Skocz do zawartości

Filtry anty zakłócające na Radio, wzmaczniacz?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukając rozwiązania zakłócania jakości dźwięku w sprzęcie (kenwood x7200dab Najprawdopodobniej wyjście rca bardzo zakłócane przy częstotliwościach poniżej 100 Hz) 

wpadłem na takie urządzenia które można by zastosować:

Filtr ferrytowy  na zasilanie radia, albo taki kondensatorek? Co lepsze?

Alternator 300a, jaki kondensator na to dać? Czy to faktycznie tutaj sporo daje?

Czy jest może też jakiś filtr (Nie ten typu hollywood) Tylko coś lepszego, na kable rca? 

Jeszcze przeczytałem że warto wymienić kable wn, czy one mogą tak bardzo błądzić nagłośnienie?

Radio miałem jak na razie: Masa i prąd na kabelkach 1,5mm głośnikowych OFC pociągnięta do akumulatora, czy warto to pociągnąć pod zasilanie wzmaka?

Z góry dzięki :)

 

 


1b7b23dbbc3dc24e7f4b33bc421c6ae9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 22:08, jurand87sca napisał:

Jaki wzmacniacz? Jakie głośniki? Jeśli brakuje niskich, problemem może być ustawienie filtrów radio/ wzmacniacz. J.w. co miały by tu poradzić "ulepszacze" na zasilaniu?? 😉

SXX 15v2 x2 i emphaser ea 2500d  Mazda 6

Topka na siedzeniach z tyłu kopia stx pa 1000 tymczasowo (Nie, to nie wina, że nie grają głośniki w drzwiach (SPRAWDZONE) )

 

O dziwo, podłączając bardzo lichy wzmaczniacz 4 kanałowy crunch mxb 480 (jakos tak)

W renault kangoo, i do tego clarion sw 3012, mimo iz, kable prądowe liche, to to gra o wiele lepiej, beż żadnego bawienia się w ustawieniach,  mimo takiej paki, i wzmaka, który dołem wcale nie gra, słychać, że jest potencjał, bas dobrze wchodzi w ucho, lepsza jego jakość itp. natomiast kiedyś miałem ten sam sprzęt w mazda 323f ba, i to była kurde no tragedia, pudełkowaty bas, a co ciekawe, to nie zawsze, pograło ze 3 dni, podczas deszczu bas znikł, i tyle z uśmiechu na twarzy... Więc myślę, że to kwestia coś z zasilaniem, bo na prawde, sprzęt jest sprawny na 100%, wszystko podmieniane ( o tyle że nie wszytko na raz, tylko z czasem) i dwie całkowicie inne mazdy, a nie chce to grać jak należy.

Pytałem się innych, którzy mieli tam sprzęt w tym aucie, i nie narzekają, więc akustykę można pominąć. Wygłuszyłem dach, bagażnik, klapę, bez efektu, nawet powiedziałbym, że gra gorzej.

Na pewno coś sie wkrada na zasilanie, i zostaje pewnie przez długie dni nawet na zgaszonym silniku, bo już siły nie mam, 3 lata walczę z tym i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "co może wkradać się w zasilanie" by osłabł odsłuch tych częstotliwości poniżej 100Hz. Jeśli na odpalonym silniku jest lipa, to może spróbować grać chwilę na wyłączonym. Pakiet 500F u mnie pomógł na spadki, jednak mam alternator serię 180A i AGM pod maską. Bez pakietu, ale na odpalonym silniku nie odkręcałem vol. bo widziałem co się dzieje na woltomierzu.. 😉 mimo "dość porządnych" kabli zasilających 70mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jurand87sca napisał:

Pytanie "co może wkradać się w zasilanie" by osłabł odsłuch tych częstotliwości poniżej 100Hz. Jeśli na odpalonym silniku jest lipa, to może spróbować grać chwilę na wyłączonym. Pakiet 500F u mnie pomógł na spadki, jednak mam alternator serię 180A i AGM pod maską. Bez pakietu, ale na odpalonym silniku nie odkręcałem vol. bo widziałem co się dzieje na woltomierzu.. 😉 mimo "dość porządnych" kabli zasilających 70mm2.

