Skocz do zawartości

Hifonics BRX3000D Extended bass control


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mój zestaw:

Radio Pioneer MVH-170UB

Hifonics BRX3000D

2x Rockford Fosgate P2D2 - 12 w skrzyni zamkniętej (ok. 100l - w planach zmniejszenie)

 

Chciałem rozwiać swoje wątpliwości co do poprawnego ustawienia trzech funkcji podpisanych jako "extended bass control". 

Filtry wzmacniacza na suba mam ustawione na pełnym zakresie bo wygodniej ciąć mi to na radiu czyli. filtr LP na maks (250hz), subsonic mam lekko ponad 15hz.

 

FreQ Range - rozumiem że to ustawienie w której częstotliwości ma zostać podbity bass (zakładam że ustawienie 20hz przy wyłączonym sub boost totalnie nic nie zmienia)

Sub Boost - wiadomo podbicie basu (obowiązkowo na 0)

Q-Control - No i tutaj mam największą zagwozdkę Wide/Neutral/NRW

Instrukcja mówi o tym że na godzinie 12 znajduję się ustawienie standardowe, i tak właśnie ustawiłem natomiast chciałem się dowiedzieć czy ta opcja jest jakaś bardzo istotna dla pracy głośników i jak należałoby to ustawić poprawnie?

 

Załączam zdjęcie moich ustawień.

IMG_20230513_141505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q controlling to szerokość jak by na boki od tej częstotliwości którą wybierasz jako częstotliwość podbicia. Powinien być w instrukcji wykres taki pik i tam pokazane jak krzywa opada i wide to szeroki czyli zachaczy ci większą rozpiętością o pasmo po bokach od wybranej częstotliwości a NRW to skrót od słowa narrow czyli wąski i pik będzie ostry i podbijesz wąsko dane pasmo które ustawisz. To ustawienie dotyczy potencjometru sub boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Te opcje są zbędne bo szkoda sobie brudzić sygnału podbiciem bass boost :) kolega wyżej fajnie opisał te opcje choć w manualu zapewne idzie to znaleźć. Przy Brx12000d jest to dobrze opisane po ang tak samo jak schemat podziałek danego filtru z zaznaczonymi miejscami danej wartości na godzinie 3 9 i 12 co jak potrzebujesz to mogę wrzucić bo mam zapisane na tel nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...