Skocz do zawartości

Opel Vectra B by FUBU - Rockowa Vectra


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No przeca ten piec miał... wytłuc tyle co u dzikiego tomka :rotfl: z tą skrzynią co za fotel robiła. A z dwoma 165 mm się ..."przesebringował" :kwasny: .

hehepack to jest prawdziwy urok pikników , sobie tak powiem, stałem trochę w miejscu z tym moim grajdołstwem teraz mam spoko plana, wygospodaruję czas i podopinam wszystko.

 

A Ty przekonałeś się co te stare dziadki (zap) budują.

Tak sobie teraz skojarzyłem szkoda, że jakoś tak krótko przed piknikiem sprzedał mi się ten Memphis, mogłoby dojść do kolejnej rewolucji w poglądach hi hi...za 160 złociszy poszedł.

Zeby bylo na temat FUBU daj cynk i wyślę je do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kurde takie same mam dystanse więc podejrzewam że u mnie tak samo głośnik będzie na wierzchu :wink: teraz i tak jeżdżę bez kiczowato trochę wygląda ale to już niestety jest vectra... będziesz coś kombinował jakiś panel czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woofery wystaja jakies 10mm przed tapicerke i tak sobie wykombinowalem ze:

- dokladam dystans 10mm2 zeby wystawaly jeszcze bardziej ,

- biore orginalna maskownice vectry i wycinam caly srodek zostawiam tylko ramke

- montuje na drzwi taka jak bylo ( ale teraz jest dziura w srodku wiec nie ma problemu zeby to zamontowac :) )

- patryczkami przyklejam ten dystans 10mm do ramki maskownicy

- sciagam i nakladam material i daje zywice i szpachle i wygladzam i maluje na czarny mat ( bo mam w takim kolorze trojkaty )

- przykrecam do dystansu ktory jest przymocowany do drzwi - gotowe ;)

 

Zalety tego rozwiazania sa moim zdaniem takie ze nie ma problemu zeby stworzyc tak nie regularny ksztalt jak to wglebienie w tapicerce na maskownice , poprostu mamy gotowy ksztaly ktory juz obrabiamy w sposob tak latwy jak slupki i trojkaty, a nie musi byc super solidne bo glosnik i tak jest przymocowany do drzwi a to jest tylko maskownica z zywicy w idealnym ksztalcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry tweeter mimo ze nie sluchalem twojego systemu to chyba faktycznie dwa czynniki , przedewszystkim radio i pobocznie wzmak , ktory latwo uspokoic sercem systemu ale nie takim jak twoje ;) , sprawdz takie dziwne ustawienie tweetero:

Lewy - pod katem 80 stopni do szyby przedniej ( wzdluz lewych drzwi )

Prawy - w zaglowek pasazera

 

 

Wiem ze dziwnie ale tak mi w viki te tweetery dopiero przy[padly do gustu , oczywiscie jest to moj gust ale posluchac nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez dlatego przegladam czy nie ma zadnych ciekawych radyjek (Raadek mi na pikniku za clarionem radzil sie rozejrzec, jakies inne radia moga jeszcze uspokoic mi gore?) natomiast co do ustawienia tweeterow to wczoraj troche posiedzialem i jak na razie mi odpowiada takie ukierunkowanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proponuje ;) A co do radyjek to Raadek ma racje choc nie zawsze trzeba tweeter mocno uspokajac czasami wystarczy ze radio i wzmak dadza wiecej szczegolow a nie posypia piachem i juz wystarczy zeby byl lepszy odsluch a to o czym pisze nie koniecznie sie wiaze z cieplym graniem na gorze , szkoda ze jak byliuscie na [pikniku nie podpieliscie Naki Cd400 lub CD500 ( nie wiem co tam teraz wozi wasylwek ) bo moze takie cos by ci przypadlo do gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka wasylwka byla nie demontowalna :P ale mam mozliwosc odsluchu naki (moze nie 400 czy 500 ale zawsze) tylko musze troche funduszu na paliwo dorwac najpierw :P pozatym zaczynam myslec o rozdzieleniu zwrotki i zrobieniu bi-ampingu bo moze to dostatecznie dla mnie uspokoi tweeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-amping i coś spokojnego co złagodni górę, np jakiś Audison LR. Szkoda, że nie chciałeś go odsłuchać, bo już poszedł w świat, a moim zdaniem naprawdę fajnie zabrzmiał na górze. Może jakiś mały Sony XM by nie zaszkodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu wylutuj na poczatek ten żółty kondzioł w zwrotce i popodstawiaj tam jakies z innymi wartościami w górę lub w dół ( tam chyba 4,7 uF siedzi? ) to wlutujcie tam jakie 6,8 a nawet 10uF zejdzie niżej a z głośnością sobie poradzicie i posłuszajta.

Ta Morfiego Naka ponoć gregowi si też ostrzyła, co do moich wrażeń nie ustępuje wiele 400 czy mojej :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu wylutuj na poczatek ten żółty kondzioł w zwrotce i popodstawiaj tam jakies z innymi wartościami w górę lub w dół ( tam chyba 4,7 uF siedzi? ) to wlutujcie tam jakie 6,8 a nawet 10uF zejdzie niżej a z głośnością sobie poradzicie i posłuszajta.

