Skocz do zawartości

R-klasa


kapsel1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie do zrealizowania - najlepiej jak się da. Z realizacją zobaczymy jak wyjdzie. 

 

Na początek wygłuszenie drzwi. Wewnątrz oraz wnęka dynamatem. Niestety nie mogłem zdjąć pokrywy blaszanej, dlatego bardzo się namęczyłem wyklejając mając bardzo mały dostęp. 

 

Na razie wygłuszone 2x drzwi, w jednych drzwiach zamontowany głośnik oraz doprowadzony kabel przelotką. Na blachę od strony zewnętrznej poszła jeszcze pianka z jakąś funkcją memory - podobno bardziej gęsta niż tradycyjna pianka z zamkniętymi porami, a nie napina boczka. 

IMG_6153.jpg

IMG_6150.jpg

IMG_6168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech działa. Jest na początku instalki, to tym lepiej bo może uniknie błędów konsultując dwoje kolejne kroki. 

Temat jest o instalacjach i wcale nie kompletnych tylko o tym co i jak było/jest robione. 

Działaj chłopaku, najważniejsze że jest chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hudy66 napisał:

Popatrz na inne projekty na forum. Ludki zakładają temat, kiedy jest do pokazania coś więcej poza wygluszonymi furtkami. 

Ludki zakładają temat nie rzadko jak zaczynają kręcić, to nie ma być tylko galeria skończonych projektów i miejsce do chwalenia się dokonaniami. Sprawdź stare tematy które ewoluowały z biegiem czasu, gdzie ludki wspierali się w działaniach czy pytali o poradę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jestem już 14 lat - trochę się naczytałem i naumiałem. To nie jest pierwszy samochód, który robię dla siebie - tylko czwarty. System mam już dobrany i sprawdzony kilka lat temu - grał już dwa razy u mnie i mi odpowiadał. 

 

Samochodu nie wstawiam do warsztatu caraudio do zrobienia - tam zapewne zrobiliby to na pewno szybciej i nawet lepiej. Od tego projektu oczekuje radości dla siebie, dojścia do sukcesu etapami, a nie w ciągu jednego dnia. W temacie będę pokazywał postępy, a prace będą wykonywane w wolnych chwilach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hudy66 napisał:

Popatrz na inne projekty na forum. Ludki zakładają temat, kiedy jest do pokazania coś więcej poza wygluszonymi furtkami. 

Nie widziałem Twojego tematu w Instalacjach - podziel się wiedzą i dokonaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest takie na jakie możesz sobie pozwolić. Jak masz już sprawdzony system to już pół sukcesu. Najgorzej to właśnie dojść drogą prób i błędów do swoich upodobań bo wiadomo jak ktoś napisze że głośniki xy są dobre to nie znaczy że każdemu będzie się podobało.

Mietków mało na forum więc temat tym bardziej interesujący.

 

Dobrze widzę że w drzwiach siedzą już Pioneer/Carrozzeria?

Jak wygląda reszta systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymin89 napisał:

Dobrze widzę że w drzwiach siedzą już Pioneer/Carrozzeria?

Jak wygląda reszta systemu?

Tak woofery są Carrozzeri (w jednym była klejona membrana) - jak się nie sprawdzą to Focal będą, dalej średniaki oraz tweetery również odry Pioneera, wzmacniacze 2xLuxman cm4050 i cm2000 oraz DLS A6 z naleśnikiem 10' w komorze zamkniętej - (komora do zrobienia docelowo w boczek tylny). Na razie jest jakiś hińczyk za źródło (ma światłowód) - taki z carplayem jak sygnał będzie ok to pójdzie do procesora na wejście, ale na pewno będzie drugie radio Alpine F1 - wszystko aktywnie cięte, lub pasywnie (mam zwrotnice zrobione do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc. Czy lepiej przeciskać kabel do wofferów przez połączenie drzwi (czyli fizycznie rozwiercać kostkę i tamtędy puszczać kabel w jednym kawałku) czy lepiej dorabiać PINy w tych zaciskach w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsel1981 napisał:

Prośba o pomoc. Czy lepiej przeciskać kabel do wofferów przez połączenie drzwi (czyli fizycznie rozwiercać kostkę i tamtędy puszczać kabel w jednym kawałku) czy lepiej dorabiać PINy w tych zaciskach w kostce?

Jak masz miejsce to wierć i normalnie przeciągaj całe kable 💪🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kapsel1981 napisał:

Prośba o pomoc. Czy lepiej przeciskać kabel do wofferów przez połączenie drzwi (czyli fizycznie rozwiercać kostkę i tamtędy puszczać kabel w jednym kawałku) czy lepiej dorabiać PINy w tych zaciskach w kostce?

Każdy kolejny punkt połączeniowy to potencjalne źródło problemów/spadków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kapsel1981 napisał:

dalsza część prac - drzwi wygłuszone, głośniki zamontowane, a także montaż wzmacniaczy w bagażniku i procka.

 

 

IMG_6199.jpg

IMG_6201.jpg

Zapowiada się mega fajna instalka 💪🏻💪🏻💪🏻 

woofer wyciągnięty przed tapicerkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...