Skocz do zawartości

Wzmacniacz mono pod dwa głośniki niskotonowe Alpine R2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule szukam wzmacniacza pod

https://www.caraudioshop.nl/shop/apr2w12d4-alpine-r2-w12d4-12-r-series-subwoofer-2-x-4-ohm-68726?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwte-vBhBFEiwAQSv_xVcx9IasPSg9IstgNrDa7w-wAOfDslFAPfvAf_jAPQI-Qr9Oc1o5YBoCoSMQAvD_BwE#attr=61015,69118,75780,101145,77785,88168,89736

 

Zależy mi na pełnym wykorzystaniu mocy głośników i na tym, żeby wzmacniacz się nie grzał przy pełnej mocy na głośnikach no i przede wszystkim na jakości dźwięku. Do tej pory grają one na Excursion hxa 5k ale nie jestem zadowolony, gdyż w częstotliwościach pomiędzy 50-70hz jest bardzo cicho, a zależy mi na jakości dźwięku. Skrzynia na wymiar z portem, myślę że to wina wzmacniacza. Dodatkowy aku, bez kondensatora ale mocy wystarczy. Co polecacie do tego w cenie max 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pkol07 napisał:

gdyż w częstotliwościach pomiędzy 50-70hz jest bardzo cicho,

Ale wiesz że ten przedział częstotliwości to granica sub basu/basu i kick basu. Może za wysoko tniesz te suby, pobaw się jeszcze LPFem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na różne sposoby. Efekt jest ten sam. Tnąc do 50hz, wciąż 60-70 jest znacznie cichsze. Do hardstyle to w ogóle nie podchodzi, jest ewidentna dziura w paśmie. Tnąc do 40hz jest stanowczo za nisko, to już w ogóle nie mam pasma na którym mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-70hz. Próbowałem na Linkwitz Rileyz, Butterworth i jeszcze jedynym ale nie robią różnicy. Polaryzacji również próbowałem. Może dla testu kupię inny wzmacniacz? Jest opcja, że dotychczasowy po prostu nie zgrywa się z wooferami? Kosztował mnie bodajże 350 euro, więc przy tej mocy jest dość tani, choć w testach wydajności wypada dobrze. Może ma słabe podzespoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, khazar napisał:

Drzwi po prostu źle zrobione i woofer nie gra tak jak powinien. W ogóle chyba nie wiadomo co w tych drzwiach jest i jak pędzone. Zmiana wzmacniacza nic tu nie przyniesie. 

 

Tylko, że mowa jest o subwooferze. Swoją drogą wszystko elegancko wyciszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest po prostu kaszana, ale Twój sposób prezentacji tematu uniemożliwia diagnozę.

W jaki sposób weryfikujesz, że dane "pasmo" jest "ciche"?

Może lepiej podjedź do kogoś, kto ma wiedzę i doświadczenie. Zapewne tutaj niewiele zdziałamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pkol07 napisał:

 

Tylko, że mowa jest o subwooferze. Swoją drogą wszystko elegancko wyciszone.

 

Ok, to pomówmy dalej o subwooferze, tylko nie w kontekście tej dziury w paśmie, bo to nie on za nią odpowiada 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 11:49, khazar napisał:

Drzwi po prostu źle zrobione i woofer nie gra tak jak powinien. W ogóle chyba nie wiadomo co w tych drzwiach jest i jak pędzone. Zmiana wzmacniacza nic tu nie przyniesie. 

 

Tylko, że mowa jest o subwooferze. Swoją drogą wszystko elegancko wyciszone.

 

Nie mam zdjęć. Teraz zmieniłem auto z sedana z otworem na narty (złożenie siedzeń nie robiło różnicy) na kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...