Skocz do zawartości

Brzmienie różnych procesorów DSP


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mariuszi napisał:

Ciekaw jestem procesorów Zapco ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył ,potrafią się często wysypać. Chyba nawet Peter  w instalacji ze Stegami A classe miał podobny problem z dsp Zapco bo zamienił go na ESX Quantum QE812SP.

 

Masz kpl system w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z dsp ale kilka miałem, gdyby nie sytuacja życiowa i inne priorytety to chętnie wróciłbym do baby f1, niestety wersji dorosłej nie miałem okazji posłuchać w swoim systemie :) Mimo lepszych przetworników i i mnóstwa poświęconego czasu nie udało się uzyskać takiej przyjemności jak na wspomnianym źródle. Parę osób słuchało i wiedzom :) o czym piszę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariuszi napisał:

Ciekaw jestem procesorów Zapco ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył ,potrafią się często wysypać. Chyba nawet Peter  w instalacji ze Stegami A classe miał podobny problem z dsp Zapco bo zamienił go na ESX Quantum QE812SP.

 

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Mam DSP Zapco model Z8 IV II w jednym aucie, teraz składam granie w drugim i też już leży Zapco tyle że nowszy Z8 IV AT. Jak dla mnie bdb procesor, muzykakny. Helixy słyszałem w dwóch autach i nie chce żadnego helixa.

Taka ciekawostka, h700 też mi się kiedyś wysypał ale p.Józef go uzdrowił także wszystko się może popsuć, to że Piterowi jeden padł nie znaczy że są źle. Zresztą jest gwarancja póki co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariuszi napisał:

Ciekaw jestem procesorów Zapco ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył ,potrafią się często wysypać. Chyba nawet Peter  w instalacji ze Stegami A classe miał podobny problem z dsp Zapco bo zamienił go na ESX Quantum QE812SP.

 

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Mam DSP Zapco model Z8 IV II w jednym aucie, teraz składam granie w drugim i też już leży Zapco tyle że nowszy Z8 IV AT. Jak dla mnie bdb procesor, muzykakny. Helixy słyszałem w dwóch autach i nie chce żadnego helixa.

Taka ciekawostka, h700 też mi się kiedyś wysypał ale p.Józef go uzdrowił także wszystko się może popsuć, to że Piterowi jeden padł nie znaczy że są źle. Zresztą jest gwarancja póki co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariuszi napisał:

Ciekaw jestem procesorów Zapco ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył ,potrafią się często wysypać. Chyba nawet Peter  w instalacji ze Stegami A classe miał podobny problem z dsp Zapco bo zamienił go na ESX Quantum QE812SP.

 

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Mam DSP Zapco model Z8 IV II w jednym aucie, teraz składam granie w drugim i też już leży Zapco tyle że nowszy Z8 IV AT. Jak dla mnie bdb procesor, muzykakny. Helixy słyszałem w dwóch autach i nie chce żadnego helixa.

Taka ciekawostka, h700 też mi się kiedyś wysypał ale p.Józef go uzdrowił także wszystko się może popsuć, to że Piterowi jeden padł nie znaczy że są źle. Zresztą jest gwarancja póki co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piciu81 napisał:

 

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Mam DSP Zapco model Z8 IV II w jednym aucie, teraz składam granie w drugim i też już leży Zapco tyle że nowszy Z8 IV AT. Jak dla mnie bdb procesor, muzykakny. 

No jedna nie, z tym że to nie jedyny przypadek i było ich już trochę.

Model o którym pisze mariuszi to nowszy model - z serii która u Ciebie leży nie podłączona

Starsza seria (którą masz w wehikule) to b.udana i dobrze grająca konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wcrew napisał:

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z dsp ale kilka miałem, gdyby nie sytuacja życiowa i inne priorytety to chętnie wróciłbym do baby f1, niestety wersji dorosłej nie miałem okazji posłuchać w swoim systemie :) Mimo lepszych przetworników i i mnóstwa poświęconego czasu nie udało się uzyskać takiej przyjemności jak na wspomnianym źródle. Parę osób słuchało i wiedzom :) o czym piszę.   

To urządzenie ciekawe konstrukcyjnie ( zasilacz wydzielony z jednostki głownej ) z transportem kompatybilnym z II generacją F1 ) , ale tor audio jednak nie dorównuje tej "dorosłej" wersji . Co nie zmienia faktu , ze bardzo ciekawa i dobra brzmieniowo jednostka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raffiodense napisał:

No jedna nie, z tym że to nie jedyny przypadek i było ich już trochę.

