Skocz do zawartości

Głośniki w drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent peugeot 206 , drzwi wygłuszone, radio alpine CDA 9884, wzmacniacz excursion hxa2k, oraz taka składanka w drzwi (kupiłem po taniości) zwrotnice morel maximo ultra, tweetery hertz ht 18, oraz woofery.... i właśnie tutaj jest problem.Z racji tego że nie chcę żadnego suba w bagażniku.. więc napaliłem się i kupiłem na próbę 1 głośnik ground zero https://allegro.pl/oferta/subwoofer-drzwi-16-5cm-ground-zero-audi-a6-c6-bose-7394691255. I teraz pytanie jak go podłączyć.. poprzez zwrotnicę morel, jakąś inną zwrotnicę, czy bezpośrednio do wzmacniacza. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj, najpierw FAQ Nazara.

Zacząłeś od dupy strony tak w ogóle, radio masz spoko, ale wzmacniacz mono? To tylko na suba się nadaje bo ma tylko jeden kanał. Druga sprawa, masz zwrotnice morela i tweeter hertza a zamówiłeś sobie suba 6,5". Ten głośnik się do twojego zastosowania nie nadaje, to subwoofer a nie mid-woofer. Najlepiej byś zrobił jakbyś kupił sobie kompletny zestaw 2-drożny odseparowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego, wzmacniacz jest 2 kanałowy, głośnik kupiłem bo bo na aukcji pisze ze nadaje się w drzwi w Audi a6 itd...., być może że piszę ktoś bajki i się wrobiłem, Tak czy inaczej chcę to sprawdzić jak będzie grać w drzwiach więc dalej czekam na wcześniej zadane pytanie.

Przepraszam za błąd, mój wzmacniacz to hxa20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w porządku. HXA20 to 2 kanałówka. Jakie A6 dokladnie? A co do woofera to można z nim pokombinować, zrobić tylne drzwi na beton i zamontować z tyłu jako suby. Ten głośnik będzie pasować do każdego auta z dystansem 16,5cm, chyba że głębokość montażowa będzie za duża. Co nadal nie zmienia faktu że przedni zestaw to zbieranina różnych elementów, grać będzie ale jak tego nikt nie jest w stanie zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... to na aukcji pisze ze do a6, ja zaś mam peugeota 206i chcę sprawdzic jak to w nim będzie działać

W drugim aucie hyundai tucson też mam zwrotnice morel maximo i tweetery morel maximo,midwoofer hertz ev 165, radio alpine cda105 i wzmacniacz alpine mrvf406, na pace woofer hertz ev200 plus alpine mrvt407, gra jak dla mnie wystarczająco.

W peugeocie chcę ominąć suba w bagażniku więc mój wybór padł na taki głośnik a nie inny,dlatego też jeśli po podłączeniu tego głośnika będzie ok, to na drugą stronę kupię drugi, jeśli będzie źle kupię co innego a głośnik......potem się zastanowię co z nim

W drugim aucie hyundai tucson też mam zwrotnice morel maximo i tweetery morel maximo,midwoofer hertz ev 165, radio alpine cda105 i wzmacniacz alpine mrvf406, na pace woofer hertz ev200 plus alpine mrvt407, gra jak dla mnie wystarczająco.

W peugeocie chcę ominąć suba w bagażniku więc mój wybór padł na taki głośnik a nie inny,dlatego też jeśli po podłączeniu tego głośnika będzie ok, to na drugą stronę kupię drugi, jeśli będzie źle kupię co innego a głośnik......potem się zastanowię co z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub przeniesie pasmo do max.250/300Hz, a co dalej?

Będzie brakowało średnicy od 200Hz do 3000Hz.

Podłączenie go do twojej zwrotnicy jest  błędną koncepcją, wynikajacą z niewiedzy.

@Jankus sugeruje zabetonowanie tylnych drzwi. Owszem można, problemem jest jednak to, ze ten sub nie kocha zamkniętej obudowy.

Wcześnie traci na SPL - już od 100Hz, gdzie F3 wynosi 66Hz... praktycznie będzie odbierany jak typowy mid woofer bez "zacięcia" suba.

Zresztą producent sugeruje jedynie b-r lub bandpass.

 

Albo go sprzedaj, albo zrób 2+1 do komputera/miniwieży/telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, zrobiłem źle niepytającz wcześniej, jeśli dam radę to głośnik zwrócę, tylko co brać w zamian.

Koszt max 500 zł i tylko nowe oraz żeby miało trochę więcej basu. Sprzedawca oferuje np takie coś.. https://allegro.pl/oferta/ground-zero-gzrk-165sq-honda-civic-viii-8-przod-10910217779?reco_id=e44c78b4-0597-11ec-8494-246e9680bf28&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

lub https://allegro.pl/oferta/ground-zero-gztk-165-glosniki-bmw-e46-sedan-przod-10079917709

Oraz żeby pasowało pod zwrotnicę morel maximo ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...