Skocz do zawartości

Jakie znacie zewnętrzne Bluetooth Ldac z optykiem


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak nie wykminie jak połączyć CarPlaya ze strumieniowaniem muzyki do airporta… albo to albo to niestety.

co skłania mnie coraz bardziej do pomyślunku nad kupnem zewnetrznego dongla (najlepiej na USB) z obsługą Ldac oraz najważniejsze wyjściem optycznym. 
drugie pytanie, jaki używany tani, najlepiej z możliwością włożenia karty SD telefon na android który obliguje Ldaca, na którym można zainstalować Tidala. Poprostu będę mieć puszkę telefonu jako grajka. A iPhone jako centrum dowodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz kupić telefon, to kup sobie np. FiiO, będziesz miał LDAC, AptX HD, USB, coax i co tam sobie wymyślisz w kwestii połączenia. Nie mówiąc już o tym, że to po prostu dobre źródło dźwięku. Moje FiiO masz na giełdzie, na OLX też jest kilka ofert. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z FiiO nawet nie budowałem swojej biblioteki, tylko korzystałem z Tidala. Taki odtwarzacz to po prostu Android ze sklepem Google Play, tak samo jak telefon, tylko dzwonić z niego nie można 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie słucham muzyki z telefonu przy pomocy InLine USB HD Audio Adapter (33053I). Mam to urządzenie na stałe podłączone optykiem z dsp a pod telefon podłączam kablem otg. Po podłączeniu do telefonu w telefonie wyskakuje komunikat czy chcę by muzyka z tidala była odtwarzana na tym konwerterze i po potwierdzeniu mogę odpalać tidala. Mam porównanie z modułem bt ldac od audisona i jakość przez ten konwerter jest lepsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 11:25, szymin89 napisał:

Telefon ma tą zaletę że można do niego wsadzić kartę sim i zapomnieć o hotspotach czy zabieraniu urządzenia do domu w celu pobrania biblioteki.

Dlatego moje FiiO leży w szufladzie, bo nie chce mi się go wozić, pomimo tego, że jest znacznie lepszym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 06:19, Malcolm_x napisał:

Chyba jednak nie wykminie jak połączyć CarPlaya ze strumieniowaniem muzyki do airporta… albo to albo to niestety.

co skłania mnie coraz bardziej do pomyślunku nad kupnem zewnetrznego dongla (najlepiej na USB) z obsługą Ldac oraz najważniejsze wyjściem optycznym. 
 

Cześć 

Myślę że powinieneś jeszcze rozważyć xDuoo XQ-50 Pro2 korzystam w połączeniu z P Six DSP i powiem ci że jestem zadowolony z tego rozwiązania, jakościowo na pewno na duży plus no i wygodniej niż za każdym razem USB podpinać pod proca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, tomx napisał:

Tak przy okazji tematu wpadł mi jeszcze w oko Audison B-Con ktoś na forum korzysta z tego rozwiązania??

Mam b-cona podłączonego pod audisona af c8.14 bit. 

W komplecie z procesorem audisona bardzo fajnie to działa. Jakościowo przy słuchaniu z tidala 16 bit 44,1 kHz jest tylko trochę gorzej jak bezpośrednio optykiem do procesora.  No ale jest wygodniej bo nie trzeba kabli do telefonu podłączać. 

Problemem b-cona jest to że nie mając procesora audisona nie ma za bardzo możliwości aktualizowania w nim firmware. A odkąd go mam już były chyba z 3 aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...