Model o którym pisze mariuszi to nowszy model - z serii która u Ciebie leży nie podłączona

Starsza seria (którą masz w wehikule) to b.udana i dobrze grająca konstrukcja

Każdy model to odmienna konstrukcja , na nowej płycie głównej . Nawet jeżeli gdzieś popełniono błąd konstrukcyjny , to trudno to odnosić awansem na inne modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dbdrag napisał:

może to i fajne procki ale cena zaporowa przypuszczalny koszt to coś koło 10tys zł przy cenie helixa ultra 5tys to jest bardzo duza różnica w cenie

Nie o różnicach cenowych tutaj mowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dbdrag napisał:

a jaki jest senes porównywać procka 2 razy droższego porównanie bmw do skody.

A kto coś do czegoś porównuje . Pytanie było jak brzmi .

Tu chyba nigdy żaden temat nie doczeka finału bo zawsze pojawią się malkontenci , którzy maja swoją wizję, ale niczego obok niej nie potrafią zaprezentować .

Nie wiem , co można zrobić więcej , dajesz w miarę obiektywnej osobie , propozycje użyczenia fabrycznie nowego sprzętu ( wysokiej klasy i owszem drogiego ) na testy , aby sprawdził w swoim systemie ( potencjalnie wysokiej klasy komponenty i bardzo staranie zabudowane - bo z tego znamy Mariuszi ) i napisał dwa słowa w temacie jak brzmi . Może kiedyś dojdziesz i TY do tego ,ze świat to nie tylko poziom  tego co widzisz poniżej parapetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję właśnie przed dylematem wyboru procka. Pierwsze DSP więc nie chce się pakować w duże koszta. Na obecną chwilę mam na oku Helixa Mini mk2 albo Musway DSP68. Rozważałem też Mosconi Aerospace ale potrzebuję Hi-input.

Helixa i Musawya mogę dostać w podobnych pieniądzach więc liczę na wasze sugestie.

 

Radio pod które to będzie podpięte to OEM Sync 3.

Reszta klocków to Morel Dotech MK2, Audison VRX2.250, 2xHX10SQ i VRX 1.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Husky napisał:

Panowie stoję właśnie przed dylematem wyboru procka. Pierwsze DSP więc nie chce się pakować w duże koszta. Na obecną chwilę mam na oku Helixa Mini mk2 albo Musway DSP68. Rozważałem też Mosconi Aerospace ale potrzebuję Hi-input.

Helixa i Musawya mogę dostać w podobnych pieniądzach więc liczę na wasze sugestie.

 

Radio pod które to będzie podpięte to OEM Sync 3.

Reszta klocków to Morel Dotech MK2, Audison VRX2.250, 2xHX10SQ i VRX 1.500

 

Ale przecież w Mosconi masz hi-imput tylko podłączasz pod rca kable i wciskasz przycisk, czy ma być zwykle RCA czy HI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie różnych procesorów DSP. W ostatniej dekadzie sporo rożnych dsp pojawiło się na rynku, z różnego przedziału cenowego. Proc staje się coraz bardziej popularnym elementem instalacji ca mającym wpływ na brzmienie, stąd i mnie temat ciekawi. Nie odkryję Ameryki twierdzeniem, żeby powiedzieć coś o brzmieniu dsp konieczne jest posłuchanie i porównanie minimum dwóch dsp. Do rzeczy. Wyciąganie wniosków o brzmieniu dsp bazując na odsłuchach w aucie (swoim, kolegi i jeszcze innych kolegów) to tym sposobem to można legendy tworzyć, które mają tyle wspólnego z rzeczywistością co Kaczyński z praworządnością. Różna akustyka aut, różne głosniki, wzmacniacze, różne ustawienia. Zmiennych mnóstwo. Żeby być obiektywnym, dużo lepiej porównać dwa, trzy...w domu. W dobrych warunkach akustycznych i przede wszystkim nie zmiennych. Podać ten sam sygnał i słuchać, na spokojnie, najlepiej żeby posłuchała więcej niż jedna osoba. Posłuchać na flat i pod "obciążeniem", żeby sprawdzić czy dsp "nie puchnie" - nie ma negatywnego wpływu na dźwięk przy obciążeniu, kiedy zadamy sporą ilość korekcji. Wtedy w miarę obiektywnie jesteśmy w stanie wyłapać różnice i odnieść się do szerokiego spektrum brzmienia. 

Ocena na podstawie opisu typu słuchałem auta z mosconi i było super a za dwa dni przyjechał kolega który miał helixa i nie podobało mi się granie, to o czym my mówimy. Swoją drogą namawiam kolegę do właśnie takiego porównania i jeżeli do tego dojdzie, ze swojej strony nie omieszkam podzielić się spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...