Skocz do zawartości

Porsche 911 SC audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Forumowicze, 

 

zamierzam uaktualnic sprzet audio w staruszku - 911 SC z lat siedemdziesiatych


Audio ktore odziedziczylem po poprzednim wlascicielu to:

- Clarion DXZ555MP - napedza glosniki

- drzwi przod Alpine 6256 coaxial (made in Japan)

- Podszybie tyl j/w Alpine 6256 coaxial - tyl nie jest mi potrzebny - wystarczy przod i subwoofer (tylko pod siedzenie)

Ciekaw jestem Waszych opini co do projektu. Zalozenia sa nastepujace - schludnie wizualnie ,radio ma miec nowoczesne funkcje - zestaw glosnomowiacy, streaming, bluetooth, cd, spotify, 1din.  Grac ma lepiej niz to co teraz, , ale z racji na charakter samochodu (glosny, targa) nie bedzie to nigdy audiofilski salon, a wiec budzet do 2500 pln - nie super tanio ale bez szalenstw, procesorow etc.

- jakie radio? na szczycie listy jest obecnie Kenwood KDC 9060DBT, JVC KDX 482DBT (Kenwood ale bez 5V wyjsc RCA, bez CD i Alexy), Pioneer DEH S720 DAB - cenowo jak Kenwood, a skromniejszy, 2V RCA)

- poniewax chcialbym zostawic "fabryczny wyglad" i pozostac przy glosnikach coaxialnych  jakie coaxy polecacie? - rozwazam alpine s2-s65, hertz mpx 165.3 pro, eton psx16, ground Zero Radioactive GZRF 6.5SQ . 

- czy do napedzenia glosnikow coax wystarczy mi jednostka centralna (wbudowany wzmacniacz). Niektore (no. Ground Zero) sa 3 Ohmowe, wiec moze nie ma co sie szarpac ze wzmacniaczem?

- Jesli  wzmacniacz to jaki? ( bardzo odpowiada mi Pioneer GM-D1004)

-  Jaki sub? Przymierzam sie do Pioneera TS-WX130AE

 

Pzdr

 

Michal

 

 

 

 

Screenshot 2024-04-24 135811.png

IMG_1960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda byłoby mi czasu, pieniędzy i energii na wkładanie tego typu rzeczy do samochodu.

 

Przywróciłbym oryginalne radio, zamontował zestaw 2-way w drzwiach (nie wiem czy można je jakoś wygłuszyć), prosty wzmacniacz z DSP i zestawem głośnomówiącym aby pominąć radio i łączyć się z nim bezpośrednio z telefonu. Subwoofer bym odpuścił.

 

To co opisałaś jako "nie super tanio"  to właśnie zestaw najtańszych komponentów, kompletnie nie pasujących do tego samochodu. Jeżeli to co opisałem powyżej nie wchodzi w grę, to odpuściłbym zabawę w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za zimny prysznic 😁Powiem szczerze, ze kusi mnie zeby posluchac coax-ow. Przeciez KEF daje sobie rade w tej konfiguracji w domowym audio...

 

Mam jeszcze Focale  PS165FXE i po obejrzeniu filmow, jestem w stanie wyobrazic zamontowanie ich pod przelacznikiami elektrycznych szyb (jak na zalaczonym filmie). Kolejne pytanie - czy te tweetery zagraja lepiej on czy off axis? 

 

Podoba mi sie rozniez pomysl z dwoma subami pod siedzeniami.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dodge Grand Caravan napisał:

Dziekuje bardzo za zimny prysznic 😁Powiem szczerze, ze kusi mnie zeby posluchac coax-ow. Przeciez KEF daje sobie rade w tej konfiguracji w domowym audio...

Przy podziale 300 Hz i budowie punktowego źródła dźwięku . Nie wystarczy tylko "coax" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dodge Grand Caravan napisał:

Zatem puszcze aktywnie i potne te je przy 300 hz😉

Im dalej w las tym więcej drzew. Z jednej strony ma być prosto i tanio a z drugiej już snujesz plany na więcej 😉 

 

Może przemyśl czy na prawdę chcesz się pakować w tanie rozwiązania. Nie jeden tutaj zaczynał od zestawu za 500 PLN a skończył na systemie za 10 000 PLN i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szymin89 napisał:

Im dalej w las tym więcej drzew. Z jednej strony ma być prosto i tanio a z drugiej już snujesz plany na więcej 😉 

 

Może przemyśl czy na prawdę chcesz się pakować w tanie rozwiązania. Nie jeden tutaj zaczynał od zestawu za 500 PLN a skończył na systemie za 10 000 PLN i więcej. 

Snucie planow to wazna czesc tego hobby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...