Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza 4ch 80-100W


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Matę na aluminiowe wypełnienie drzwi wykleiłem od strony boczka(tapicerki drzwi).
Mam jeszcze pytanie, ponieważ teraz na forum o ile dobrze zrozumiałęm wyczytałem, że mata piankowa wewnątrz drzwi - przyklejona na matę butylowa (w moim przypadku StP Gold 2.3mm) może popsuć odsłuch tonów TW, a jak u mnie tylne WF w drzwiach grają w roli suba (LPF do 100Hz) to Pianka PE StP Accent 6mm powinna być przyklejona na matę butylową na poszyciu drzwi, czy raczej będzie "przeszkadzać"? Wrzucam zdjęcia:

1. Mata butylowa:

20230113_134630.jpg

 

2. Mata PE:

20230115_003426.jpg

 

Wypełnienie drzwi:

20230118_201237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie,
po kilku miesiącach użytkowania samochodu z  CA: HERTZ DSK 170.3 przód + Dayton Audio DC160-4 tył, napędzane wzmacniaczem Mosconi Gladen ONE 120.4, teraz chciałbym wymienić przednie głośniki HERTZ na coś innego, ponieważ drażni mnie ostra góra tych głośników i zastanawiam się czy założyć do przednich drzwi coś z 3-way? Tak na przyszłość jeśli zdecydowałbym się przejść ze "zwykłego" wzmacniacza na coś z DSP, czy jest to dobra droga? jeśli tak to 1000zł pomoże na jakiś fajny zestaw 3-way pod te 100-120W per kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w kwocie do 1000zł znajdzie się sporo zestawów 2-way które cię zadowolą. Tym bardziej iż DSK słynie z ostrego tweetera, to różnica będzie duża. Lepiej rozejrzyj się za 2-way, przy 3-way musisz jeszcze gdzieś umieścić średniaka.

Jakbyś już miał wzmacniacz z DSP to mógłbyś zastosować zwrotnicę aktyną i ogarnąć głośny tweeter na tyle ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jakiś godny uwagi zestaw 3-wat z tw i mid z obudowa to pokusiłbym sie o niego tak, żeby mieć już 3-way głośniki na przyszłość, pod DSP, jeśli będzie ciężko to zostanę przy 2-way.. przez forum przewija sie kilka modeli ale nie mam pojęcia nawet co do 2-way jakie wybrać, nie słyszałem żadnych na żywo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba w takim razie zostanę przy 2-way zastanawiam się pomiędzy tymi modelami:
1. Morel Tempo Ultra 602 MKII (130W / 250W  90dB    55-22000Hz)

2. Morel Maximo 602 Ultra MKII (100W / 180W    90.5dB    50-20000Hz)
Czy warto dołożyć i zakupić zestaw Tempo? Niestety nie znalazłem nigdzie porównania tych głośników.. Audio Circle przeglądałem ale nic nie wybrałem, ewentualnie może jeszcze jakieś inneg głośniki są godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...