Skocz do zawartości

Degradacja dźwięku, Niskiej jakości dźwięk. Zła masa?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Borykam się ze swoim małym problemem,

Otóż w moim systemie jest dość potężna degradacja dźwięku.

Wiecznie inne wrażenia odsłuchowe.

zauważyłem dość istotne rzeczy:

Brak znacznych różnic na wszelakie ustawienia gainów (Mam oscyloskop, nie idzie nic przesterowanego)

Tnięcia, rózne subsoniki, czasówki itp. (Podbicia oczywiście off 😉 )

Głównie degraduje niskie częstotliwości, ale i zdarzyło mi się, że zdegradowało mi wokal, był bardzo dziwny, bez sensu, jak by bez średnicy, cięzko mi to opisać dokładnie.

Wymieniałem: Wszystko z systemu audio, bez skutku. czyli: Kable rca, kable zasilające, wzmaki, suby, kable głośnikowe, jednostki sterujące, bezpieczniki, sprawdzałem wszystkie punkty masowe itp.

Spadki napięcia zawsze takie same, bez różnic.

Zastanawiam się nad jakimiś polami, które mogą wpływać na jednostkę sterującą, kable rca, a może wzmaczniacze..

a może jednak masa? 

Posiadam zasilanie jednostki sterującej, oraz wzmaczniaczy z jednego punktu czyli, akumulator w bagażniku.

Masy 2x 50mm2 puszczone najbliżej akumulatora, oraz po jednej 50mm2 z łapy alternatora do obudowy a następnie do akumulatora, to samo silnik.

Masa wzmaczniaczy jest trochę długa, bo bieguny mam od strony klapy, około 1,70m na wzmaczniacz od suba na kabel, prądowy znacznie krótszy...

Czy to może być błąd?

a może: Masa z akumulatora to jednak nie dobry pomysł? Szukać dobrego punktu z karoserii i jak najkrótszym kablem masowym?

Problem niesie się na oby dwa wzmaki, tak kiedyś mi się udało zauważyć 😉

Z tego co usłyszałem, może być problem z zasileniem jednostki sterującej (prąd jest w porządku, nie ma spadków, co można przez to zrozumieć?)

 

Czy masa może być zła, ale spadki w normie? 

 

Jakieś inne sugestę? Nie ma nic wadliwego w systemie 😉 Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając odnoszę wrażenie że brak ci wiedzy... 

może umów się z kimś kto zajmuje się tym zawodowo.

nie piszesz zresztą nic konkretnego jakie źródło, jak cięte, jakie przetworniki, itd, itp...

może z naj prostszych rzeczy głośniki w przeciw fazie... ale to domysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, znachor32 napisał:

czytając odnoszę wrażenie że brak ci wiedzy... 

może umów się z kimś kto zajmuje się tym zawodowo.

nie piszesz zresztą nic konkretnego jakie źródło, jak cięte, jakie przetworniki, itd, itp...

może z naj prostszych rzeczy głośniki w przeciw fazie... ale to domysły

Czyli jednak po pomocy? Wszyscy tutaj chcą wiedzieć co jest, ale to nic przecież nie znaczy. Pytam głównie, co może mieć wpływ na degradację dźwięku. Źródło to cde 178bt, ale to nic nie znaczy, bo każde gra jednakowo, czyli losowo różnie :)  Przeciw faza to przecież banalna możliwości, i raczej przecież nie będzie tak, że raz jest lepiej, raz gorzej.

Ktoś coś może doradzi jeszcze?

Jakieś pola elektro magnetyczne mają na to wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2023 o 16:03, szymin89 napisał:

Gdyby masa zasilania była do bani to miał byś spadki napięcia.

Jakiej kondycji jest akumulator?

Akumulator jest nowy, dałem za niego 4700zł, według producenta, 30 000 cykli daje około 50-80 lat żywotności. Spadki praktycznie znikłe przy alternatorze 300a.

Czyli nie warto szukać innych miejsc masowych? zostanie testować np. drugie radio w bagażniku i metrowymi kablami rca?

W dniu 25.06.2023 o 18:40, znachor32 napisał:

nagraj telefonem kiedy gra dobrze kiedy źle porównamy..... i wszystko się wyjaśni........

 

Bardzo śmieszne, kiedyś nagrałem jak dobrze grało a później jak źle, tego nie słychać na nagraniu. Ale różnica jest na tyle, że bas jest nawet po 3 razy głośniejszy i bardziej jakościowy, i nie tylko ja to słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 09:39, Domino987 napisał:

Jakie to wzmacniacze? uszkodzona masa rca w wzmacniaczu potrafi namieszać. No i co to za aku za 4700?

Lity yinlongi. Czyli, miałbym wszystkie wzmaki uszkodzone? W innym aucie ten sam zestaw, Czyli: Jakiś crunch 4 kanałowy za 150zł który w mostku realnie ma ze 100 watów w rms na subwoofer clarion, z jednostką sterującą pionner deh x3500ui. Nie gra tak dobrze jak w poprzednim aucie, gdy pierwszy raz go podłączyłem w maździe 323f ba z clarionem, nawet to grało, nie było zejścia ani głębi bo taki wzmaczniacz ale było nieźle w porównaniu do tego co mam teraz, grało.. ale 3 dni, do póki deszcz nie zaczął padać, już więcej basu nie było, tragedia... a w kangoo jest paka, może to też ma wpływ ale gra lepiej... nawet jak zapuszczę piosenkę, to na całym podwórku efekt odczuwam jak bym był na zlocie car audio, natomiast przy smoczastych subwooferach 3 kilowatowych z mazdy, tego nie ma, w srodku tragedia oczywiście również. Kiedyś podłączyłem tego clariona na testy do tej mazdy, pierwszy odsłuch no kurczę basik wrócił, był miękki, choć nie w pełni, wystarczyło że wyszedłem z auta zajrzeć do bagażnika, wszedłem i po graniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tadeusz123 napisał:

Lity yinlongi. Czyli, miałbym wszystkie wzmaki uszkodzone? W innym aucie ten sam zestaw, Czyli: Jakiś crunch 4 kanałowy za 150zł który w mostku realnie ma ze 100 watów w rms na subwoofer clarion, z jednostką sterującą pionner deh x3500ui. Nie gra tak dobrze jak w poprzednim aucie, gdy pierwszy raz go podłączyłem w maździe 323f ba z clarionem, nawet to grało, nie było zejścia ani głębi bo taki wzmaczniacz ale było nieźle w porównaniu do tego co mam teraz, grało.. ale 3 dni, do póki deszcz nie zaczął padać, już więcej basu nie było, tragedia... a w kangoo jest paka, może to też ma wpływ ale gra lepiej... nawet jak zapuszczę piosenkę, to na całym podwórku efekt odczuwam jak bym był na zlocie car audio, natomiast przy smoczastych subwooferach 3 kilowatowych z mazdy, tego nie ma, w srodku tragedia oczywiście również. Kiedyś podłączyłem tego clariona na testy do tej mazdy, pierwszy odsłuch no kurczę basik wrócił, był miękki, choć nie w pełni, wystarczyło że wyszedłem z auta zajrzeć do bagażnika, wszedłem i po graniu...

Na ten moment BRX 12000d, czy emphaser ea 2500, czy vibe mono 21k, czy Rodek 2180a,  poki co takie wzmaki lepsze testowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...