Skocz do zawartości

Opel Vectra B by FUBU - Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam testowałem dość długo cały system pod samą VR 203 (2x40W). Tak dla ciekawości co by błędnych wniosków nie wyciągać.

Dopiero ja zapiałem VR 209 to odczułem że woofer zyskał na sprężystości i zaczął potrafić wychwytywać "smaczki" z dolnego rejestru pasma.

 

Ta dla ciekawości dopiero po pewnym czasie powinieneś usłyszeć to co potrafi woofer z HSK ;)

on musi nabrać mocy urzędowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaferowany tym co napisałes dzis podlaczylem sobie dół pod mojego giena ( podobnych mocy) i jednak u mnie juz byl duzy krok wstecz... Wyraznioe czuc duzo bardziej miekkie granie Gienka, Tak to jest jak skaczesz z 250w na 30w na kanał... Mój zestaw nie jest tak uniwersalny jak HSK no ale mimo wszystko jeszcze do niedawna by mnie satysfakcjonowalo takie granie woofera, gwarantuje że nie jednego też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dla ciekawości dopiero po pewnym czasie powinieneś usłyszeć to co potrafi woofer z HSK ;)

on musi nabrać mocy urzędowej :)

 

Ja kupilem uzywki wiec wygrzane juz byly :wink:

 

Zaaferowany tym co napisałes dzis podlaczylem sobie dół pod mojego giena ( podobnych mocy) i jednak u mnie juz byl duzy krok wstecz... Wyraznioe czuc duzo bardziej miekkie granie Gienka, Tak to jest jak skaczesz z 250w na 30w na kanał... Mój zestaw nie jest tak uniwersalny jak HSK no ale mimo wszystko jeszcze do niedawna by mnie satysfakcjonowalo takie granie woofera, gwarantuje że nie jednego też...

 

 

Ja tez nie mowie ze mnie satysfakcjonuje do konca takie granie bo jednak wiecej mocy na pewno im nie zaszkodzi, jednakze chodzilo mi o sam fakt tego jak ZDROWE waty potrafia sobie w miare poradzic nawet z wymagajacymi wooferami :) (no dobra moze tym malenstwom stanec'a by nie podolaly no ale :P )

 

I fakt Genesis zmiekcza kick :) chociaz gdybym nie mial porownania to by mnie to i tak zadawalalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dzisiaj doszla paczuszka ze Ślunska :hyhy:

 

Rockford Fosgate Punch 800.2 :)

 

Prawdopodobnie pod przyszlego suba ale jak sie ogarne to pewno i pod wooferkami HSK go obadam bo moze byc ciekawie :)

 

Jakis czas temu na testy dotarl Becker Traffic Pro ale jeszcze nie mialem czasu go podlaczyc :P musi wszystko mocy urzedowej nabrac, ale zasadniczo wszystko jest na dobrej drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze mialem dzisiejszego dnia wene to zrobilem w koncu cos co na mnie czekalo a z dobre pol roku :P

 

Zrobilem zwrotki pod bi-amp dla moich HSK :) Na razie ciecia zostaly takie same jak w oryginalnej zwrotce ale nowe zwrotki sa na komponentach Mundorfa i Jantzena :)

 

Wszystkie razem:

 

http://img849.imageshack.us/img849/2378/img20110322205824.th.jpg

 

Pod tweeter:

 

http://img827.imageshack.us/img827/4346/img20110322205856.th.jpg

 

Pod woofer:

 

http://img860.imageshack.us/img860/3172/img20110322205920.th.jpg

 

Pod woofer od spodu :P

 

http://img862.imageshack.us/img862/3465/img20110322205944.th.jpg

 

Pod tweeter od spodu :P

 

http://img155.imageshack.us/img155/5428/img20110322210014.th.jpg

 

 

Zdaje sobie sprawe ze super piekne to one nie sa ale robilem to sam i pierwszy raz w zyciu takze jestem zadowolony z efektow :) Teraz tylko czekam na wene zeby odpalic bi-amp, moze do konca kwietnia sie uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No juz troche odsluchow wiec moge conieco powiedziec.

 

 

Niestety Becker nie trafil na jednostke glowna na zbyt dlugo ze wzgledu na problemy z przyjmowaniem i oddawaniem plytek :(

 

Odsluchy na Alpine CDE sa obarczone pewnym marginesem bledu jakoby "z urzedu" biorac pod uwage to do ktorej serii moje radio nalezy ale juz na nim dalo sie uslyszec roznice.

 

Gora zrobila sie wyrazista, owszem radio ostrzy ale nie az tak uporczywie jak to sie dzialo gdy byla seryjna zwrotka i tylko jeden wzmak. Na pewno zmiana na plus, lepsze komponenty zwrotnicy plus Gienek B40 sluza HT25 :) Slychac wiecej szczegolow, jest "jasniej" i "zywiej" :) No i szeroko sie zrobilo :D

 

Dol. 150W na kanal sluzy wofferka HSK, donosnie pompuja. Ale musze sie zgodzic z opiniami kilku osob, Alpine 3544 wali basem i nic pozatym, teraz kiedy napedza tylko woofery jest to slychac. Jak bede mial okazje posluchac na lepszym radiu to moze sie nieco poprawi.

