Skocz do zawartości

Które z tych głosnikow beda najlepiej brzmiały ?


zzxcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to aby grały czysto, detalicznie z dobrym basem ale tez wyraznymi tonami wysokimi, zeby grały czysto nawet gdy sie mocno rozgłosi. Będą zasilane wzmacniaczem okolo 100W RMS przy 4 OHM. Dobrze by bylo gdymy sie tez nie rozleciały jak mozniej rozgłosze.

co lepiej wybrac

morel tempo 6 MOREL

czy JBL power JBL POWER

czy DLS R6A DLS R6A

czy Hertz HSK 165.4 Hertz HSK 165.4

czy moze cos innego w podobnej cenie a moze watro dołozyc pare zł i cos troche drozszego wrzucic ?

Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znam samochody gdzie je pozabijało 80W, poza tym zwrotka w Tempo to nieporozumienie.

 

To tez moglbys rozwinac :zly: Bo sam sie nad nimi zastanawiam w sumie razem z Rainbow SAX. Wzmak bedzie ESX V200.2 2x75W RMS dla przodu i szukam czegos w okolicach 500-600zl na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu, 70 dobrych wat to optimum, takie jest moje zdanie, a co do zwrotki to gówniane elementy a na tweeter jest 6dB :zly:. Ogólnie jak dla mnie to Tempo gra poprawnie bo to chyba najlepsze określenie, zresztą to tania liga i nie ma od tego co cudów oczekiwać, ot co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem Dego Po-650 właśnie pod tym PPi który nadal zostaje u mnie. Co mogę powiedzieć o Dego hmm bardzo dobra średnica, wyrazista góra w niektórych aplikacjach aż denerwująca. Jeżeli chodzi o kick bass to lepiej wypadają dlsy R6A z tym że u nich nie ma średnicy jak dla mnie. Głośniki na pewno godne polecenia. W dodatku moim osobistym zdaniem jedne z najlepszych w tej półce cenowej. PPi - chłodny, mocny, dynamiczny. Widać że amerykaniec. Połączenie Dego z PPi hmmm fajne jak by nie ta góra - dla mnie za ostro no ale i jednostka główna do ciepłych nie należała. Myślę że Clarion jakiś by załagodził sprawę. Ogólnie zestaw mogę polecić. Ostrzegam tylko przed górą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomocne opinie. Czyli jak ktos chce miec dynamiczny bass i dobrą górę to powinien wybrac raczej DLS R6A niz Dego ?? A czy ktos miał zestaw dls z PP DCX 1000.4 ?? Ładnie to zagra ? Moze tą średnice daloby sie uzupełnic jakimis tylnymi głośnikami ?? bo w przyszłości tez takie zamiaruje kupic ? A jak z detalicznoscią, jakością dzwieku tego wzmacniacza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a na tweeter jest 6dB
Co w tym złego?

Bo tak jest, nie jest to system do napierania, widziałem porozklejane i popuchnięte cewki, na słabszych wzmakach chodzą do dziś ot co. wiesz, na szafie też masz 6000 obrotów i jeździsz ciągle tyle?

a ja nie mówię że to coś złego, mówię że komponenty do wymiany, a to żę jest 6dB to informacja tylko bo większość ludzi domyślnie przyjmuje 12 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomocne opinie. Czyli jak ktos chce miec dynamiczny bass i dobrą górę to powinien wybrac raczej DLS R6A niz Dego ?? A czy ktos miał zestaw dls z PP DCX 1000.4 ?? Ładnie to zagra ? Moze tą średnice daloby sie uzupełnic jakimis tylnymi głośnikami ?? bo w przyszłości tez takie zamiaruje kupic ? A jak z detalicznoscią, jakością dzwieku tego wzmacniacza ??

 

Oj źle mnie chyba zrozumiałeś to że góra jest ostra w dego to i tak jest o niebo lepsza niż w r6a. Najniższe rejestry uzupełnia sub więc jeżeli ma być sub to tylko i wyłącznie Dego z tego zestawienia. Co do moreli to powiem tyle grają ok ale to niska liga morela, więc w zestawieniu z Dego to Dego będzie lepszy.

Co do jakości tego PPi to według mnie nie ma mu co zarzucić. Jest naprawdę detaliczny. Niektórym nie podoba się ze jest chłodny akurat taki chłód mi odpowiada. Ciężko porównywać same wzmacniacze bo to chodzi raczej o zestawienie sprzętu w jakim ma on grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szafie też masz 6000 obrotów i jeździsz ciągle tyle?
na budziku mam 16000 i zmieniam biegi dopiero gdy zapali się lampka(u mnie ustawiona na 14500) ale co to ma do rzeczy?

