Skocz do zawartości

Które z tych głosnikow beda najlepiej brzmiały ?


zzxcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FUBU, HSK jak ma być na standardowych zwrotach http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Fajnie grający woofer (Trzeba dobrze go zasilić jak kolega napisał wyżej) z dobrym tweeterem który nie kułe, nie sypie piaskiem i jest szczegółowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na szafie też masz 6000 obrotów i jeździsz ciągle tyle?
na budziku mam 16000 i zmieniam biegi dopiero gdy zapali się lampka(u mnie ustawiona na 14500) ale co to ma do rzeczy?

Upalone głośniki zdążają się też zasilane z samego radia.Nie wiem skąd wziąłeś te 100w i tempo.U mnie woziłem je pod piecem 2x250rms i nie narzekały.teraz mam R6(80w) pod tym samym piecem i też nic im nie jest wręcz przeciwnie zaczęły grać tak jak mi się podoba.

mówię że komponenty do wymiany

Tu chyba nie trzeba znawcy żeby to stwierdzić

a to żę jest 6dB to informacja tylko bo większość ludzi domyślnie przyjmuje 12 dB.

ale producent tego nie kryje a i nie trzeba fachowca żeby rozwikłać ten niezwykle prosty schemat.

Bo nie wierze w te 120W bo znam samochody gdzie je pozabijało 80W,

Tylko trochę minąłeś się z prawda bo to nie waty zabiły głośnik a DEBIL który je użytkował.

 

To jest śmieszne głosnik ma mocy ciagłej 35 w , a to że wytrzymuje 80W RMS NIE OZNACZA ŻE MOŻE PRACOWAĆ W TAKIEJ MOCY DŁUGO,

JA MA 9000 NA BLACIE A ZMIENIAM BIEGI PRZY 2500 BO MAM DUŻY MOMENT OBROTOWY, ALE CO Z TEGO

 

POD 250 RMS HA HA HA , TO PEWNIE GAIN NA MINIMUM I ZNIEKSZTAŁCENIA Z RADIA NAPIERAJĄ

HA HA HA DOBREEE ...:D)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POD 250 RMS HA HA HA , TO PEWNIE GAIN NA MINIMUM I ZNIEKSZTAŁCENIA Z RADIA NAPIERAJĄ

HA HA HA DOBREEE ...:D)))

Jakoś zniekształceń nie usłyszałem, a dopiero pod takim piecem r6a się rozegrały.

 

To jest śmieszne głosnik ma mocy ciagłej 35 w , a to że wytrzymuje 80W RMS NIE OZNACZA ŻE MOŻE PRACOWAĆ W TAKIEJ MOCY DŁUGO,

A na jakiej podstawie twierdzisz, że głośnik ma ciągłej 35W? Skoro producent podaje 80W wg normy RMS, to tyle ten głośnik ma. Znamionowa jaką znamy z tonsila, pewnie będzie trochę niższa(pewnie koło 60W) z racji bardziej rygorystycznego testu(z tego co pamiętam to 100h szumu albo sinus'u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy wzmaka to tak jakby mieć, jak powyżej 16 000 na blacie . a zmieniac biegi

przy 7 000 jaki sens i logika , jeżeli mowa o dynamicznym paśmie a moment obrotowy przy 12 000 sie czai , to przy 250 rms

gdzie jest punkt G http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

 

 

A Tonsil takie kozackie głosniki robił że w jego fabryce teraz sie myszy pierd....

 

Witam Cie Dan , ponownie

 

może cos na temat pazystych harmonicznych THD drigiego i 3 rzedu sie wypowiesz :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POD 250 RMS HA HA HA , TO PEWNIE GAIN NA MINIMUM I ZNIEKSZTAŁCENIA Z RADIA NAPIERAJĄ

HA HA HA DOBREEE ...http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif)))

 

Ja też pompuję 250W z 3545 w zestawik HSK165, gain ma maxa a zniekształceń nie ma :D

 

To może jakieś studio odsłuchowa i w warunkach lab. pomierzymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cos na temat pazystych harmonicznych THD drigiego i 3 rzedu sie wypowiesz http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif:D
:D:wstyd:

 

 

Jak pisał dan124, też czekam na udowodnienie Twojej wcześniejszej tezy, bo później zrobiłeś zamieszanie i temat umilkł.

 

[ Dodano: 2009-11-12, 11:51 ]

To może jakieś studio odsłuchowa i w warunkach lab. pomierzymy :D
Nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów coś proponujesz

 

i będzie jak z tymi matami

 

ogon pod siebie i :D

 

A jaki jesteś doświadczony wow

 

skoro ty nie masz takich możliwości

 

to absolutnie nikt inny nie może

 

tak zrobić i tym bardziej nie może się to sprawdzić !

 

Ignorant z ciebie, do tego mocno zblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ogona , ja mam tylko z przodu.