Niestety też kurczę nie pomaga, w sumie, nie próbowałem grać długo na zgaszonym silniku, ale jest 85% szans że po odpaleniu, niskie tony zanikną, w tym dostawczym mam też lichy prąd, power na wzmaku przygasa, choć nie sprawdzałem, ale stawiam że mimo mocy 100w jest spadek na jakies 10,5v (Agu bezp, nie łączy dobrze). 

Raz miałem dziwny przypadek falowania ''basu'' po bardzo ładny i za raz znowu lichy, i spowrotem, to było wtedy gdy też pierwszy raz, radio straciło sygnał na bluethooth, nie dało się sprzetu wysterować, był sygnał połowę słabszy? Radio było kupowane nówka, kenwood x7200dab, za pioner x3500ui który jest w dostawczym problemy również występowały.

Może będziesz wiedział, dlaczego radio tak mogło stracić sygnał? to tak wychodzi w sumie, jak by przesterowany sygnał na rca leciał mi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych konkretów tylko bicie piany…

Bezpieczników AGU nie montuje się dzisiaj bo są zawodne.

Proponuję Ci wymienić AGU na ANL lub miniANL o odpowiedniej wartości- przypominam ze bezpiecznik dobieramy do przewodu. Dodatkowo zmierzyć jakie masz napięcie na akumulatorze i przy wzmacniaczu, spadki tez by się przydało zmierzyć.

Aż dziwne że wzmacniacz nie wyzionął ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymin89 napisał:

Żadnych konkretów tylko bicie piany…

Bezpieczników AGU nie montuje się dzisiaj bo są zawodne.

Proponuję Ci wymienić AGU na ANL lub miniANL o odpowiedniej wartości- przypominam ze bezpiecznik dobieramy do przewodu. Dodatkowo zmierzyć jakie masz napięcie na akumulatorze i przy wzmacniaczu, spadki tez by się przydało zmierzyć.

Aż dziwne że wzmacniacz nie wyzionął ducha.

Witaj. Ten Aug jest tylko przy ''krzak graniu'' Co mi nie zależy nawet jak co kolwiek się stanie, mimo iż miałem do dyspozycji lepszy kabel prądowy, a dałem lichy, mimo to wszystko gra to lepiej, niż poprawniejsza instalacja,  Normalnie przy 50mm2 mam ANL 150a. Wszystkie prądy monitoruję, przy alternatorze, oraz przy wtykach wzmaczniacza.

Tak więc kręci mnie pytanie, Co może być przyczyną konkretnego spadku sygnału Bluethooth? Miałem te falowanie basu, i może gdzieś tu jest przyczyna,  Radio sprawne na pewno.

1 godzinę temu, grzeczny_52 napisał:

Przy takim prądzie do dyspozycji nie możesz normalnie zasilić wzmacniacza?

Dlaczego?

Niestety to troszkę jest co prawda za mało, ale może chodzi o jakaś ''jakośc prądu'' niżeli ilość? Póki co, szukam nietypowych rozwiązań, ewentualnie jednak jakiś zakłóceń, które powoduje konkretną stratę sygnału niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączyć instalację zasilania jak Bóg przykazał.

 

Ponadto uporządkuj raz jeszcze:

- jakie auto, Mazda 6? rocznik?

- jaki ma altek, bo chyba nie 300A

 

sub i wzmacniacz:

W dniu 30.10.2022 o 19:33, Matijas2002 napisał:

SXX 15v2 x2 i emphaser ea 2500d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grzeczny_52 napisał:

Masz podłączyć instalację zasilania jak Bóg przykazał.

 

Ponadto uporządkuj raz jeszcze:

- jakie auto, Mazda 6? rocznik?

- jaki ma altek, bo chyba nie 300A

 

sub i wzmacniacz:

 

2007r 2.0 benzyna, polift. Kombi

Alternatory mam 2, podłączony jest 300a od 2 loud 4 you.

Po wygłuszeniu nie słychać żadnej różnicy, nawet bym powiedział, jest gorzej co do grania. Mata Bitmat Ab 25. Dobrze wałkowane, około 40 godzin na bagażnik i dach w samym wałkowaniu, i ugniataniem palcami, tam gdzie wałek nie dociśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, mając takie możliwości, wypadałoby położyć kabel 53mm2 i ANL 150A.

Sub spiąć w 4 ohm, mostek wzmaka ustawić na 77,5V - odpowiada to mocy 1500W/4ohm. Będzie mały zapas czystej mocy do ok. 1800W.

