech mkII - dynamika,detaliczność,"powietrze", fajna średnica - składowe - junior,9855.Jak dostały z mcintosha mc427 2x100 rms - dużo więcej basu i kontroli, aż byłem w szoku, że tak potrafiły zagrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PPI DCX1000.4 i nie zamierzam go zamieniać na nic innego na razie. Mialem wrzucone u siebie pod tym akurat piecem kilka zestawow

były Hertz'e HSK, PHD MF, i aktualnie to co mam w podpisie.

 

Generalnie HSK grały fajnie ale niestety mialem wtedy jeszcze alpine 7894r no i było ostro na gorze (nawet mimo wymiany kondensatora w torze tweetera)

Bardzo miło wspominam woofery z zestawu PHD MF. Bas tak miekko i nisko schodził ze poezja (zreszta wystarczy spojrzec na specyfikacje zestawu), mnie oczarowały naprawde te glosniki, w porownaniu do twardo grajacych Hertz'ow ta seria PHD to dokladnie 180* i mi sie to bardzo podobało także ze swojej strony moge polecic jeszcze wlasnie ten zestaw PHD MF 6.2 KIT - http://sklep.gae.pl/phd-mf-62-kit-p-823.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poza OT było duzo cennych rad za ktore dziekuje.

W glosnikach Dego PO jest problem z ostrą górą, potęguje to jednostka sterujaca Alpine która ma ostrą górę. Moze sprawę załatwiłaby jednostka sterujaca Pioneer DEH-P88RS

 

lub PIONEER DEH-P77MP tylko ze ten ostatni chyba niema korekcji czasu :hyhy: Co Wy na to ?

 

Nastepca tego Focala to Focal 165 VB ?? nic innego nie znalazłem z Focal.

 

[ Dodano: 2009-11-12, 23:26 ]

Znalazłem na forum duuzo informacji na temat Hertz HSK ale nie wiem o ktorych jest tam mowa czy oo tych starszych czy nowszych ?? bo te 165.4 podobno niedawno weszły do sprzedarzy ?? mogłby sie ktos o nich wypowiedziec ??

Jak one zagrają w porownaniu z Dego PO-650 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie najpierw wzmacniacz tego PPi polecam i to bardzo. Z głośnikami można zawsze pokombinować moim zdaniem najlepszym wyborem było by szukać głośników ze stajni morela. Grają spokojnie i zrównoważono mówię o tym powyżej Dotech Ovation 6. Używkę czasem można dostać na allegro w rozsądnej kasie. Jeszcze co do PPi to jeden z lepszych jakie słuchałem z biegiem czasu stwierdzam że jest on bardzo wrażliwy na resztę podzespołów. Co jest wadą i zaletą. Uwierz mi on potrafi zagrać bardzo zacnie tylko trzeba go dopieścić doborem reszty sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, masz bana za pisanie głupot :rotfl:
:hyhy:

 

Najlepiej gdyby autor tematu wybrał się na spot i posłuchał sobie różnych systemów, wyrobiłby sobie jakieś zdanie i wiedziałby czego szukać, bo ciekawych propozycji masa, od PHD, hertz'ów, dego, brzoskwinek itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mi sie wydaje, najlepiej odsłuchac kilka zestawow i bede mniej wiecej wiedział w co celować. Tematem niestety zainteresowałem sie dośc niedawno i ostatnie spoty mnie ominęły. Jestem z centrum Polski i w sumie mam calkiem nie daleko do Łodzi, Wa-wy, czy Torunia. Wiadomo tez ze kazdy sprzet zagra inaczej pod innym wzmakiem, w innych drzwiach, pod inna jednostka sterującą, ale jakis ogolny poglad bede miał. Bardzo pomocne są też Wasze opinie, wiem na ktore głośniki warto zwrocic uwage a ktore omijać. Dziekuje i czekam na wiecej :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze sandały na zimę :hyhy:

pablo155, masz bana za pisanie głupot :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-11-14, 17:51 ]

FUBU, spokojnie chłopaki się dopiero rozkręcają :D

 

Ja wiem że masz futro na kierownicy, kompakty na lusterku, i płomienie na masce..

 

 

nie przgap dziś dobranocki bo jest Twoja ulubiona bajeczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...