Upalone głośniki zdążają się też zasilane z samego radia.Nie wiem skąd wziąłeś te 100w i tempo.U mnie woziłem je pod piecem 2x250rms i nie narzekały.teraz mam R6(80w) pod tym samym piecem i też nic im nie jest wręcz przeciwnie zaczęły grać tak jak mi się podoba.

mówię że komponenty do wymiany

Tu chyba nie trzeba znawcy żeby to stwierdzić

a to żę jest 6dB to informacja tylko bo większość ludzi domyślnie przyjmuje 12 dB.

ale producent tego nie kryje a i nie trzeba fachowca żeby rozwikłać ten niezwykle prosty schemat.

Bo nie wierze w te 120W bo znam samochody gdzie je pozabijało 80W,

Tylko trochę minąłeś się z prawda bo to nie waty zabiły głośnik a DEBIL który je użytkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę minąłeś się z prawda bo to nie waty zabiły głośnik a DEBIL który je użytkował.

 

Z tym sie zgodze nigdy sie nie spotkalem zeby przy normalnym graniu jakies glosniki padly o tak nie wielkiego procentowo nadmiaru mocy u mnie 100watowe Hertze graja pod axtonem w dwuch mostkach pewnie po okolo 150wat ( teoretycznie 200wat ) i nic im nie szkodzi a nikt mi nie powie ze hertz space wygladaja na solidne http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

A tak od siebie polece Hertz HSK bo w tym budzecie to przynajmniej moj faworyt a gdyby seryjne tweetery wymienic na tweetery hertz space 1 co zreszta obsluchalem staja sie w budzetowym swiecie rewelacyjne oczywiscie pod warunkiem ze reszta systemu stoi na tym samym poziomie ciekawy tylko jestem jak by zagraly na dlubnietych zwrotkach bo u mnie zagraly pod zwrotka od nich z kompletu i od space tweeter zagral lepiej pod zwrotka od space ale i w niej mozna by troche ulepszen wprowadzic :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, czegoś się przyczepił co? ja tylko wyrażam swoje zdanie, jednemu się podoba innemu nie, ty mnie atakujesz choćby z podpisem audio experts, masz inne zdanie ok, ale może nieco łagodniejsze wypowiedzi co. Jeśli dyskutujemy to dyskutujmy ale normalnie, a skoro masz 16000 to po co zmieniasz biegi, jedź cały czas na 16000 - zobaczymy jak długo pojeździsz i tyle.

U Ciebie grały pod 250 W i bajka że grały przeżyły i tyle, jak już mówiłem - napisałem tylko swoją styczność z tymi produktami i tyle. nie napisałem że to jest SYF więc wyluzuj chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, czegoś się przyczepił co?

Tomek nie przyczepiłem się.Nie traktuje tego osobiście ani nic do Ciebie nie mam,wręcz przeciwnie nawet Cię lubię.

ty mnie atakujesz choćby z podpisem audio experts,

źle to rozumujesz.Nie atakuję Cie po prostu dbam o poziom tego forum-dużo ludzi je czyta!Tak samo reaguje jak przeczytam coś niepokojącego w poście od innego użytkownika.

wyluzuj chłopie.

...pełen luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, ja wiem ze wy dysponujecie wiedza i uchem o jakich ja moge pomarzyc :D Pytam sie tak szczerze co byscie polecili dla zwyklego smiertelnika do 600 zl z uwzglednieniem ze moze w przyszlosci sie powymienia komponenty na zwrotce? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to właściwie znaczy ze wzmacniacz jest chłodny ?? Mocno akcentuje wysokie tony ?? a moze lepiej narazie kupic jakis lepszy wzmacniacz 2 kanałowy a potem przy zakupie np subwoofera dokupic jakis monoblok ?

Spotkałem sie z wieloma opiniami ze w Dego po-650 wada jest ta bardzo ostra góra i słaby kick bass ?? moze ktos sie jeszcze w tym temacie wypowiedziec ??

Narazie skłaniam sie ku takiemu zestawowi : PPi 1000.4 + Dego PO-650 czy moglby mi ktos doradzic cos lepszego ? moze byc troszke drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak kilka opcji:

- Genesis dual mono + dego po-650

- Audison coś z serii vrx plus dego po-650

- PPi plus Morel Dotech Ovation 6 jeżeli może być troszkę drożej.

Co bym wybrał - nie wiem to zależy jeszcze z czym to będzie jeszcze grać.

DLS R6A jak dla mnie to tylko woofer i tylko to 3 way się nadaje. Ogólnie te głośniki mi się nie podobają.

Jeżeli chodzi o najlepsze połączenie to Dego plus Audison. Poza tym można podłubać w wzrotce od Dego też da to jakiś rezultat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem r6a i ms6a i hsk, i dla mnie te 3 systemy potrzebują prądu i to sporo żeby woofery pokazały na co je stać, dcx-1000.4 to dobra propozycja - mocy nie zabraknie, a rms dobre więc tu bym się nie martwił - co do tweetów - można by pomyśleć nad radyjkiem typu clarion - może starsze linie? Nie wiem co kolega lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...