Nie wiem w jakiej skrzyni ma pracować SXX, może być w CL jak i B-R.

 

Na zaciskach zasilania wzmaka napięcie nie powinno spaść o więcej jak 0,6/0,8V.

Czyli 13,5/13,7V.

To zapewni stabilne zasilanie wzmaka i brak jego reakcji na spadki do niebezpiecznych 9/10V.

 

Wypadało by sprawdzić co tak naprawdę wychodzi z Kenwooda do wzmaka.

Czy zakres 20 ~ 100Hz jest pewny i stabilny w warunkach nowego zasilania wzmaka.

Bo jak podpiąłeś się wzmakiem pod zasilanie Kenia i zabierałeś Keniowi prąd, to on też mógł "szaleć" i podawać lub nie różne cuda.

 

Daj znać jak idzie robota.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 21:09, grzeczny_52 napisał:

W takim razie, mając takie możliwości, wypadałoby położyć kabel 53mm2 i ANL 150A.

Sub spiąć w 4 ohm, mostek wzmaka ustawić na 77,5V - odpowiada to mocy 1500W/4ohm. Będzie mały zapas czystej mocy do ok. 1800W.

Nie wiem w jakiej skrzyni ma pracować SXX, może być w CL jak i B-R.

 

Na zaciskach zasilania wzmaka napięcie nie powinno spaść o więcej jak 0,6/0,8V.

Czyli 13,5/13,7V.

To zapewni stabilne zasilanie wzmaka i brak jego reakcji na spadki do niebezpiecznych 9/10V.

 

Wypadało by sprawdzić co tak naprawdę wychodzi z Kenwooda do wzmaka.

Czy zakres 20 ~ 100Hz jest pewny i stabilny w warunkach nowego zasilania wzmaka.

Bo jak podpiąłeś się wzmakiem pod zasilanie Kenia i zabierałeś Keniowi prąd, to on też mógł "szaleć" i podawać lub nie różne cuda.

 

Daj znać jak idzie robota.

 

 

 

Będę próbować na wiosnę, bo już przyznam, że sprzętu nie mam w aucie, z racji tego, iż ostatnio mnie wk***. Tylko nie będę mógł spać spokojnie tej zimy,

Czyli, mówisz, aby jechać do kogoś ogarnietego na oscyloskop, aby sprawdził czy jakieś kwadraty nie lecą na sygnale? Czy są inne jakieś jeszcze sposoby? :)

 

W dniu 2.11.2022 o 18:45, dan124 napisał:

Taki potencjał i takie olewanie tematu zasilania, a właśnie o to chodzi. Popraw ta instacje No chyba że cały ten post to beka. 

Gdzie jest olewanie tematu zasilania? Że nie mam Litów w bagażniku? Czy to że mam masę spod akumulatora?  Prosze, czytajcie dokładniej :D bo pisałem o dwóch różnych graniach w dwóch autach, jedno, olane, drugie nie olane, tak jak to mówiłeś 😉 w tym gorszym, nie zależy mi czy się sprzet uszkodzi czy nie, bo tam i tak gra poprawniej mimo spartaczonej instalacji, a tam gdzie jest lepiej, nie chce grać wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak namieszane że nie wiadomo co i gdzie zamontowane. 😉

 

W przypadku instalacji w Magdzie gdzie ma niby być wszystko na tip top to sprawdził bym jeszcze alternator czy przypadkiem nie rzuca pikami i jak wyglada pod oscyloskopem.

Wzmacniacz tez nie jest najświeższy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 19:29, szymin89 napisał:

Tak namieszane że nie wiadomo co i gdzie zamontowane. 😉

 

W przypadku instalacji w Magdzie gdzie ma niby być wszystko na tip top to sprawdził bym jeszcze alternator czy przypadkiem nie rzuca pikami i jak wyglada pod oscyloskopem.

Wzmacniacz tez nie jest najświeższy.

 

 

Już kupiłem inny, 10 węzłów rms :) Ale będzie to samo, chyba że mi się uda to ogarnąć.

Alternatory mam dwa, przy orginalnym to samo było. 

Zawsze lubi grać dobrze po pierwszym podłączeniu, może jak trochę kable poekranuję to basik się utrzyma jak należy przez miesiące, lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...