Skocz do zawartości

Jak wykorzystać frezarkę w CA


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak ciebie stac to sobie kup festoola

 

jak nie masz tyle kasy to zobacz moje zdjecia

frezarka za 50zl + frezy po pare zl i jakos dawalo rade dlugie lata ;)

 

myślałem o czymś tańszym niż festool ale i też droższym niż frezarka za 50zł ;) tak do 500/600zł coś bym kupił jak by było fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla amatora taka za 50-100zl w zupelnosci wystarczy

dla kogos kto wiecej pracuje mozna dolozyc do solidniejszego modelu. np DWT wygladaja podobnie jak tanie, ale przetrwaja kilka lat intensywnej pracy

bosche, skille itp odpuszczam. moze mac alister jeszcze bedzie cos wart

 

pozniej masz tanie makity i np moja celma :wink:

 

co do frezow

 

ostatnio bawilem sie frezami boscha. faktycznie sa lepsze niz dedra, szczegolnie w ciezszych warunkach (przegrzany frez szybko sie tepi)

ale frez dedry kosztuje 8zl a odpowiednik boscha juz 50zl, a tak duzej roznicy wg mnie nie ma w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za jakimi modelami warto się rozglądać za te "50zł"??

MAGNUM byla bardzo solidna i dobrze wykonana

napewno nie polecam fachmann - tandeta jakich malo, mimo ze wyglada tak samo

 

A mógłbyś rozwinąć? w przyszłości może będę pracował z aluminium.

tutaj sporo zalezy od typu frezarki

czy masz tani model tylko z regulacja predkosci

czy drozszy z regulacja predkosci przy zachowaniu mocy

 

ale o co dokladnie chodzi to zobaczysz sam. powierzchnia bedzie brzydka jak za duza predkosc (zacznie sie "ciagnac")

 

w przypadku plastikow poprostu zacznie sie topic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe ma jeszcze Green

na niestandardowy musisz poczekac

Co masz na mysli niestandardowe?

 

Sam posiadam Boscha POF 1200 i nie powiem na nia zlego slowa - na moje hobbystyczne potrzeby jest idealna

http://www.praktiker.pl/produkt,1186,273/frezarka_bosch_pof_1200_1200_w.html

 

 

Kwestia teraz czy wymiarami zapasuje na cyrkiel - wroce do domu to pomieze i sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy cyrkiel = szerokosc stopy max 118-120mm, rozstaw pretow 84mm

twoja ma okragla stope (jak moja, tylko z jednym scieciem) wiec potrzebujesz niestandardowego

 

jak rozstaw pretow nadal 84mm a srednica stopy ponizej 160mm to podpasuje cyrkiel od mojej celmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stopka ogragla z jednaj strony - dla tego nie wiem czy sie w rynienke zmiesci - z drugiej strony to po co ta rynienka? Moim zdaniem mozna by sie bez niej rowniedobrze obejsc - chyba ze chodzi o usztywnienie konstrukcji?

 

Podeslij mi jakies foto na pw moze sie dogadamy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to po co ta rynienka?

w celu nadania sztywnosci konstrukcji

mozna oczywiscie dac zwykla blache, ale wtedy ktos zacznie narzekac ze sie wygnie itp itd

 

tak samo wiele osob narzekalo mi na mocowanie pretow tylko z jednej strony... ale przeciez to celowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nad taka makita się zastanawiałem ale nie było tej przystawki katowej w komplecie i wziąłem bosha pof 1400 ace i narazie daje radę :)

 

A cyrkiel wycialem z blachy 1,5-2mm stalowej zagialem koniec 90stopni, pręty wykozystalem od ori pseudocyrkla :D bolec 5mm naostrzony i wspawany. 15 minut roboty i sprawdza się znakomicie. (Potpatrzone oczywiście na forum :D)

 

Tylko zastanawiam się nad frezami do alu. Czy pociągnie to normalna dedra czy potrzebne są jakieś specjalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale minusem jej jest cena

no chyba, ze ktos zarabia nia na zycie

no fakt, ja malo nie frezuje a musialem kupic swoja frezarke na raty :/

 

Tylko zastanawiam się nad frezami do alu. Czy pociągnie to normalna dedra czy potrzebne są jakieś specjalne.

spokojnie rob dedra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem troszkę walniety jeśli chodzi o narzędzia i jak mi się coś podoba i będzie potrzebne to nie szczedze grosza i nie za bardzo patrzę na cenę :D a nóż kiedyś będzie miała okazje zarobić na siebie a w sumie jeść nie wola więc..... :D

 

Jeśli dedra da radę to super będzie trzeba potestować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...