 

 

 

ale co z matami ,

 

że grubsze alu lepiej tłumi niskie rezonanse od cienkiego alu??

że butyl 100% jest lepszy od miesznki z asfaltem ? ? czy twierdzisz że nie ? :D

 

jezeli masz taką mozliwość porozmawiania z jakims Doc.Dr.Hab. na ten temat i może będzie miał więcej czasu żeby to wyjasnić,

nie jestem wykładowcą jedynie staram się wtłoczyc jakąś wiedze ale ta blokada to w inna strone widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że butyl 100% jest lepszy od miesznki z asfaltem ? ? czy twierdzisz że nie ?

A stwierdzenie(jakże pewne), że w stp jest asfalt? :D

 

Co do mocy wzmaka to tak jakby mieć, jak powyżej 16 000 na blacie . a zmieniac biegi

przy 7 000 jaki sens i logika , jeżeli mowa o dynamicznym paśmie a moment obrotowy przy 12 000 sie czai , to przy 250 rms

gdzie jest punkt G

Moja vega ma 400W RMS, zasilam ją 900W RMS z hifonics zeus VIII i głośnikowi nic nie jest, a gra to znacznie lepiej niż na słabszym wzmaku.

Zapominasz o czymś takim jak zapas prądu, a porównywanie to do silnika jest bezsensowne. Wzmak 250W skręcony na minimum będzie mieć znacznie większy zapas prądu przy mocniejszych fragmentach niż wzmak 80W, a co za tym idzie, lepiej będzie trzymać za mordę głośnik. I to słychać i pod zapco u raadka i w przypadku 3545 od kuuudłatego.

 

 

 

 

 

Jedna prośba, skoro nie miałeś czegoś w łapach i nie sprawdziłeś praktycznie to nie chrzań, bo kolejne mity się przez to tworzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiórczą masz pamięć :D

 

" pablo155 napisał/a:

jest to nieprawda że stp są bez sfaltu jak ktos bardzo chce mogę udowodnić "

 

raczej o to chodziło

 

i nie odwracaj uwagi od swoich baboli :D

 

Ja mam teraz dociekać ??

 

przecież to ty tak stawiałeś że to udowodnisz :wstyd:

 

A co do wiedzy to tłocz tłocz może kiedyś

 

coś do ciebie dotrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje literature HarmanKardona, że punkt pracy nie może być ani za nisko ani za wysoko,

 

zamontuj tak granie jakiemus łebkowi i zobaczysz jak szybko przyjedzie z powrotem ze spalonymi głosnikami,

a tak dla siebie to można i 500rms , ale myslałem że mowa jest o praktyce a nie o pykaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje literature HarmanKardona, że punkt pracy nie może być ani za nisko ani za wysoko,

No tak, argumenty się skończyły to zasłaniasz się literaturą.

 

A skąd ta pewność, że zapco studio 500 u raadka i 3545 u kudłatego pracują niewłaściwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan możesz być bardzo pewny tego że w stp jest asfalt i jeżeli bardzo prosisz to bankowo to przedstawie,

proszę tylko o troszke czasu , ok wstzymajmy się troszke.ok?

 

[ Dodano: 2009-11-12, 12:26 ]

proponuje literature HarmanKardona, że punkt pracy nie może być ani za nisko ani za wysoko,

No tak, argumenty się skończyły to zasłaniasz się literaturą.

 

A skąd ta pewność, że zapco studio 500 u raadka i 3545 u kudłatego pracują niewłaściwie?

 

 

nie powiedziałem że niewłaściwie , interesuje mnie co montowac dla klientów żeby sie nie piepszyło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje gdy dasz połowę głośności na odtwarzaczu?

Czuć, że fotel drży? :D

 

Nie ma to jak fachowa wypowiedź :D

 

Pytałem poważnie, do tej pory myślałem że gain odkręca się do puki głośniki nie mają dość, ale najpierw po ustawieniu głośności na ok. 70% na jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto miał kiedyś R6 wie że 80 wacików które podaje producent to mało,ja pakowałem dłuuuugo 150wacików i wrażenia nie robiło na nich,przy 250watach z 3545 miały bardzo dobrą kontrole przy dużych głośnościach i nic złego sie nie działo i grały bardziej niż prawidłowo.Podejrzewam,nawet pewny jestem że R6 prędzej byś zajechał 80w niż tymi 250.

I proponuje nie odwracać uwagi na STP tylko udowodnić ze my wszyscy jesteśmy w błędzie w temacie głośników i wzmacniaczy pod nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne już i tak tyle czasu mineło :D

 

Tylko od razu zrób opracowanie

 

że gms nie ma.

 

Jaka będzie podstawa do weryfikacji

 

twoich odpowiedzi ?

 

 

 

to może jakis zakład o kwote ,że w gms jest czysty butyl jak dynamat i stinger

A co, bez zakładu o kasę, to już udowadniać swoich teorii nie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...