Skocz do zawartości

-= Kazmirz Builid Monster garaz :P =- Opel Calibra


kazmirz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.to moze ja zaloze swoj temacik.i bede generowal go ..

 

zaczęło się od projektu kredyt i kupno sprzętu.. teraz się z tego śmieje..

 

Kupno sprzetu na wyglad:P im wiecej swiatelek tym lepiej :)..

 

poszlo na sprzet Audio System Boss :P wzmak jak dobrze pamietam Boss 2700 4 kanalowka na ktorej pisalo 2000 watt:P

 

do tego skyrznia Bossa 2 x 350 RMS .ktore mialy membramy plastikowe i natloczony napis 700 Watt:P..

 

do tego kondensator MRS 1 farad..okablowanie 6mm2.

Glosniki przod Phonocara seria Titanium..to juz byl lepszy zakup :rotfl:..pozniej boschman kopulki za 30 zl..

podlaczylem zwrotnice i stwierdzilem ze cicho gra..wiec zmostkowalem kopulki z wooferami i pogralo pare sekund i po kopulkach :)...prosze tego nie komentowac.

 

Super sprzet :)

 

http://lh5.ggpht.com/_QBrItae_uV0/Rq-Ytd9ElVI/AAAAAAAAAHQ/IeyAOzOhWDk/s640/smallP7310285.jpg

 

http://lh3.ggpht.com/_QBrItae_uV0/Rq-Y499ElYI/AAAAAAAAAHo/hu6g3GN1Bd0/s640/smallP7310288.jpg

 

 

Choroba z car audio zaczela sie od kolegi z Gory Dominika..on zarazil mnie tematem..poznalem firmy jak focal.dls.emphaser,phase morel hifonics i zabawa sie zaczela przednia :)

 

Caly sprzet na sprzedaz..rewolucja w aucie.. obrot o 180 stopni..

 

i stalo sie..czlowiek wpadl w chorobe i nawiedzilo go z calej strony..

 

w tej chwili wymienilem powerbasy l6-c na soundstreamy XTC 6 ..udalo sie na allegro wyrwac ciezko spotykany model.za male pieniadze...

 

okablowanie plus 35 mm2 oraz masa...do tego Impulse PCA 5000 kondensator..Okablowanie Audison BT2 500.

 

do tego powstala skrzynia 38 litrowa z mdf .do tego 2 moje blizniaczki ground zero 2 x po 400 RMs dwu cewkowce

 

wszystko w linku ponizej..

 

Budowa i cala rozpierducha :P

 

tydzien temu dorobilem sie hifonicsa titana 850 RMS w 1 ohm.i mysle ze ladnie napedzi owa skrzynie...

 

jutro mam dostac.. oprawe bezpiecznikow Impulse z niemiec..+ amperomierz..i zabieram sie za przeróbki..

 

jak skoncze pochwale sie jak to wyglada....to narazie Tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fakt kopulki soundstream nie wyszly..nawet nie ma regulacji obrotowej....w moim aucie juz jest tak malo miejsca ze szok..wczoraj podlaczylem Impulsa amperomierzo voltomierz..i jestem godny podziwu...jak rozkrece sprzet..do chwilowy pobor pradu siega nawet do 62 A...jak narazie tyle mi sie udalo wyciagnac ..

 

jak bedzie ladna pogoda to zrobie fotki.bo cos dzis caly dzien pada.

 

Ten rok to moja 1 zabudowa mini zabudowa..podejrzewam.ze juz temat poznalem.i na drugi rok wymysle cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kibel a nie montaż....sub nie zabezpieczony...wzmaki na wierzchu,kable na opaski z elektycznego za 99gr....

-neonki z allegro do podswietlania kompa...twetery nie ukierunkowane,przykręcone na żywca

-co to ma być democar strony www.wiejski tuning.pl???

Na desce ponaczepiany cały asortyment sklepu tuningowego :P

gajgery , włączniki z samolotu co to ku...ma być????

cb,navi i chu....wie co jeszcze, tylko nasrać i szczura wpuścić i będzie komplet :P

-wytłumienie skąpe

 

Żeby nie było

+za grube kable

+za zestaw przedni- mocny watowo

+za wzmaki,bo konkretne.....

 

montaż kicha.....można to było zrobić dużo lepiej

podłoge i tak zawaliłeś gratami więc sugeruję zrobić podwójne dno i wpuścić wszystko w podłoge,wtedy wzmaki ładnie ci sie podświetlą tymi neonami i efekt bedzie taki jak trzeba ...

z zapasówki i tak chyba nie kożystasz...

Mam nadzieje ,że sie nie obraziłeś ale zabudowa typu FESTYN

Auto masz kultowe...mało juz jeździ ładnych i zadbanych calibr-nie zmarnuj kolejnej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kibel a nie montaż....sub nie zabezpieczony...wzmaki na wierzchu,kable na opaski z elektycznego za 99gr....

-neonki z allegro do podswietlania kompa...twetery nie ukierunkowane,przykręcone na żywca

-co to ma być democar strony www.wiejski tuning.pl???