 

 

Bardziej myslalem pozmieniac elementy zwrotki na cos lepszego najpierw, pozniej ewentualnie myslec nad zmiana wartosci. Tylko pytanie jakimi typami kondkow sie zainteresowac? Foliowe, elektrolity, chemiczne widze sa, ktorym najpierw sie przyjrzec? Jakies konkretne marki? Tylko bez szalu cenowego bo na mundorfy mnie nie stac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukaj odpowiedniej wartości potem poleć w lepsze firmy ( nie poowiem daje to dość sporo) akurat tu to ja mało wiem z gregiem pogadaj nt. olejaków :rotfl: .

Szkoda , że szybciej nie zatrybiliśmy komus tu ze strefy cały wór elementów za psi grosz wysłałem.

 

P.S. nie musisz nic robić w zwrotce po prostu do nóżek tego kondzioła doklej na chwilę inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, no to musze pomyslec, imieniny mam dzisiaj to moze jakas kaska dodatkowa wpadnie to sie cos pojezie i kupi :P tylko czekam az auto bede mial spowrotem zebym mogl sie zwrotka przyjzec :P (kurde gdzies mialem hertzowa kartke z opisami zwrotek... )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wedle tego co znalazlem w magicznej ksiazeczce hertza to mam 2 kondki z czego jeden ma 15uF natomiast drugi 6,8uF (chyba ze jednak mam ta druga zwrotke ktora byla oferowana to wtedy mam 10uF i 6,8uF ale wydaje mi sie ze mam wersje z 15uF) wiec mowisz zeby podmieniac ten 6,8 na 4,7uF lub 10uF ?czy jeszcze jakies inne sugestie? (w razie co moge zalaczyc schemat zwrotnic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze co zrobie na razie o tym nie mysle bo nie daje mi spokoju ostry tweeter i brak wzmaka na suba :P

 

to wiesz co masz zrobić z tym ostatnim i do kogo się zgłosić :P

 

Bi-amping i coś spokojnego co złagodni górę, np jakiś Audison LR. Szkoda, że nie chciałeś go odsłuchać, bo już poszedł w świat, a moim zdaniem naprawdę fajnie zabrzmiał na górze.

 

ja mu podrzucę pod koniec września VR404XR, to sobie zobaczy czy to jest to :)

 

Może jakiś mały Sony XM by nie zaszkodził.

 

sprawdzałem - łagodzi, ale dla mnie to nie było to mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedlem do wniosku ze scena to :niepewny: wredna suka jest :kijemgo::cenzura:

 

Nakombinowalem sie z Markiem Knopflerem :znudzony: w koncu udalo sie :super: siedzi facet po srodku szyby elegancko, mowie jest gitara :cwaniak:

 

No ale przez piknik mialem dosyc "Money for Nothing" wiec zarzucilem sobie Metallice, Re-Load i co? :zdziwko: Hetfield jak glupi przyklejony do lewego slupka :rozpacz: posadzilem go na srodku w koncu ale na razie wole dla swietego spokoju nie zapraszac Knopflera czy Gilmoura do auta :suchy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... chyba doszedlem do wzglednego ladu ze scena co jest jak dla mnie pewnym sukcesem :) bo ustawianie sceny na wczesnej plytce Metallici okazalo sie wbrew pozorom dosyc skomplikowane - niby jedna gitara powinna byc w tym samym miejscu co wokal a druga nieco z tylu i na prawo ale ambitni panowie montazysci w studio wokal dali na srodek a gitary po bokach mimo ze wokalista gra jednoczesnie na gitarze :zdziwko: dlatego nie moglem caly czas dojsc do tego gdzie ten pieprzony srodek jest :P ale troche Dire Straits i koncertowych Floydow i juz wiem co i jak, przynajmniej wg mnie, chociaz chetnie bym to z kims zorientoanym skonfrontowal bo moze po prostu juz jestem tak zmeczony tym ustawianiem w kolko tweeterow ze wydaje mi sie ze slysze to gdzie chce tam gdzie chce :zakrecony: bedzie trzeba powoli sie zebrac do zrobienia slupkow na to wyglada... przy okazji dalej poluje na jakies radyjko coby ta choinke wymienic i tweeter uspokoic, a takze mam nieco odleglejszy plan na bi-amp jesli wpadnie cos ciekawego pod tweetery w rece :) kwestie subbassu chyba na przyszly sezon juz pozostawie a przez zime ogarne przod jako tak :) jakies pogladowe zdjecia co i jak niedlugo mysle ze wrzuce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma co sie chwalic w zasadize bo to setup tymczasowy :P

 

Nakamichi CD-40z + Genseis B40 + Hertz HSK 165.3 na seryjnej zwrotce, gienek na calosc - BARDZO zacne granie, jakbym zupelnie inny tweeter zalozyl, zrobilo sie bardzo detalicznie, mimo 0dB na zwrotce nie prul sie, nawet na tym Focalowym kawalku co hehepack testowal zapco sie udalo HT25 obronic :) Mam nadzieje w koncu sie zebrac do tego biampu i go skonczyc i wtedy mam nadzieje na bananka na twarzy :) Gienek dawal rade z wooferami ale jak dla mnie ciut za miekko, alpina mi bardziej odpowiadala. Szkoda ze to sprzet tylko testowy ale juz mam plana wiosennego jak zrobie co potrzeba w aucie zeby zapolowac na jakas nake i gienka, plus zapco 300 na woofery mi sie marzy, bede musial potestowac ale mysle ze bedzie fajnie twardo tak jak chce :wink: Generalnie dizen do nocy w porownaniu do tego co bylo na pikniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...