 

Co do srednicy to musze jeszcze z tym troche pojezdzic i wsluchac sie w temat, po 1 dni na razie rzucilo mi sie tylko to co wyzej opisalem.

 

Generalnie idzie w dobra strone :)

 

 

A teraz pytanie taktyczne dla tych bardziej obytych z robieniem slupkow :D

 

W jaki sposob mocujecie szmate do slupka tak zeby byla ladnie naciagnieta i nie przesuwala sie podczas nakladania zywicy?macie jakies dobre patenty? Mialem sie dzisiaj za nie zabrac ale wlansie brak pomyslu na to plus jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia mnie nieco wstrzymaly ale jutro bym chcial sie za to zabrac. Tylko sie zastanawiam przy okazji czy nie mam przypadkiem przeterminowanej zywicy i czy nie czeka mnie wycieczka do castoramy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine 3544 wali basem i nic pozatym

 

już dawno o tym mówiłem :P

 

W jaki sposob mocujecie szmate do slupka tak zeby byla ladnie naciagnieta i nie przesuwala sie podczas nakladania zywicy?macie jakies dobre patenty? Mialem sie dzisiaj za nie zabrac ale wlansie brak pomyslu na to plus jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia mnie nieco wstrzymaly ale jutro bym chcial sie za to zabrac. Tylko sie zastanawiam przy okazji czy nie mam przypadkiem przeterminowanej zywicy i czy nie czeka mnie wycieczka do castoramy

 

ja robię dziurę w szmacie od spodu, naciągam ją solidnie i albo związuje od dołu, albo przeciągam przez otwory drut i tak się trzyma. Potem jak wyschnie front, kleję dół lub go obcinam - zależy od słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosujesz rajstopę to trzyma się wstępnie na słupexie , podobnie jak rajstopy samonośki :)

Najpierw żywicowałem miejsca przylegania rajstopy do słupexa , czyli końcówki , co zapewniało wtępne trzymanie , następnie środek - gniazdo głośnika - środkowe miejsce przylegania. A na końcu reszta , tylko bardzo delikatnie , bo to wstępne pożywicowanie nie trzyma jakoś super. Że chyba zrobisz to na 2 razy , czyli fastryga na końcach i na środku , i za godzinę reszta.

 

pierwszy raz w zyciu takze jestem zadowolony z efektow

W tym wieku pierwszy raz.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dawno o tym mówiłem :P

 

kilkoro was bylo :P zasadniczo jeszcze jest Rockford 800.2 ale nie mam na niego w obecnej wersji "zabudowy" miejsca :P Plus nie wiadomo czy 200W na kanal to by juz nie bylo za duzo dla HSK :P ale to kolo wakacji sie dowiemy pewno :hyhy:

 

W tym wieku pierwszy raz.....?

 

Zycie :D

 

 

No to zasadniczo juz jakis wstepny pomysl mam, recepturka pewno zalape szmate i jakos to pojdzie :wink: To ide kroic slupki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kiedy powrócisz do zasilenia przodu jednym wzmaku i rezygnacja z Bi :hyhy:

 

A po co mam sie cofac w rozwoju? Nie przewiduje zeby kiedykolwiek u mnie zawitalo Zapco 500 czy jaki inny mocny Gienek (z reszta Gienek na dole mi nie podchodzi :P )

 

 

200wacików na stronę to dla HSK rozgrzewka :cwaniak:

 

Nie mam miejsca na tego rockforda, na razie niech bedzie jak jest, blizej wakacji sie pomysli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie do końca ;)

 

Zakladam ze nigdy nie bedzie mnie stac na wzmaka ktory bedzie mi sam caly przod ciagnac :P Albo nie tyle nie bedzie stac co mimo wszystko nie bede mial serca wydac na niego tyle kasy :P

 

ale na pikniku przy dobrej piance znowu posłuchamy autka

 

a to jest jak najbardziej pewne :) tylko jakies sensowne radio by sie do tego czasu przydalo :(

 

Zeby nie bylo ze sie nic nie dzieje :)

 

Slupki wlasnie schna, jednak dostep do balkonu na 10 pietrze to fajna sprawa :P

 

 

http://img844.imageshack.us/img844/5350/img20110428165738.th.jpghttp://img827.imageshack.us/img827/1652/img20110428165720.th.jpg

 

 

Tak wiem ze brzydko i nie rowno ale lepiej mi sie nie udalo :( pozatym i tak pojdzie na to szpachla wiec sie to jakos ladnie ogarnie mysle :) Teraz tylko zeby to ladnie wyschlo, w sumie dalem utwardzacza na oko no ale :P I niestety zywica poliestrowa a nie epoksydowa bo w castoramie mieli epoksyd tylko w 2 litrowych puszkach a nie mialem czasu jezdzic po miescie szukac gdzie indziej...

 

No udalo sie trafic z utwardzaczem :D slupki wyschly juz w miare, sa sztywne. Do jutra je zostawilem na balkonie nie zaszkodzi im mysle :) A jutro szpachla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...