Skocz do zawartości

Jak wykorzystać frezarkę w CA


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Ja mam frezarkę od niedawna jakiś miesiąc i zrobiłem cyrkiel podobny do zrobionego przez maxtz

post-7073-0-43422000-1339269208_thumb.jpgpost-7073-0-86429400-1339269214_thumb.jpgpost-7073-0-74296600-1339269221_thumb.jpgpost-7073-0-10761000-1339269228_thumb.jpg

minimalna średnica wycinanego otworu to ok 1cm, a max coś koło 60cm. zrobiona z paneli podłogowej grubość 7mm. Fajnie się frezuje idzie gładko tylko że mam frez 12mm i muszę ciąć po 2-3mm grubości, jeśli dam głębiej pali frez ;/ I tu pytanie do bardziej doświadczonych. Jaki frez kupić żeby był odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynają wibrować czy coś innego się dzieje ??

nie same frezy, a cala frezarka

tansze sa tak slabo skonstruowane ze zaczynaja mocno drgac

 

ja mam frez 3 cm z racji że zakres regulacji na frezarce to około 4 cm więc większy by się nie nadał, ale ten już ogarnia wszystkie otwory do jakich frezarki używam

ja czasami robie kolumny gdzie przednia scianka ma 4-5cm. wtedy te dlugie sa niezbedne

 

mam fajną ostrzałkę do noży i podostrzyłem delikatnie go i jest fajnie ale to już nie to samo co było

mi nie udalo sie zlapac geometrii i nici z ostrzenia :/

 

A jaka jest całkowita długość tego frezu 50 mm?

83,5mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, więc zapytam tutaj.

 

Czy ktoś mi może poradzić jak zrobić dystans mdf pod woofer ale z różną grubością tzn. Z jednej strony chcę mieć np 30 mm grubości a w drugim końcu niemal zero...

Wyciąć najpierw dystans na odpowiednią średnicę a potem na na pile ściąć na skos, czy najpierw ściąć a potem wycinać frezarką?

Już tłumaczę do czego to potrzebuję, chcę pochylić woofer w stronę słuchacza(lekko) i wymyśliłem ,że wstawię taki dystans to mi go odchyli od osi pionowej i pozwoli nakierować tak jak chcę krącąc takim dystansem przed sklejeniem.

Chyba ,że macie jakiś inny pomysł jak najlepiej odchylić wofersa od osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić taki przyrząd:

http://www.sztormiaki.pl/rambler/img/tipsy/poszycie/2969981092_d3d9dd449e_o.jpg

 

Piłą trochę bym się bał 30mm szeroki element i tak wysoki ciąć pod kątem. (bez specjalnego przyrządu)

 

Najszybciej chyba zrobić taki skos "czołgiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady trochę ich spłynęło na PW i trochę mi się dostało "bury" ,że kombinuję, gdyż wbrew pomysłowi może się to odbić negatywnie na graniu głośnika, gdyż niskiego basu i kicka może mu ucieć na korzyść średnicy, ale z racji tego ,że to 3 way, to i tak woofer będzie cięty dość nisko na górze ,więc wcale tego nie usłyszę, a braki na niskim basie już jak najbardziej.

Ale nie ma tego złego, gdyż już trochę podszlifowałem dystans mdf na głębokość, to wkleję pierścionek metalowy pod woofer.

Dziękuję wszystkim za odzew. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda

Dziękuję za rady trochę ich spłynęło na PW [...]

szkoda, że na PW a nie na forum, bo myślałem, że po to ono jest aby rozszerzać wiedzę a nie "ukrywać" ... chętnie bym poczytał jak zrobić skośny dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...