Na desce ponaczepiany cały asortyment sklepu tuningowego :rotfl:

gajgery , włączniki z samolotu co to ku...ma być????

cb,navi i chu....wie co jeszcze, tylko nasrać i szczura wpuścić i będzie komplet :zdegustowany:

-wytłumienie skąpe

 

Żeby nie było

+za grube kable

+za zestaw przedni- mocny watowo

+za wzmaki,bo konkretne.....

 

montaż kicha.....można to było zrobić dużo lepiej

podłoge i tak zawaliłeś gratami więc sugeruję zrobić podwójne dno i wpuścić wszystko w podłoge,wtedy wzmaki ładnie ci sie podświetlą tymi neonami i efekt bedzie taki jak trzeba ...

z zapasówki i tak chyba nie kożystasz...

Mam nadzieje ,że sie nie obraziłeś ale zabudowa typu FESTYN

Auto masz kultowe...mało juz jeździ ładnych i zadbanych calibr-nie zmarnuj kolejnej....

 

Z większością wypowiedzi się zgodzę.

Plus za graty i kable.

Fakt, auto wygląda jak choinka trochę.

Ja myślałem, że mój Fordolot jest usyfiony, ale ta Calibra przebija wszystko.

Co do maskownic SS - zrób coś z nimi !

Albo je wywal, albo zrób kick-panele żeby to jakoś wyglądało i miało ręce i nogi.

Co do kabli to w peszelki-plecionki, niewielki koszt, ale ma to wygląd i ochronę.

Subik tak samo, pasy, bo będzie Ci jeździć, niech się uszkodzą membrany i będzie dupa a nie bass !

Podłoga do zabudowy lub jeden piecyk na skrzynkę a drugi na płytę mdf i do siedzeń przymocować.

To wszystko z mojej strony i krytyki i pochwały, pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu..kaziu ma swoj gust i swoje zainteresowania..ja lubie duzo pierdol i je mam..bagaznik.chcialem kable na widoku i sa...nie zabuduje bo mam w kole gaz..i mozna o tym zapomniec..ale wezme kilka poprawek..

 

informuje ze to moj pierwszy wybryk z audio.wiec poprosze troche czasu:)..na pierwszy raz dla mnie jest ok.. dobrze ze nie widzieliscie reszty

 

dzieki za komentarze.i nie wazne czy pozytywne czy negatywne..im wiecej negatywnych czlowiek moze dojsc do perfekcji..i bardziej je cenie od pozytywnych.

 

ps.odnosnie maskownic....te pajaki sa zle? mam jeszcze z kompletu zwykla siateczke z malym logiem SS..a kopulki niestety nie sa regulowane...i trzeba je na cham....przykrecic..na slupek je nie dam bo nie mam miejsca :zdegustowany:

 

odnosnie wskaźnikow..to koledzy....AFR - cisnienie cyfrowe oleju. temperatura oleju w silniku...Voltomierz cyfrowy. Vaccum czyli podcisnienie w kolektorze ssacym :rotfl: to tak dla kumajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze.i nie wazne czy pozytywne czy negatywne..im wiecej negatywnych czlowiek moze dojsc do perfekcji..i bardziej je cenie od pozytywnych.

I to mi się podoba, dawno takiej postawy nie widziałem o kogoś "nowego" na forum.

Coraz częściej spotyka się z ostrą ripostą za krytykę.

 

AFR - cisnienie cyfrowe oleju

Jedno z drugim niewiele ma wspólnego, proponowałbym się dokształcić w tym temacie.

Masz sondę szerokopasmową, czy korzystasz z tej z silnika do AFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze ktos ma wiedze :> ok nie ma co tematu poruszac odnosnie auta..to forum od audio... mam nadzieje ze spotkamy sie na jakims zlocie i pogadamy.bo jestem jak gąbka chłonny na wiedze :zdegustowany: i aby bylo jak najlepiej.

 

jak narazie poradzilem sobie z problemem kopulek...strasznie dawany po uszach....ale moj blad.na zwrotnicy dalem 0 zamiast - 3 lub -6 db :rotfl: w tej chwili jest -6dB i jest dla mnie idealnie...

 

owy orion ma moc..

 

pytanko...jak kroicie zestaw przedni jak chodzi o Hz? tj.. HPF na ile dac..w tej chwili mam cos kolo 70 hz..ale woofery daja lekki basik.. moze kroic je wyzej..na 90?

 

wkoncu bass mam w bagazniku.

 

w radiu zadnych podbic itd..wszystko leci flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko...jak kroicie zestaw przedni jak chodzi o Hz? tj.. HPF na ile dac..w tej chwili mam cos kolo 70 hz..ale woofery daja lekki basik.. moze kroic je wyzej..na 90?

 

wkoncu bass mam w bagazniku.

 

w radiu zadnych podbic itd..wszystko leci flat.

W dobrze zestrojonym zestawie bas gra z przodu razem z resztą pasma, a żeby to uzyskać to przód musi jakąś część pasma niskotonowego też odtwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sam przód bez suba pusć na pełnym paśmie i posłuchaj jak gra a potem załacz filtr i tnij od najniższej wartości na gałce i słuchaj jak zagra....zdejm najnizsze rejestry,bo po co ma ganiac ci membrana powietrze jak i tak nie usłyszysz....popiero potem dokładaj suba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...